30269 imageMadarassy Walter (1909-1994) DN "Budapesti Történeti Múzeum" bronz emlékérem (~85mm) T:XF folt / Hungary ND "Budapest History Museum" bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (~85mm) C:XF spotted(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF7,000.00
in...US$ 21.70
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30270 imageMadarassy Walter (1909-1994) DN "Kaveczky Zoltán 1897-1965" bronz emlékérem (~85mm) T:XF / Hungary ND "Zoltán Kaveczky 1897-1965" bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (~85mm) C:XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF7,000.00
in...US$ 21.70
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30271 imageMaugsch Gyula (1882-1945) DN "Gímszarvas" bronz lemezplakett márványhasábon (70x91mm) T:AU / Hungary ND "Red deer" bronze sheet metal plaque on marble slab. Sign.: Maugsch Gyula (70x91mm) C:AU TP 1810.(Image 1) (Image)

Currently...HUF12,000.00
in...US$ 37.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30272 imageMusti Viktor (1917-1943) 1942. "Szent László Hét Nagyváradon - 1942 május 3-10." bronz emlékérem (40mm) T:AU apró ph. / Hungary 1942. "Saint Ladislaus week in Nagyvárad" bronze commemorative medallion. Sign: Viktor Musti (40mm) C:AU tiny edge error TP 1981.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30273 imagePátzay Pál (1896-1979) DN "Ady" kétoldalas, öntött bronz plakett (~83-84mm) T:XF / Hungary ND "Endre Ady" two-sided cast bronze plaque. Sign.: Pál Pátzay (~83-84mm) C:XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF30,000.00
in...US$ 93.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30274 imageCarl Radnitzky (1818-1901) 1856. "Az Esztergomi Bazilika felszentelésére" bronz emlékérem. "BASILICA STRIGONIENSIS / D. O. M. - IMMACVLATAE DEIPARAE V - AD COELOS ASSVMTAE - S.S. STEPHANI P.R. ET ADALBERTI E.M. - HONORIBVS / PIO IX. P.M. - FRANCISCO IOSEPHO AVSTRIAE CAESARE - HVNGARIAE REGE AP. - FELICI CONCORDIA REGNANTIBVS - DEDICATA ET CONSECRATA - A. IOANNE CARD. SCITOVSZKY / PR. PRIMATE A. EPISC. STRIGON. - MDCCCLVI". Szign.: Carl Radnitzky (39,91g/45mm) T:AU,XF apró ph., patina / Habsburg Monarchy 1856. "To the ordination of the Basilica of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (39,91g/45mm) C:AU,XF tiny edg edge error, patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF15,000.00
in...US$ 46.50
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30275 imageCarl Radnitzky (1818-1901) 1856. "Az Esztergomi Bazilika felszentelésére" bronz emlékérem. "BASILICA STRIGONIENSIS / D. O. M. - IMMACVLATAE DEIPARAE V - AD COELOS ASSVMTAE - S.S. STEPHANI P.R. ET ADALBERTI E.M. - HONORIBVS / PIO IX. P.M. - FRANCISCO IOSEPHO AVSTRIAE CAESARE - HVNGARIAE REGE AP. - FELICI CONCORDIA REGNANTIBVS - DEDICATA ET CONSECRATA - A. IOANNE CARD. SCITOVSZKY / PR. PRIMATE A. EPISC. STRIGON. - MDCCCLVI". Szign.: Carl Radnitzky (45mm) T:AU patina / Habsburg Monarchy 1856. "To the ordination of the Basilica of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (45mm) C:AU patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF15,000.00
in...US$ 46.50
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30276 imageCarl Radnitzky (1818-1901) 1859. "Scitovszky János esztergomi bíboros" bronz emlékérem. "JOANNES BAPT CARD SCITOVSZKY PRINC PRIMAS AEPPUS STRIGON / SEMISAECULO SACERDOS VI. NOVEMBRIS MDCCCLIX". Szign.: Carl Radnitzky (45mm) T:XF,VF ph., patina / Habsburg Monarchy 1859. "János Scitovszky cardinal of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (45mm) C:XF,VF edge errors, patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF6,000.00
in...US$ 18.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30277 imageReményi József (1887-1977) 1924. "Csernoch János esztergomi érsek papi felszentelése" bronz emlékérem (34mm) T:AU patina / Hungary 1924. "The ordination of Archbishop János Csernoch" bronze commemorative medallion. "JOANNES. CARD. CSERNOCH. SEMISAECULO. SACERDOS. MCMXXIV / ESZTERGOM - NOVEMBER 18". Sign.: József Reményi (34mm) C:AU patina HP 4311.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF12,000.00
in...US$ 37.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30278 imageReményi József (1887-1977) 1927. "Beethoven halálának századik évfordulójára" bronz emlékérem. "BEETHOVEN HALÁLÁNAK SZÁZADIK ÉVFORDULÓJÁRA / A M KIR VALLÁS ÉS KÖZOKTATÁSÜGYI MINISZTER HÓDOLATTAL BEETHOVEN EMLÉKÉNEK" (61mm) T:AU / Hungary 1927. "For Beethoven's 100th years of death" bronze commemorative medallion (61mm) T:AU HP 4423.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30279 imageReményi József (1887-1977) 1969. "Bolyai János Matematikai Társulat / Beke Manó Díj" kétoldalas bronz emlékérem (60mm) T:AU,XF / Hungary 1969. "Bolyai János Matematikai Társulat / Beke Manó Díj" double-sided bronze commemorative medallion (60mm) C:AU,XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30280 imageReményi József (1887-1977) DN "I. Stravinsky 1882" egyoldalas bronz emlékérem (79mm) T:XF / Hungary ND "I. Stravinsky 1882" one-sided bronze commemorative medallion Sign.: József Reményi (79mm) C:XF(Image 1) (Image)

Currently...HUF34,000.00
in...US$ 105.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30281 imageRónay Kázmér (1883-) ~1930-1940. "A Szent István Gimnázium kitűnő tanulójának" hadifém emlékérem (51mm) T:AU / Hungary ~1930-1940. "For the exceptional student of the St. Stephens Grammar School" war metal commemorative medallion. Sign.: Kázmér Rónay (51mm) C:AU(Image 1) (Image)

Currently...HUF12,000.00
in...US$ 37.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30282 imageAnton Scharff (1845-1930) 1897. "Az Országos Iparegyesülettől - Ptacsek Alajosnak 1897" bronz emlékérem "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel, eredeti "AZ ORSZÁGOS IPARTESTÜLET ÉRME" dísztokban (54mm) T:AU ph. / Hungary 1942. "From the National Industry Association - Alajos Ptacsek 1897" bronze commemorative medallion, with "Knopp és Steiner Budapesten" makers mark, in "AZ ORSZÁGOS IPARTESTÜLET ÉRME (Medal of the National Industy Board)" case. Sign.: Anton Scharff (54mm) C:AU edge error(Image 1) (Image 2) (Image 3) (Image 4)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30283 imageSchuck József 1936. "A Szent Ferenc-Rend Salgótarjáni Plébánia Templomának Felszentelése Emlékére" bronz plakett (34x49mm) T:AU patina / Hungary 1936. "A Szent Ferenc-Rend Salgótarjáni Plébánia Templomának Felszentelése Emlékére (In memory of the Consecration of the Salgótarján Parish Church of the Order of Saint Francis)" bronze plaque. Sign: József Schuck (34x49mm) C:AU patina(Image 1) (Image)

Currently...HUF6,000.00
in...US$ 18.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30284 imageSchwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Bihari Sándornak Páris - Az érdem jeléül" bronz díjérem (65mm) T:AU / Hungary 1885. "National Exposition at Budapest in 1885 / For Sándor Bihari from Paris - As the Sign of Merit" bronze commemorative medallion. Sign.: István Schwartz (65mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF36,000.00
in...US$ 111.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30285 imageSchwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Markup Ferencznek V.-Hunyad - Közreműködése elismeréséül" kétoldalas bronz emlékérem eredeti "Az 1885 évi Budapesti Országos kiállítás" feliratú kopott dísztokban (65mm) T:AU / Hungary 1885. "Hungarian General Exhibition in Budapest 1885 / For Ferencz Markup V.-Hunyad (Hunedoara) - Recognition of His Contribution" two-sided bronze commemorative medallion in worn, original case. Szign.:Stephan Schwartz (65mm) C:AU(Image 1) (Image 2) (Image 3)

image (Image)

Currently...HUF36,000.00
in...US$ 111.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30286 imageSebestyén Sándor (1949-2010) 1989. "MÉE - 200 éves a sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnázium" bronz, ezüstözött bronz és piedfort Ag emlékérem sor (71,51g/0.835/42,5mm) T:AU,AU (PP) karc / Hungary 1989. " "Association of Hungarian Coin Collectors - 200th Anniversary of the Lajos Kossuth Gymnasium of Sátoraljaújhely" bronze, silver plated bronze and piedfort Ag commemorative medallions. Sign.: Sándor Sebestyén (71,51g/0.835/42,5mm) T:AU, AU (PP) Adamo SU2(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF24,000.00
in...US$ 74.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30287 imageSeregély Dezső (1867-1948) 1925. "Horthy Miklós Magyarország kormányzója" névre szóló vert bronz emlékérem id. Vitéz Dr. Endrey Antal (1885-1959) királyi közjegyző részére (1923-ban avatták vitézzé, 1930 és 1944 között a felsőház tagjaként is dolgozott). "HORTHY M MAGYARORSZÁG KORMÁNYZÓJA - VITÉZEK FŐKAPITÁNYA / HADUR NEVÉBEN - HISZEK - VITÉZ DR. ENDREY ANTAL" (186,81g/74mm) T:VF karc, ph., patina / Huingary 1925. "Miklós Horthy, Governor of Hungary" minted bronze commemorative medallion to Vitéz Dr. Antal Endrey (1885-1959) royal notary (186,81g/74mm) C:VF scratched, edge error, patina HP 4821.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF160,000.00
in...US$ 496.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30288 imageSolymári Valkó László (1909-1984) 1955. "Modest Petrovics Mussorgskij 1839-81" egyoldalas öntött bronz emlékérem (83mm) T:XF / Hungary 1955. "Modest Petrovics Mussorgskij 1839-81" one-sided cast medallion. Sign: László Solymári Valkó (83mm) C:XF(Image 1) (Image)

Currently...HUF6,000.00
in...US$ 18.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM