30289 imageSolymári Valkó László (1909-1984) DN "Charles Francois Gounod - 1818-1893" egyoldalas öntött bronz emlékérem (88mm) T:AU / Hungary ND "Charles Francois Gounod - 1818-1893" one-sided cast medallion. Sign: László Solymári Valkó (88mm) C:AU(Image 1) (Image)

Currently...HUF7,000.00
in...US$ 21.70
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30290 imageSzentesy Hiesz Géza (1896-1975) ~1950-1960. "Bartók" öntött, egyoldalas bronz érem (102mm) T:AU / Hungary (1896-1975) ~1950-1960. "Béla Bartók" cast, one-sided bronze medal. Sign: Géza Szentesy Hiesz (102mm) C:AU(Image 1) (Image)

Currently...HUF6,000.00
in...US$ 18.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30291 imageSződy Szilárd (1878-1939) 1936. "Dr. Smidt Lajos" bronz emlékplakett, peremen "LUDVIG BUDAPEST" gyártói jelzéssel. "DR. SMIDT LAJOS - SEBÉSZ-ORVOS - 25 ÉVES GYŰJTŐI JUBILEUMA / ÉS ELSŐ SZOMBATHELYI - HADIKIÁLLÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1936" (60x49mm) T:AU patina, small edge error / Hungary 1936. "Lajos Smidt, Dr." bronze plaque. Sign.: Szilárd Sződy (60x49mm) C:XF patina, kis ph. TP 2778.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF15,000.00
in...US$ 46.50
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30292 imageTóth Sándor (1933-2019) 1982. "Bocskai István (Stephanus Bochkay) / MÉE Hajdú-Bihar Megye" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. "Bocskai István (Stephanus Bochkay) / MÉE Hajdú-Bihar Megye" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Tóth. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo DE3(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF100,000.00
in...US$ 310.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30293 imageTóth Sándor (1933-) 1982. "Kölcsey Ferenc 1790-1838 / Hymnus - Cseke 1823 - Pest 1832-1982 - Szatmárcseke" öntött, kétoldalas bronz emlékplakett (105mm) T:AU / Hungary 1982. "Ferenc Kölcsey 1790-1838 / Hymnus - Cseke - Pest 1823-1982 - Szatmárcseke" cast, double-sided bronze commemorative plaque (105mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30294 imageVedres Márk (1870-1961) ~1910. "Harkányi Ede - 1879-1909" kétoldalas bronz emlékplakett (57x52mm) T:XF / Hungary ~1910. "Ede Harkányi" double-sided commemorative bronze plaque. Sign: Márk Vedres (57x52mm) C:XF HP-6399.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30295 imageVincze Dénes (1924-1972) DN "Céhbeliek Magyar Képzőművészeti Társasága" kétoldalas bronz emlékérem (51mm) T:AU,XF / Hungary ND "Céhbeliek Magyar Képzőművészeti Társasága" double-sided bronze commemorative medallion (51mm) C:AU,XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30296 imageHabsburg Birodalom 1687. "I. József pozsonyi koronázása" Ag koronázási zseton. "IOSEPHUS - ARCHIDVX AVSTRIAE - CORONATUS - IN REGE UNGARIAE - POSONII - DIE 9 DECE 1687 / AMORE ET TIMORE" (2,50g/25mm) T:XF peremen anyagfelesleg, patina / Habsburg Monarchy 1687. "Coronation of Joseph I in Pressburg" Ag token (2,50g/25mm) C:XF on the edge with excess material, patina Montenuovo 1205.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF30,000.00
in...US$ 93.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30297 imageHabsburg Birodalom 1790. "II. Lipót pozsonyi koronázása" Ag koronázási zseton. "LEOPOLDVS II - D G ROM IMP S A - GER HVN BOH REX - ARCHID AVSTRIAE - CORONATVS - POSONII XV NOV - MDCCXC / PIETATE ET CONCORDIA" (2,17g/20mm) T:XF patina / Habsburg Monarchy 1790. "Coronation of Leopold II" Ag coronation jeton (2,17g/20mm) C:XF patina HTÉ 879.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF24,000.00
in...US$ 74.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30298 imageHabsburg Birodalom 1790. "II. Lipót pozsonyi koronázása" Ag koronázási zseton. "LEOPOLDVS II - D G ROM IMP S A - GER HVN BOH REX - ARCHID AVSTRIAE - CORONATVS - POSONII XV NOV - MDCCXC / PIETATE ET CONCORDIA" (4,39g/24mm) T:VF patina / Habsburg Monarchy 1790. "Coronation of Leopold II" Ag coronation jeton (4,35g/24mm) C:VF patina HTÉ 877.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF24,000.00
in...US$ 74.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30299 imageHabsburg Birodalom 1790. "II. Lipót kolozsvári koronázása" Ag koronázási zseton. "IMP CAES -LEOPOLDO II P F AVG - HOMAGIVM PRAESTIT - CLAVDIOPOLI - XXIII DEC - MDCCXC / PIETATE ET CONCORDIA" (2,19g/20mm) T:AU patina / Habsburg Monarchy 1790. "Coronation of Leopold II in Klausenburg" Ag coronation jeton (2,19g/20mm) C:AU patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF50,000.00
