30229 imageBeck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1901. "Korányi Frigyes doktorrá avatásának 50. évfordulója" aranyozott bronz emlékérem. "FRIDERICO KORÁNYI DE TOLCSVA PER LVSTRA X MED DOCTORI CRATI DISCIPVLI D D D / AEGROTIS SALVS MDCCCLI MDCCCCI" (70mm) T:AU / Hungary 1901. "50th Doctor Jubilee of Frigyes Korányi" gilt bronze commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (70mm) C:AU HP 791.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF12,000.00
in...US$ 37.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30230 imageBeck Ö. Fülöp (1873-1945) 1906. "Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906" bronz emlékplakett (74,5x77mm) T:XF ph. / Hungary 1906. "Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906 (For the 80th Anniversary of birth of Pál Gyulai)" bronze commemorative plaque. Sign.: Beck Ö. Fülöp (74x76,5mm) C:XF edge error HP.: 838(Image 1) (Image)

Currently...HUF7,000.00
in...US$ 21.70
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30231 imageBeck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. "Tisza István gróf" egyoldalas bronz plakett (76x54mm) T:XF kis patina, több kis ph., hátlapon több kis ü. / Hungary 1907. "Tisza István gróf" one-sided bronze plaque. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (76x54mm) C:XF small patina, multiple edge errors, some small on dings on the backside HP 866.(Image 1) (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30232 imageBeck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. "Zsolnay Miklós / A pécsi 1907. évi Mező- és Erdőgazdasági Ipari és Művészeti Orsz. Kiállítás" kétoldalas bronz plakett (85x59mm) T:AU,XF / Hungary 1907. "Miklós Zsolnay / National Exhibiton of 1907 in Agriculture, Forestry and Industry at Pécs" double-sided (85x59mm) C:AU,XF HP 870.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF38,000.00
in...US$ 117.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30233 imageBeck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. "Samassa József egri érsek" kétoldalas bronz emlékérem. "IOSEPHVS CARDINALS SAMASSA ARCHIEPISCOPVS AGRIENSIS" (56mm) T:AU small ph., kis karc / Hungary 1907. "Archbishop Samassa from Eger" double-sided commemorative bronze medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (56mm) C:AU small edge error, small scratch HP 863.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF10,000.00
in...US$ 31.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30234 imageBeck Ö. Fülöp (1873-1945) ~1908. "MIKES KELEMEN EMLÉKÉNEK AJÁNLOM EZT A MVNKÁMAT" egyoldalas, peremén jelzett Ag emlékérem (72,43g/0.950/60mm) T:AU / Hungary ~1908. "MIKES KELEMEN EMLÉKÉNEK AJÁNLOM EZT A MVNKÁMAT (I offer my work to the memory of Kelemen Mikes)" one-sided Ag commemorative medallion with hallmark on edge (72,43g/0.950/60mm) C:AU HP 859.variáns(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF380,000.00
in...US$ 1,178.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30235 imageBeck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1911. "Báró Müller Kálmán Professor Kórházigazgatónak - Munkatársai / 1887-1911" kétoldalas bronz plakett (70mm) T:AU / Hungary 1911. "For Professor Baron Kálmán Müller Hospital Director - Co-workers / 1887-1911" two-sided bronze plaque. Sign.:Fülöp Ötvös Beck (1873-1945) (70mm) C:AU HP.: 885.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF15,000.00
in...US$ 46.50
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30236 imageBeck Ö. Fülöp (1873-1945) 1912. "EMINENTISSIMO ARCHIPRAESVLI SVO JOSEFO CARDINALI SAMASSA MVNERIS SACRA SEXAGENARIA CELEBRANTI MDCCCLII-MCMXII DEVOTO.AC.GRATO.ANIMO.DICAT.METROP.CAPIT.AGRIENSE (Samassa József egri érsek gyémántmiséje emlékére)" egyoldalas bronz plakett (70x52mm) T:AU,XF / Hungary 1912. To the memory of the mourning mass of József Samassa Archbishop of Eger, one-sided bronze plaque. Sign.: Fülöp Beck Ö. (70x52mm) C:AU,XF HP 887.(Image 1) (Image)

Currently...HUF6,000.00
in...US$ 18.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30237 imageBeck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1928. "Ady Endre emlékének a ,,Nyugat'' / ,,Repülj hajóm..... Rajtad a holnap hőse'' " bronz emlékérem (66mm) T:AU,XF / Hungary 1928. "The 'Nyugat' for the Memory of Endre Ady" bronze commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (66mm) C:XF HP 986.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30238 imageBerán Lajos (1882-1943) 1911. "Dr. Szendrei János / Negyedszázados titkársága emlékére az Országos Régészeti és Embertani Társulat 1911" kétoldalas bronz emlékérem (70mm) T:AU / Hungary 1911. "Dr. János Szendrei" bronze commemorative medallion Sign: Lajos Berán (70mm) C:AU HP.: 1139(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30239 imageBerán Lajos (1883-1943) 1915. "AVITA INCLYTAE HVNGARORVM GENTIS OMNIA VINCIT 1914-1915" egyoldalas, öntött bronz plakett az I. világháború kitörésének első évfordulóján (94mm) T:XF / 1915. "AVITA INCLYTAE HVNGARORVM GENTIS OMNIA VINCIT 1914-1915" one-sided cast bronze plaque on the one year anniversary of the outbreak of World War I. Sign.: Lajos Berán (94mm) T:XF HP: 1166.(Image 1) (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30240 imageBerán Lajos (1882-1943) 1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves fennállása emlékére - Gr. Dessewffy Miklós - 1921 - Dr. Réthy László / Szentgáli Károly - Kilényi Hugó - Dr. Zimmermann Lajos - Dr. Gohl Ödön" aranyozott bronz kétoldalas emlékérem (70mm) T:XF kopott aranyozás / Hungary 1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves fennállása emlékére - Gr. Dessewffy Miklós - 1921 - Dr. Réthy László / Szentgáli Károly - Kilényi Hugó - Dr. Zimmermann Lajos - Dr. Gohl Ödön" double-sided gilt bronze comemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (70mm) C:XF worn gilding HP 1221.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF80,000.00
in...US$ 248.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30241 imageBerán Lajos (1882-1943) 1922. Kétoldalas bronz plakett Gróf székhelyi Majláth Gusztáv Károly erdélyi püspök portréjával "GVSTAVVS CAROLVS E COMITIB, S, MAJLÁTH DE SZÉKHELY EPISCOPVS TRANSSYLVANIENSIS 1897-1922 / IN MEMORIAM QVINQVELYSTRORVM IN CATHEDRA EPSICOPALI TRANSSYLVANIENSI FELICITER COMPLETORVM CLERVS DIOCECESANVS" (83x54mm) T:XF patina, ph / Hungary 1922. Double-sided bronze plaque depicting Gusztáv Károly Majláth, bishop of Transylvania. Sign: Lajos Berán (83x54mm) C:XF patina, edge error HP 1234.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30242 imageBerán Lajos (1882-1943" 1929. "Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére" kétoldalas bronz emlékérem (47mm) T:AU,XF patina / Hungary 1929. Commemorative medallion 300th year of the death of Gábor Bethlen "Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére" double-sided bronze commemorative medallion (47mm) C:AU,XF patina HP 1307.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30243 imageBerán Lajos (1882-1943) 1930. "Goldberger Sam. F. és Fiai Részvénytársaság / Goldberger-Bemberg Kirakatverseny 1930" bronz emlékérem, peremén "BRONZ" fémjellel (65mm) T:XF kis ph. / Hungary 1930. "Goldberger Sam. F. és Fiai Részvénytársaság / Goldberger-Bemberg Kirakatverseny 1930 (Goldberger Joint Stock Company / Goldberger-Bemberg Showcase Competition)" bronze commemorative medallion, with "BRONZ" hallmark on edge (65mm) C:XF small edge error HP 1313.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF15,000.00
in...US$ 46.50
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30244 imageBerán Lajos (1882-1943) 1931. "I. Nemzetközi Stomatológiai Kongresszus Budapest" kétoldalas bronz emlékérem (45mm) T:AU,XF / Hungary 1931. "1st International Stomatology Congress" two-sided bronze commemorative medallion. Sign.:Lajos Berán (1882-1943) (45mm) C:AU,XF HP.: 1331.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30245 imageBerán Lajos (1882-1943) 1932. "ARTHVR SARBÓ DE SZEPESVÁRALJA PROF. E. O. NEVROL. PRIM. NOSOC. STPEHANI BVDAPESTINI" egyoldalas, vert bronz emlékérem (60mm) T:AU,XF ph. / Hungary 1932. "ARTHVR SARBÓ DE SZEPESVÁRALJA PROF. E. O. NEVROL. PRIM. NOSOC. STPEHANI BVDAPESTINI" one-sided, struck bronze commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (60mm) C:AU,XF edge error HP 1347a.(Image 1) (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30246 imageBerán Lajos (1882-1943) 1934. "Luther Márton" kétoldalas bronz emlékérem. "D LUTHER MÁRTON BIBLIAFORDÍTÁSA NÉGYSZÁZ ÉVES 1534-1934 / MINDEN NÉPNEK A MAGA NYELVÉN - JÁNOS JEL XIV:6" (41mm) T:UNC,AU / Hungary 1934. "400th anniversary of Martin Luther's Bible translation" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (41mm) C:UNC,AU TP 238.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF6,000.00
in...US$ 18.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30247 imageBerán Lajos (1882-1943) 1936. "Kálvin Institúciójának 400 éves emlékezetére - Magyar Reformátusok" bronz emlékérem eredeti papírtokban, benne eredeti leírással. "KÁLVIN INSTITUTIÓJÁNAK NÉGYSZÁZ ÉVES EMLÉKEZETÉRE - MAGYAR REFORMÁTUSOK 1936 - SZÍVEMET VÉRES ÁLDOZATUL FELAJÁNLOM AZ ÚRNAK / A SZENT KÖNYVEK UTÁN KIKET A NAGY APOSTOLOK ÍRTAK - ENNÉL JOBB KÖNYVET MÉG SOHA SENKI NEM ÍRT" (41mm) T:AU / Hungary 1936. "For the 400th anniversary of Calvin's Institution - Hungarian Reformed People" bronze commemorative medal in original paper case, with original description inside (41mm) C:AU TP 265.(Image 1) (Image 2) (Image 3) (Image 4)

image (Image)

Currently...HUF7,000.00
in...US$ 21.70
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30248 imageBognár György (1944-) 1988. "MÉE - Államalapító királyunk emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása" kétoldalas Au PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (20mm) / Hungary 1988. "MÉE - Államalapító királyunk emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása (MÉE - In memory of our founding king / National presentation of "Szent Jobb")" original, obverse and reverse die of the Au PP medallion. Sign: György Bognár. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (20mm)(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF120,000.00
in...US$ 372.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM