1073 |
5
Cent op briefomslag, afgest. FRANCO zonder kader, ter correctie daarna met FRANCO in kader, van Renswoude (az. naamstempel) via VEENENDAAL. (haltestempel K.70) per N.R.SPOORWEG 11-7-1862 naar Ede (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1074 |
10 Cent nr. 2g-Pl.IV-4, iets smal tot zeer breed gerand pracht randstuk afgest. met FRANCO in kader (K.58 in kleine letters!) op complete brief per Expeditie Moerdyk verzonden van Rozendaal 22-7-1856 (halve cirkelstempel K.66b) naar
Amsterdam 22-7-1856. Deze stempelcombinatie is toegepast van juni 1855 t/m juli 1856 (haltestempels waren nog niet in gebruik). Zeldzaam poststuk en het enig bekende poststuk met deze stempelcombinatie!. Ex Van der Willigen (1955, afgebeeld p.51),
Wolff de Beer, Reed, Van Hussen (p.126 en afgebeeld) en Van Wijk (Image)
Est. EUR 500
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1075 |
15 Cent nr. 3c, pos. 29-30, als vol tot breed gerand pracht randpaar (linker zegel heeft krasje in de rand, ver buiten zegelbeeld) op vrij frisse envelop, gesloten met lakzegel, van 'sGRAVENHAGE (haltestempel K.70a) per H.SPOORWEG
30-7-1860 over Valenciennes 31-7 via Bordeaux 1-8 naar Le Bouscat met op vz. tevens P.D. in zwart. 30 Cent is het juiste tarief voor een brief van de 1e gewichtsklasse. Onder de zegels in potlood paraaf van keurmeester A. Diena. Attest Vleeming
(2016). Ex Van Wijk (Image) (Image2)
Est. EUR 750
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1076 |
Aangetekend. 10 Cent nr. 2g-Pl.IV-30, zeer breed gerand prachtzegel op tot envelop gevouwen briefomslag van 7w (= 7 wigtjes = 7 gram), gesloten met 5 lakzegels, volgens grenstarief gefrankeerd van Zevenaar 18-7-1856 aangetekend via
Emmerich 18-7 naar Düsseldorf 19-7, met op vz. in rood Aangeteekend in kader en in roodzwart Recomandirt in kader, op az. geschreven '10', het aantekenrecht
Est. EUR 300
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1077 |
Naamstempel AALTEN in blauw (EY.R op losse zegel) op 5 cent in groenblauwe nuance. Breed gerand prachtex. met maar liefst drie afst. op ongedateerde briefvoorzijde naar Varsseveld (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1078 |
Naamstempel BERGUM (EY.100 op losse zegel) op 5 cent. Normaal tot breed gerand prachtex. met prima afst. op lokaal verzonden, gedateerde briefomslag van juli 1862 (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1079 |
Naamstempel HALLUM in blauw (EY.R op losse zegel) op 5 cent. Prachtex. met duidelijke afst. op dichtgeplakte brief van juli 1856 naar Holwerd
Est. EUR 100
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1080 |
Naamstempel HOLWERD (EY.125 op losse zegel) op 5 cent nr. 1r-Pl.VI. Prachtex. met keurige afst. (tevens op az.) op frisse, ongedateerde briefomslag waarin prachtig groot watermerk van Pro Patria, naar het gemeentebestuur van
Westdongeradeel (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1081 |
Naamstempel NES (EY.100 op losse zegel) op 5 cent. Prachtex. (rechts wat smal) met prima afst. op complete, zeer frisse brief over 'de verkoop der 244 oxhoofden wijn te Schiermonnikoog', geschreven te Ameland op 12-2-1861 via Dokkum
13-2-1861 naar een wijnhandelaar te Leeuwarden 13-2, met op de az. tevens afst. NES (Image)
Est. EUR 150
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1082 |
Naamstempel OLDEBERCOOP (EY.100 op losse zegel) op 5 cent nr. 1r-Pl.VI. Zeer breed gerande zegel met mooie afst. (tevens op az.) op frisse brief geschreven te Nijeberkoop 30-3-1864 naar de bekende notaris te Oosterwolde (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1083 |
Naamstempel OOSTZAAN (EY.R op losse zegel) op 5 cent nr. 1r-Pl.VI. Prachtex. met twee mooie afst. kruiselings over de zegel, met ook op de az. een afst. op frisse briefomslag met op az. pennotitie Nov. 1861, naar Ilp (Image)
Est. EUR 200
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1084 |
Naamstempel SOMMELSDYK (EY.R op losse zegel) in zwart op 5 cent . Prachtex. met mooie, diagonale afst. op wat gehavende, ongedateerde brief met stichtelijke inhoud over 'Geloof hoop en Liefde' naar de burgemeester van Sommelsdijk, met op
az. naamstempel MIDDELHARNIS (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1085 |
Naamstempel VARSSEVELD (EY.250 op losse zegel) op 5 cent nr. 1l-Pl.IV-99. Prachtex. met goed leesbare afst. op ongedateerde briefomslag naar Aalten. Varsseveld staat nergens gecatalogiseerd als bekend op brief. Ex Van Dieten, Berghuijs,
Van Wijk (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1086 |
Naamstempel WARMOND met FRANCO op 5 cent (EY.100 op losse zegel) en 15 cent (EY.250 op losse zegel). Zeer fraai zegel (boven aangesneden) resp. prima gerand prachtex. met mooie afst. op complete brief (waarin een rekening zat bijgesloten)
geschreven door een boomkweker te Warmond 9-9-1862, waar de brief ook afgest. is met gebroken ringstempel Leiden 10-9-1862 (op az. tevens naamstempel), per spoorrijtuig naar een boomkweker te Naarden 10-9. Zie: Van Hussen p.85-86. Ondanks 5 cent met
bemerkingen een attractief poststuk! Cert. NVPH (1989). Ex Klink, Van Wijk (Image) (Image2)
Est. EUR 500
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1087 |
Naamstempel WINKEL (EY.R op losse zegel) op 5 cent nr. 1d-Pl.II-67. Prachtex. met twee afst. waaronder, tegen de voorschriften, met pen geschreven datum '14 Sept 55' op vrijwel volledige briefomslag naar Niewenedorp (= Nieuwe Niedorp) (Image)
Est. EUR 200
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1088 |
Naamstempel WOLVEGA (EY.125 op losse zegel) op 5 cent nr. 1r-Pl.VI. Prachtex. met bijzonder mooie afst. op complete, vrij frisse brief van 16-1-1862 naar Munnekeburen (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-10, 03:00 PM |
1089 |
Naamstempel WYLRÉ (EY.RR op losse 5 cent RR, onbekend op 10 cent) op 10 cent. Smal tot normaal gerande zegel met superbe (!) afst. op wat gehavende en gerepareerde brief met op de az. naamstempels WYLRÉ en GULPEN, op de vz. halve
cirkelstempel Heerlen 17-3-1864 en FRANCO (Duits), over Aachen 17-3 'pr Düsseldorf' naar Rheda, aankomst 18-3. In meerdere opzichten een unieke brief, ondanks wat bemerkingen, gefrankeerd met 10 cent (postovereenkomst€ Zie: Van Hussen, p.211),
en een extreem zeldzaam naamstempel, tot op heden niet bekend op de 10 cent. Fascinerend poststuk voor de specialist! Ex Van Wijk (Image)
Est. EUR 750
Closing..Apr-10, 03:00 PM |