in...US$ 155.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30300 imageHabsburg Birodalom 1791. "Mária Ludovika prágai koronázása" Ag koronázási zseton. "MAR LVDOVICA AVG - LEOPOLDI II IMP - REGINA BOHEMIAE - CORONATA - PRAGAE XII SEPT - MDCCXCI - REGINA ET MATER (2,19g/20mm) T:AU patina / Habsburg Monarchy 1790. "Coronation of Leopold II in Klausenburg" Ag coronation jeton (2,18g/20mm) C:AU patina / / Habsburg Monarchy 1791. "Coronation of Maria Ludovica in Prague" Ag coronation jeton (2,19g/20mm) T:AU patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF30,000.00
in...US$ 93.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30301 imageHabsburg Birodalom 1792. "I. Ferenc budai koronázására" Bécs, Ag koronázási zseton "LEGE ET FIDE / FRANCISCVS - D G HVN BOH REX - ARCHID AVSTRIAE - CORONATVS - BVDAE VI IVN - MDCCXCII ", Johann Nepomuk Würth (1750-1811) műve, mesterjegy nélkül (2,16g/20,5mm) T:XF patina / Habsburg Monarchy 1792. "Coronation of Franz I in Buda" Vienna, Ag coronation jeton, work of Johann Nepomuk Würth (1750-1811), without sign (2,16g/20,5mm) C:XF patina Montenuovo 2262., HTÉ 891.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30302 imageHabsburg Birodalom 1792. "I. Ferenc budai koronázására" Bécs, Ag koronázási zseton "LEGE ET FIDE / FRANCISCVS - D G HVN BOH REX - ARCHID AVSTRIAE - CORONATVS - BVDAE VI IVN - MDCCXCII ", Johann Nepomuk Würth (1750-1811) műve, mesterjegy nélkül (4,37g/24mm) T:XF patina / Habsburg Monarchy 1792. "Coronation of Franz I in Buda" Vienna, Ag coronation jeton, work of Johann Nepomuk Würth (1750-1811), without sign (4,37g/24mm) C:XF patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30303 imageHabsburg Birodalom 1825. "Karolina Auguszta magyar királyné pozsonyi koronázása" Ag koronázási zseton. "CAROLINA AVGVSTA - FRANCISCI AVST IMP - HVNG BOH REGIS - CORONATA HVNG REG - POSONII XXV SEPT - MDCCCXXV / PIE VT CLEMENTER" (2,18g/20mm) T:AU patina / Habsburg Monarchy 1825. "Coronation of Caroline Augusta of Bavaria" Ag coronation jeton (2,18g/20mm) C:AU patina HTÉ 915.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF30,000.00
in...US$ 93.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30304 imageHabsburg Birodalom 1825. "Karolina Auguszta magyar királyné pozsonyi koronázása" Ag koronázási zseton. "CAROLINA AVGVSTA - FRANCISCI AVST IMP - HVNG BOH REGIS - CORONATA HVNG REG - POSONII XXV SEPT - MDCCCXXV / PIE VT CLEMENTER" (4,37g/26mm) T:AU patina / Habsburg Monarchy 1825. "Coronation of Caroline Augusta of Bavaria" Ag coronation jeton (4,37g/26mm) C:AU patina HTÉ 912var(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF40,000.00
in...US$ 124.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30305 imageHabsburg Birodalom 1830. "I. (II.) Ferenc és V. Ferdinánd - V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON - DIE XXVIII SEPT - MDCCCXXX" (3,25g/20mm) T:AU patina / Habsburg Monarchy 1830. "Franz I (II) - Ferdinand V - Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag token (3,28g/20mm) C:AU patina HTÉ 925.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30306 imageHabsburg Birodalom 1830. "I. (II.) Ferenc és V. Ferdinánd - V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON - DIE XXVIII SEPT - MDCCCXXX" (5,48g/20mm) T:XF patina / Habsburg Monarchy 1830. "Franz I (II) - Ferdinand V - Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag token (5,48g/20mm) C:XF patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF18,000.00
in...US$ 55.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30307 imageHabsburg Monarchy 1835. "Az alsó-ausztriai rendek hódolata I. Ferdinánd előtt" Ag koronázási zseton. "FERDINANDO I AVSTRIAE IMPERATORI / RECTA TVERI - FIDES AB AVSTRIA - PRAESTITA - VINDOB - XIV JVN - MDCCCXXXV" (3,26g/18mm) T:VF patina Habsburg Monarchy 1835. "Homage in Vienna of the Lower Austria estates to Ferdinand I" Ag coronation jeton (3,26g/18mm) C:VF patina Montenuovo 2550.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF10,000.00
in...US$ 31.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30308 imageHabsburg Birodalom 1835. "Az alsó-ausztriai rendek hódolata I. Ferdinánd előtt" Ag koronázási zseton. "FERDINANDO I AVSTRIAE IMPERATORI / RECTA TVERI - FIDES AB AVSTRIA - PRAESTITA - VINDOB - XIV JVN - MDCCCXXXV" (5,47g/20mm) T:AU,XF kis ph. / Habsburg Monarchy 1835. "Homage in Vienna of the Lower Austria estates to Ferdinand I" Ag coronation jeton (5,47g/20mm) C:AU,XF small edge error Montenuovo 2549.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM