30329 image1898. "Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója" kétoldalas, peremene jelzett Ag emlékérem "JOSEPHUS SAMASSA ARCHIEPPUS AGRIENSIS / PER V LUSTRA FIDE SAPIENTIA FORTITUDINE MUNIFICENTIA SUOS GUBERNANTI AD JUSTAM VIRTUTUM LAUDEM CAPITULUM ET CLERUS A DIOEC AGRIENSIS MDCCCLXXIII-MDCCCIIC" (71,19g/0.800/61mm) T:AU,XF patina / Hungary 1898. "Archbishop Joseph Samassa from Eger" double-sided commemorative Ag medallion, hallmark on the edge (71,19g/0.800/61mm) C:AU,XF patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF38,000.00
in...US$ 117.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30330 image1898. "Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója" kétoldalas bronz emlékérem "JOSEPHUS SAMASSA ARCHIEPPUS AGRIENSIS / PER V LUSTRA FIDE SAPIENTIA FORTITUDINE MUNIFICENTIA SUOS GUBERNANTI AD JUSTAM VIRTUTUM LAUDEM CAPITULUM ET CLERUS A DIOEC AGRIENSIS MDCCCLXXIII-MDCCCIIC" (60mm) T:AU,XF ph., kis karc / Hungary 1898. "Archbishop Joseph Samassa from Eger" double-sided commemorative bronze medallion (60mm) C:AU,XF edge error, small scratch(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF10,000.00
in...US$ 31.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30331 image~1900. "A Körmöczbányai Magyar Királyi Pénzverde Látogatásának Emlékére" aranyozott bronz emlékérem füllel (22,5mm) T:AU ph. / Hungary ~1900. "To the Memory of the Visit of the Hungarian Royal Kremnitz Mint" gilt metal medallion with ear (22,5mm) C:AU edge error(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30332 image~1900. "NAGYVÁRAD KELETÉN LÁSZLÓ KIRÁLY J.: és T.: Sz.: K.: / 000876 BÖLCSSSÉG ERŐ ÉS SZÉPSÉG." kétoldalas, aranyozott bronz szabadkőműves emlékérem füllel (41mm) T:AU / Hungary ~1900. double-sided gilt bronze freemasonic medallion with ear. "NAGYVÁRAD KELETÉN LÁSZLÓ KIRÁLY J.: és T.: Sz.: K.: / 000876 BÖLCSSSÉG ERŐ ÉS SZÉPSÉG." (41mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF12,000.00
in...US$ 37.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30333 image1905. "Schweidel József 1849 október 6. / 1905 Zombor május 18." bronz emlékérem (36mm) T:AU / Hungary 1905. "Schweidel József 1849 október 6. / 1905 Zombor május 18." bronze commemorative medallion (36mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30334 image1915. "Hercz Gépgyár Miskolcz" kétoldalas Fe plakett, előoldalán hármashalom, koronás kettőskereszttel alatta festett vörös kereszt (78mm) T:XF festés nagyrészt lekopott / Hungary 1915. "Hercz Gépgyár Miskolcz (Hercz Machine Factory Miskolc)" double-sided Fe plaque with crowned double cross on threefold mound and painted red cross underneath (78mm) C:XF paint mostly worn off(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30335 image1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében" kétoldalas aranoztott bronz emlékérem (9,02g/28mm) T:AU,XF / Hungary 1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében (20th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society / In the third year of peace)" double-sided gilt bronze commemorative medallion (9,02g/28mm) C:AU,XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30336 image1937. "Magyar Vívó Szövetség Nyugati Kerülete - Véres-Kard az ezeréves határokért / v. Somogyi vd. kard cs. verseny III. Győr, 1937. XII. 12" bronz díjérem "BERÁN N" és "BUDAPEST, DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel (60x40mm) T:AU,XF patina, fo.(Image 1) (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30337 image1943. "Honvéd Térképészeti Intézet Sport Érme" egyoldalas bronz díjérem (53mm) T:AU,XF ph., patina / Hungary 1943. "Honvéd Térképészeti Intézet Sport Érme (Sport Medal of the Military Cartography Institute)" one-sided bronze award medal (53mm) C:AU,XF edge error, patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30338 image~1956. "Pro Libertate - Revolutio Hungariae 1956 (A szabadságért - Magyarország forradalma 1956)" peremen jelzett Ag emlékérem (28,57g/0.900/40mm) T:AU kis ph, felületi karc / Hungary ~1956. "Pro Libertate - Revolutio Hungariae 1956" marked Ag commemorative medallion (28,57g/0.900/40mm) C:AU small edge error, surface scratches(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF50,000.00
in...US$ 155.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30339 image1994. "Nyírbátori Zenei Fesztivál XXVIII. Zenei Napok - XVIII. Nemzetközi Ifjúsági Zenei Tábor 1994" kétoldalas, öntött bronz plakett, kiolvashatatlan szignóval, eredeti tokban (~114-115mm) T:AU kis patina(Image 1) (Image 2) (Image 3)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30340 imageSebestyén Sándor (1949-2010) 1995. "XXIX. Nyírbátori Zenei Fesztivál 1995. / XXIX. Zenei Napok - Nemzetközi Ifjúsági Zenei Tábor / Weinert Leó Hangszeres Verseny" kinyitható, két darabból álló bronz plakett, dombornyomott "Nyírbátori Zenei Fesztivál 1995" tokban (kinyitva 188x93mm) T:AU,XF patina(Image 1) (Image 2) (Image 3) (Image 4)

image (Image)

Currently...HUF10,000.00
in...US$ 31.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30341 image1996. "50 éves a Forint" emlékérem gipsz hátlapi NEGATÍV nagyminta tervezet (157mm) T:AU,XF ph. RRR! / Hungary 1996. "50th anniversary of the Forint" medallion's reverse NEGATIVE large plaster sample (157mm) C:AU,XF edge error RRR!(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF30,000.00
in...US$ 93.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30342 image1996. "50 éves a Forint" PP kivitelű Ag emlékérem előlapi verőtő! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1996. "50th anniversary of the Forint" original, obverse die of the Ag PP medallion. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm)(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF60,000.00
in...US$ 186.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30343 imageDN "Dr. Fenyvessy Béla emlékérem" bronz emlékérem (75mm) T:AU / Hungary ND "Dr. Béla Fenyvessy medal" bronze medallion (75mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF5,000.00
in...US$ 15.50
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30344 imageDN "Sárkányölő Szent György" bronz lemezplakett (195mm) T:AU / Hungary ND "Saint George the Dragon Slayer" bronze sheet metal plaque. "S. GEORGIVS EQVITVM PATRONVS" (195mm) C:AU(Image 1) (Image)

Currently...HUF160,000.00
in...US$ 496.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM

Medal Enthusiasts Society Membership Medallion
30000 imageFranges-Mihanovic Róbert (1872-1940) 1907. "Európa" jelzett Ag plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén hibás "EKÉ 1907" felirattal, sorszámozott, "18"-as sorszámmal (72,70g/0.950/42x70mm) T:AU / Hungary 1907. "Europa" one-sided, hallmarked Ag plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with caption error "ÉKE 1907" and serial number "18" on edge. Sign: Robert Franges-Mihanovic (72,70g/0.950/42x70mm) C:AU HP.: 2302, Adamo ÉKE3(Image 1) (Image 2) (Image 3)

image (Image)

Currently...HUF380,000.00
in...US$ 1,178.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30001 imageFranges-Mihanovic Róbert (1872-1940) 1907. "Európa" bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén hibás "EKÉ 1907" felirattal, sorszámozott, "43"-as sorszámmal (42x70mm) T:XF,VF ph. / Hungary 1907. "Europa" one-sided bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with caption error "ÉKE 1907" and serial number "43" on edge. Sign: Robert Franges-Mihanovic (42x70mm) C:XF,VF ph. HP.: 2302, Adamo ÉKE3(Image 1) (Image)

Currently...HUF30,000.00
in...US$ 93.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30002 imageReményi József (1887-1977) 1908. "Kalotaszeg" kétoldalas jelzett Ag plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1908", sorszámozott, "28"-as sorszámmal (81,44g/0.950/71x48mm) T:AU,XF / Hungary 1908. "Kalotaszeg" double-sided hallmarked Ag plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1908" and serial number "28" on edge. Sing.: József Reményi (81,44g/0.950/71x48mm) C:AU,XF HP.: 4057., Adamo ÉKE4(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF380,000.00
in...US$ 1,178.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30003 imageReményi József (1887-1977) 1908. "Kalotaszeg" kétoldalas bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1908", sorszámozott, "119"-ös sorszámmal (71x48mm) T:AU,XF / Hungary 1908. "Kalotaszeg" double-sided bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1908" and serial number "119" on edge. Sing.: József Reményi (71x48mm) C:AU,XF HP.: 4057., Adamo ÉKE4(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF40,000.00
in...US$ 124.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM