30249 imageBognár György (1944-) 1990. "MÉE - Ferencvárosi Torna Club FTC I. - 1899-1909" kétoldalas bronz emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1990. "MÉE - Ferencvárosi Torna Club FTC I. - 1899-1909" original, obverse and reverse die of the bronze medallion, sign: György Bognár. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo FTC1(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF120,000.00
in...US$ 372.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30250 imageBoldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1939. "A Felvidék visszacsatolásának emlékére / A Magyar Éremművészeti Egyesület 1939" bronz emlékérem (91mm) T:XF patina / Hungary 1939. " Commemorating the reunification with Upper Hungary / The Hungarian Medal Art Society 1939" bronze commemorative medal. Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (91mm) C:XF patina TP 431., Adamo ÉKE35(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF22,000.00
in...US$ 68.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30251 imageBorsos Miklós (1906-1990) ~1980. "Toldy Ferenc orvos és irodalomtörténész / A Ceglédi Városi Tanács adománya - Az egészségügy támogatásáért" öntött bronz emlékérem (89mm) T:AU / 1980. "Ferenc Toldy, doctor and literary historian / Donation of the Cegléd City Council - For the support of healthcare" cast bronze commemorative medal. Sign: Miklós Borsos (89mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30252 imageCsillag István (1881-1968) 1927. "Rákosi Jenő 60 éves írói jubileumára" bronz emlékplakett (70x62mm) T:AU / Hungary 1927. "Jenő Rákosi's 60th Anniversary as a Writer " bronze plaque. Sign.: István Csillag (70x62mm) C:AU HP 1757.(Image 1) (Image)

Currently...HUF10,000.00
in...US$ 31.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30253 imageCsíkszentmihályi Róbert (1940-2021) DN "Bartók Béla és Pásztory Ditta" kétoldalas öntött bronz plakett (~109-110mm) T:AU,XF patina / Hungary ND "Béla Bartók and Ditta Pásztory" double-sided cast bronze plaque (~109-110mm) C:AU,XF patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30254 imageCsúcs Ferenc (1905-1999) 1969. "Budapesti Éremgyűjtők Egyesülete" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1969. "Budapesti Éremgyűjtők Egyesülete" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Ferenc Csúcs. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo BP1(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF80,000.00
in...US$ 248.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30255 imageCsúcs Ferenc (1905-1999) 1975. "Varga Nándor Lajos 1975" bronz emlékplakett, peremén "1"-es sorszámmal! (90mm) T:AU,XF / Hungary 1975. "Nándor Lajos Varga 1975" bronze commemorative medallion with serial number "1" on the edge! (90mm) C:AU,XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30256 imageE. Lakatos Aranka (1952-) 1992. "Prof. Záborszky Zoltán 65 éves / Debrecen első traumatológus professzora" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (90mm) T:AU / Hungary 1992. "Prof. Záborszky Zoltán 65 éves / Debrecen első traumatológus professzora" double-sided cast bronze commemorative medallion (90mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30257 imageFarkas Pál (1947- ) 1987. "150 éves az óvódapedagógus képzés" egyoldalas, öntött bronz plakett (118x104mm) T:AU / Hungary 1987. "150th Anniversary of Pre-school cargiver training" one-sided cast bronze plaque. Sign.: Pál Farkas (118x104mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30258 imageGerl Károly (1857-1907) 1907. "Magyar Numizmatikai Társulat 1901 - Éles Géza 1907 / Szent László" a Magyar Numizmatikai Társulat Ag, névre szóló tagsági érme (34,93g/39mm) T:AU apró ph. / Hungary 1907. "Hungarian Numismatic Society 1901 - Géza Éles 1907" Ag member's medal of the Hungarian Numismatic Society (34,93g/39mm) C:XF,VF tiny edge error Adamo MNT1(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF70,000.00
in...US$ 217.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30259 imageIspánki József (1906-1992) 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas bronz emlékérem (79mm) T:AU patina Hungary 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" two sided bronze commemorative medallion made for the 250th anniversary of retaking Buda. Sign: József Ispánki (79mm) C:AU patina TP 1191.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30260 imageIspánki József (1906-1992) 1936. "Ambrózy Kálmán" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (53mm) T:XF / Hungary 1936. "Kálmán Ambrózy" double-sided cast bronze commemorative medallion. Sign.: József Ispánki (53mm) C:XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30261 imageIspánki József (1906-1992) 1938. "Hazatért felvidéki testvéreit magyar szeretettel köszönti Budapest székesfőváros közönsége / Az ezeréves Magyarország első királya Szent István évében 1038-1938" kétoldalas öntött bronz emlékérem (83mm) T:XF / Hungary 1938. "Entry of the Hungarian Troops to Upper Hungary" two-sided cast bronze commemorative medallion. Sign: József Ispánki (83mm) C:XF HP 1209.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30262 imageKiss Sándor (1925-1999) 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Kiss. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo SH2(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF80,000.00
in...US$ 248.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30263 imageKlassohn Antal 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." kétoldalas bronz emlékérem (42mm) T:XF ph., patina / Hungary 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." commemorative medallion for the 200th anniversary of the liberation of Esztergom, double-sided bronze. Sign.: Klasshon A. (42mm) C:XF edge error, patina(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF12,000.00
in...US$ 37.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30264 imageKonyorcsik János (1926-2010) DN "Zsuzsanna és a vének" bronz plakett falra akasztható (233x170mm) fatáblán (236x296mm). Munkácsy-díjas művész. T:UNC(Image 1) (Image)

Currently...HUF34,000.00
in...US$ 105.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30265 imageLapis András (1942-) DN "Hevesy György 1885-1966 / Magyar Orvostudományi Nukleáris Társaság" kétoldalas Br plakett öntőminta (504g/100mm) T:1,1- / Hungary ND "György Hevesy 1885-1966 / Hungarian Medical Doctors Nuclear Science Society" double-sided Br plaque casting form. Sign.: András Lapis (504g/100mm) C:UNC,AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF24,000.00
in...US$ 74.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30266 imageLebó Ferenc (1960-) 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér" kétoldalas Ag PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér (Debrecen - 300th anniversary of the grant of the free royal city title / Leopold Thaler)" original, obverse and reverse die of the Ag PP medallion. Sign: Ferenc Lebó. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm)(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF100,000.00
in...US$ 310.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30267 imageLőrincz István (1901-1985) 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától / 1945-1970" ezüstözött bronz emlékérem, hátoldalán "Iparművészeti V. Érem Üzem" gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (55mm) T:AU / Hungary 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától (In memoriam from the Hungarian State Operahouse' Trade Union Committee) / 1945-1970" silver plated bronze commemorative medallion with "Iparművészeti V. Érem Üzem" makers mark on the back, in original hardcase. Sign.: István Lőrincz (55mm) C:AU(Image 1) (Image 2) (Image 3)

image (Image)

Currently...HUF7,500.00
in...US$ 23.25
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30268 imageMadarassy Walter (1909-1994) 1938. "34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb" bronz emlékérem (56mm) T:AU / Hungary 1938. "34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb" bronze commemorative medallion (56mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM