30309 imageHabsburg Birodalom 1836. "I. Ferdinánd prágai koronázása" Ag koronázási zseton. "FERDINANDVS I D G AVSTRIAE IMPERATOR / RECTA TVERI - IN REGEM BOHEMIAE - CORONATVS PRAGAE - MENSE SEPT - MDCCCXXXVI". Alkotók: Josef Daniel Boehm, Johann Weiss (5,47g/20mm) T:XF / Habsburg Monarchy 1836. "Coronation of Ferdinand I in Prague" Ag coronation jeton. Makers: Josef Daniel Boehm, Johann Weiss (5,47g/20mm) C:XF edge error Montenuovo 2564.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30310 imageOsztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag koronázási zseton. "I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBE - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (3,28g/20mm) T:VF kis ph. / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag coronation jeton (3,28g/20mm) C:VF small edge error(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30311 imageOsztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Erzsébet koronázása Budán" Ag zseton. "ERZSÉBET AUSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5,51g/23,5mm) T:UNC,AU patina / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Elizabeth in Buda" Ag coronation jeton (5,51g/23,5mm) C:UNC,AU patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF50,000.00
in...US$ 155.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30312 imageOsztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag koronázási zseton. "I FERENCZ IÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBE - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5,53g/23,5mm) T:XF patina / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag coronation jeton (5,53g/23,5mm) C:XF patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF40,000.00
in...US$ 124.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30313 imageAugust Kleeberg 1867. "I. Ferenc József budai koronázására" Sn emlékérem. "LELJE NÉPE BOLDOGSÁGÁN ÖRÖMET, HÍR, SZERENCSE KOSZORÚZZA SZENT FEJÉT / DEÁK EMLÉKE BENNÖK" (52mm) T:XF,VF több ph. / Hungary 1867. "For the Coronation of Franz Josef" Sn commemorative medallion. Sign.: A. Kleeberg (52mm) C:XF,VF multiple edge errors Montenuovo 2725.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF38,000.00
in...US$ 117.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30314 image1867. "Érem I. Ferenc József budai koronázására" ezüstözött bronz emlékérem "A BUDA PESTI KORONÁZÁS EMLÉKÜL 1867 JUNIUS 8 ÁN / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA PESTEN - ORSZÁG HÁZ", "EMLÉK PÉNZ - DENK MÜNZE" peremirattal (38mm) T:AU kis ph. / Hungary 1867. "Medal for the coronation of Franz Joseph I in Buda" silver-plated bronze commemorative medal "A BUDA PESTI KORONÁZÁS EMLÉKÜL 1867 JUNIUS 8 ÁN / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA PESTEN - ORSZÁG HÁZ (Commemoration of the coronation of Buda and Pest on 8th June, 1867 / In commemoration of the opening of the 1865 National Assembly in Pest - Parliament", with "EMLÉK PÉNZ - DENK MÜNZE (memorial coin)" edge inscription (38mm) C:AU small edge errors(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF10,000.00
in...US$ 31.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30315 image1892. "Ferenc József 25 éves koronázási emlék érem" kétoldalas aranyozott fém érem füllel. "Ő-FELSÉGE I. FERENCZ JÓZSEF LEGMAGASSABB URUNK KIRÁLYUNK MEGKORONÁZTATÁSÁNAK NEGYED SZÁZADOS JUBILEUMÁRA. 1867-1892 JUNIUS 8. / EMLÉK ÉREM" (36,5mm) T:AU Hungary 1892. "25th Anniversary of Franz Joseph Coronation" double-sided gilt metal medallion with ear (36,5mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF5,000.00
in...US$ 15.50
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30316 image1892KB "Ferenc József megkoronázásnak 25. évfordulójára" Ag zseton. "FERENCZ JÓZSEF I K A CS ÉS M H S D O AP KIR / A KORONÁZÁS XXV. ÉVFORULÓJA ALKALMÁBÓL MDCCCXCII" Körmöcbánya (5,04g/22mm) T:AU patina / Hungary 1892KB "25th Anniversary of the Coronation of Franz Joseph" Ag jeton Kremnitz (5,04g/22mm) C:AU patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF50,000.00
in...US$ 155.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30317 image1892. "I. Ferencz József és Erzsébet 1892 / I. Ferencz József Magyarország Apostoli Királya és Erzsébet Királynője 25 évi koronázási emlékére 1867-1892" bronz emlékérem füllel és "MAGY. EGYES. MŰV. (Magyar Egyesült Művészek)" gyártói jelzéssel (31mm) T:AU,XF patina / Hungary 1892. "25th Anniversary of the Coronation of Ferencz Joseph and Elisabeth" bronze medal with ear, with "MAGY. EGYES. MŰV. (Hungarian United Artists)" maker's mark (31mm) C:AU,XF patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF22,000.00
in...US$ 68.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30318 imageKörmöcbánya ~1740. "Barátság érem" 1/4 Dukát Ag leverete. "VERGIS DEINES FREVND NIC SI 37 / DAVID - IONAT - WAS DV V ICH GRDT HABEN I SA 20" (10,3g) T:XF,VF / Hungary / Kremnitz ~1740. "Friendship medal" Ag struck of 1/4 Ducat (10,3g) T:XF,VF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30319 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1852. "Ferenc József újévi emlékérem" Ag emlékérem (8,79g/29mm) T:XF,VF ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1852. "Franz Joseph New Year Medal" Ag commemorative medallion (8,79g/29mm) C:XF,VF edge error(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF30,000.00
in...US$ 93.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30320 image1861. "Országgyűlési Emlék" bronz emlékérem. "HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSBE VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS - 1861 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / E HAZA CSAK AKKOR TULAJDONUNK HA TÖRVÉNYEINKET NEM IDEGENEK KEZELIK - HAZÁDNAK RENDÜLETLENÜL LÉGY HÍVE....". (43,46g/50mm) T:AU,XF ph. / Hungary 1861. Bronze commemorative medallion of the Diet of 1861. "HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSBE VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS - 1861 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / E HAZA CSAK AKKOR TULAJDONUNK HA TÖRVÉNYEINKET NEM IDEGENEK KEZELIK - HAZÁDNAK RENDÜLETLENÜL LÉGY HÍVE....". (43,46g/50mm) C:AU,XF edge error(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30321 image1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, peremen "E:M" gyártói jelzéssel. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (50mm) + két részből álló sárgaréz lemezérem tok. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK - HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSbe VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS" (51mm) T:UNC (emlékérem),VF/F (tok) / Hungary 1865. "National Assembly of Hungary" Sn commemorative medallion (50mm) + in bronze two-piece case (51mm) C:UNC (medallion), VF/F (case)(Image 1) (Image 2) (Image 3)

image (Image)

Currently...HUF50,000.00
in...US$ 155.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30322 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1870. "A Reichenbergi Lövész Egyesület 200 éves évfordulójára" Ag emlékérem. Szign.: Tautenhayn, A. Scharff (10,90g/29mm) T:XF ph. R! / Austro-Hungarian Monarchy 1870. "200th Anniversary of the Shooting Club in Reichenberg (Liberec)" Ag commemorative medallion. "FRANZ JOSEPH I KAISER VON OESTERREICH / 200 JAHR JUBILäUM DER REICHENBERGER SCHÜTZENGESELLSCHAFT" Sign.: Tautenhayn, A. Scharff (10,90g/29mm) C:XF edge error Rare!(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF500,000.00
in...US$ 1,550.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30323 image1882. "Dr. Kubinszky Mihály, felszentelt Knini püspök, Kalocsai Olvasó Kanonok 1824-1881" kétoldalas bronz emlékérem, szignózás nélkül. "DR. KUBINSZKY MIHÁLY, FELSZ. KNINI PÜSPÖK, KALOCSAI OLVASÓ KANONOK, 1824-1881 / A NAGY TANFÉRFIÚ ÉS FELEDHETETLEN EGYHÁZMEGYEI FŐTANFELÜGYELŐ EMLÉKÉNEK ÖRÖK KEGYELETÜK ZÁLOGÁUL: A KALOCSA EGYHÁZMEGYEI KATH. TANÍTÓ-EGYESÜLETEK 1882" (37mm) T:XF patina / Hungary 1882. commemorative Br medallion of Mihály Kubinszky Dr. Bishop of Knin, canon of Kalocsa, without sign (37mm) C:XF patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF9,000.00
in...US$ 27.90
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30324 image1883. "Nógrád megyei gazdasági termény - ipar és gépkiállítás Losonczon 1883 / Nógrád-megyei Gazdasági Egyesület - 1881" kétoldalas bronz emlékérem. Szign.: PKL (52mm) T:XF patina, ph. / Hungary 1883. "Nógrád megyei gazdasági termény - ipar és gépkiállítás Losonczon 1883 / Nógrád-megyei Gazdasági Egyesület - 1881" double-sided bronze medallion. Sign: PKL (52mm) T:XF patina, edge error TP 2029a(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF5,000.00
in...US$ 15.50
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30325 image1885. "Emlékérem a budapesti országos kiállításra" aranyozott bronz emlékérem "RUDOLF TRÓNÖRÖKÖS A KIÁLLÍTÁS VÉDNÖKE / AZ 1885-IKI BUDAPESTI ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS EMLÉK ÉRME", "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (38mm) T:AU,XF kis ph., karc / Hungary 1885. "Rudolf heir to the throne / Medal for the National Exhibition in Budapest" gilt bronze commemorative medallion with maker's mark "Knopp és Steiner Budapesten" (38mm) C:AU,XF small edge error, scratch(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF12,000.00
in...US$ 37.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30326 image1886. "Elismerés az érdemnek / Sopron Megyei Gazdasági Egyesület - Gazdasági Kiállítás Nagymartonban 1886 okt. 3" kétoldalas bronz emlékérem, "PRAGE CHRISTELBAUER" jelzéssel (55mm) T:XF több nagyobb ph. / Hungary 1886. "Elismerés az érdemnek / Sopron Megyei Gazdasági Egyesület - Gazdasági Kiállítás Nagymartonban (Mattersburg) 1886 okt. 3" double-sided bronze commemorative medallion with "PRAGE CHRISTELBAUER" maker's mark (55mm) C:XF with rather large edge errors(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF38,000.00
in...US$ 117.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30327 image1890. "Az Alföldi és Délmagyarországi Általános Kiállítás Emlékéül Arad" aranyozott bronz emlékérem füllel (30mm) T:AU,XF kopott aranyozás / Hungary 1890. "Az Alföldi és Délmagyarországi Általános Kiállítás Emlékéül Arad" gold plated bronze commemorative medallio with ear (30mm) C:AU,XF worn gilding(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF6,000.00
in...US$ 18.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30328 image1896. "Pozsony-dévényi emlék a magyar honalapítás ezredik évére / 896 - 1896. október 18." aranyozott bronz jubileumi emlékérem füllel (29mm) T:AU patina / Hungary 1896. "Pozsony-Dévény (today: Bratislava) memorial for the thousandth year of the founding of the Hungarian homeland / 896 - October 18, 1896." gilt bronze jubilee medallion with ear (29mm) C:AU patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF4,000.00
in...US$ 12.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM