Worldwide Stamps and Covers NEDERLANDS-INDIË - POSTSTUKKEN VANAF EMISSIE 1864
Sale No: 643
Lot No: 853
Symbol: #
Complete, iets door inktvraat aangetaste vouwbrief te Amboina geschreven op 3-9-1867 waarop 10 cent nr. 1 (rechtsonder iets aangesneden, overigens goed gerand) met prachtige afdruk halfrond-franco AMBOINA 5-9-1867, met rechtsboven nog een sublieme afstempeling, naar de directie van het Parapattan Wezengesticht te Batavia, op 22-9 doorgezonden naar Buitenzorg. Mogelijk tot nu toe enig bekende brief met nr. 1 waarop halfrond-franco Amboina (zie: Voerman in NMPh okt. 1994: alleen op losse zegel bekend). Complete letter (some ink corrosion) bearing 10 cent no. 1 (slightly cut into the lower corner right, otherwise fine) cancelled with the half-round post-paid postmark of AMBOINA 5 Sep 1867, on the right another superb strike, sent to the board of the Orphanage at Batavia, re-directed to Buitenzorg. Could be the only cover bearing no. 1 cancelled with this postmark (article by Voerman in Dutch magazine Philatelie, Oct 1994: only recorded on a few single stamps). Cert. ´Van Dieten, 2019´ (Image)
Opening EUR 740.00
Sold...EUR 4,200.00
Closed..Mar-12-2020, 23:59:00 EST
Sold For 4200
Sale No: 643
Lot No: 857
Symbol: #
Rode Kruis. Zeer zeldzaam etiket ´Gefrankeerd en/verzonden door/het + in N.I.´ van Batavia 21-5-1875 met de stoomboot ´Conrad´ rechtstreeks naar Nederland, van Den Helder 7-7 naar Amsterdam 7-7. Een zegel van 20 cent is uit de envelop geknipt en op die plaats is een zegel nu met plakker bevestigd (waarom€). Desondanks een zeer bijzonder poststuk! (Image)
Sale No: 643
Lot No: 858
Symbol: #
20 Cent nr. 12C en 50 cent nr. 15C op iets minder mooie env. van Batavia 13-1-1877 over Londen 15-2 naar Greenock 16-2 in Schotland, met portstempel 11½ in rood. Juist briefport van 70 cent (zie: Filatelie maart 2018, p.144) dat slechts een paar maanden heeft gegolden tot de toetreding tot de UPU (Image)
Sale No: 643
Lot No: 859
Symbol: #
15 Cent nr. 11C in paar op fris couvert van Madioen 11-7-1877 via Brindisi naar Altenburg. Mogelijk wist de afzender nog niet het juiste, nieuwe tarief, dat sedert 1 mei 1877 (toetreding UPU) 25 cent bedroeg. Mooi poststuk! (Image)
Sale No: 643
Lot No: 860
Symbol: #
25 Cent nr. 13D op env. van TIMOR 15-4-1879 (luxe puntstempel 65) over Napels 1-6 naar Tondern (D) 5-6 (Image)
Sale No: 643
Lot No: 861
Symbol: #
VELDPOSTK.ATJEH blauw rondstempel op bk. G1b van 2-9-1876 naar Batavia 12-9 en op bk. G2 van 16-9-1879 naar Buitenzorg 25-9 (Image)
Sale No: 643
Lot No: 862
Symbol: #
Naamstempel SOEKA BOEMIE in kader in rood op bk. G2 waarop ´Na Posttijd´, via Tjiandjoer 11-2-1876 naar Batavia 14-2, alsmede kleinrond Soekaboemi 12-2-1893 op met 2½c bijgefr. bk. G11 naar Launingen (D) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 863
Symbol: #
Bk. G4b, zwarte kleine opdruk ´5´, van Kedirie 14-9-1879 naar Soerabaja 15-9. De kaart is aan de onderzijde iets versleten, overigens prima. Opinie SvL: de opdruk ´kleine 5´ is authentiek (Image)
Sale No: 643
Lot No: 864
Symbol: #
Env. G1 (iets gevlekt) van Karanganjar 27-6-1881 naar Semarang 29-6 met superbe afdruk van het FOUTIEVE stempel 69 in plaats van het juiste 96. Slechts enkele poststukken bekend (SvL R) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 867
Symbol: #
Env. G3 uit West-Sumatra van het fungerend hulppostkantoor Natal (rood naamstempel) via het hulppostkantoor Penjaboengan (zwart naamstempel in achthoekig kader + Franco) via Rau 16-15-1885 (blauw kleinrond met stempelfout 15 i.p.v. 12) met puntstempel 81 op het zegelbeeld, over Padang 18-12 en Marseille naar de geweermaker van Z.M. den Koning te Zutphen 27-1-1886 (Image)
Sale No: 643
Lot No: 868
Symbol: #
Env. G5 van BAROS 13-8-1888 naar Siboga 14-8, met mooie afst. punt- en kleinrond (Image)
Sale No: 643
Lot No: 870
Symbol: #
Bk. G5 van Edi 22-6-1883 (luxe!) over Ned-Ind-Penang 23-6 waar het routestempel via Brindisi werd afgest. naar ´sGravenhage 1-8 (SvL 250) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 871
Symbol: #
Bk. G1e (miniem scheurtje) van Kalianda 16-6-1886 via Teloekbetoeng 17-6 naar Batavia 20-6. Luxe afst. (SvL 300) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 872
Symbol: #
Bk. G1c van Moearadoea 16-6-1882 via Lahat 19-6, Palembang 22-6 en Batavia 27-6 naar Soerakarta 30-6. Mooie kaart met vijf verschillende kleinrondstempels w.o. het zeldzame Moearadoea (SvL 400) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 873
Symbol: #
Drukuitschot. Bk. G12 in formaat 15,6 x 8,8 cm en met driedubbele bedrukking (kaart heeft vouwen), alsmede dezelfde kaart in formaat 15,2 x 8,9 cm (vouwen) met doorhaling met potlood want afgekeurd. Curieus (Image)
Sale No: 643
Lot No: 879
Symbol: #
Prentbk. met mengfrankering nrs. 19 en 46 van Moearadjawa 2-6-1906 rechtstreeks van Borneo via de N.I.Agent Singapore 11-6 naar Londen (SvL 225) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 882
Symbol: #
Env. G6 met prachtige afst. naamstempel Batoe-Djadjar (maar 2 jaar gebruikt) naar Weltevreden 1-6-1894 (Image)
Sale No: 643
Lot No: 884
Symbol: #
Naamstempel Godong op bk. G21 geschreven op 29-9-1909 naar Semarang. Mooie afdruk van dit op stuk zeer zeldzame naamstempel, waarvan ons maar een paar bekend zijn (SvL RR) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 886
Symbol: #
Naamstempel Kotabaroe Barang Hari in kader op dubbele bk. G15 via Sawahloento 17-8-1910 over Parijs 13-9 naar Grand-Bassam in Frans Ivoorkust 8-10, een zeldzame bestemming! Blijkbaar ´Inconnu´ en daarom retour (Image)
Sale No: 643
Lot No: 887
Symbol: #
Env. van 17 gr. gefr. met 2x 5c en 3x 10c van een inlands schrijver in Pleihari via hulpkantoor Martapoera (naamstempel en R) aangetekend over Bandjermasin 15-6-1902, waar een R-strookje werd opgeplakt, over de N.I.Agent Singapore 19-6 naar Amsterdam 17-7. Prachtig poststuk! (Image)
Sale No: 643
Lot No: 891
Symbol: #
Cpl. adreskaart waarop nog 2½c nr. 19, 2x 15c nr. 33, 25c nr. 35 en 2x 50c nr. 36 voor een pakket van 1750 gr. van het hulpkantoor Sambas over Rotterdam Centr:Station 7-10-1903, Emmerich 7-10, Frankfurt en Bazel naar Moutier 11-10 waar in potlood genoteerd is dat er (2) zegels bij aankomst ontbreken en daaroverheen afgestempeld. Een bijzonder en zeldzaam poststuk! (Image)
Sale No: 643
Lot No: 893
Symbol: #
Type haltestempel Djombang (de plaats had tevens een postkantoor) 2x op env. (van de nabij gelegen plaats Modjowarno) gefr. met 12½c Veth, verz. naar Bern 14-11-1910. Waarschijnlijk heeft de afzender het poststuk op het station ter verzending afgeleverd (Image)
Sale No: 643
Lot No: 898
Symbol: #
Halte. Rechthoekig expeditiestempel van 38x27 mm van de Staatsspoorwegen op bk. G10, geschreven te Kottok 31-12-1901 (halte in Oost-Java) naar Probolinggo. Lichte afdruk van dit op gewone post ongebruikelijke stempel (is bedoeld voor vrachtbrieven) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 900
Symbol: #
Env. (wat ongelukkig geopend) van de Mijnbouw Mij. Totok (Noord-Celebes) gefr. met 12½c 2x afgest. grootrond Totok met kwartslag gedraaide datum 18 oct 13 via Menado 23-10 naar een professor in Sidi-Bel-Abbes 30-11 in Algerije. Zeldzame bestemming en op poststuk zeldzaam grootrond (SvL R) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 906
Symbol: #
Kortebalk Amoerang op env. G26 op 16-2-1912 naar Menado. Prachtige afdrukken en zeldzaam in deze kwaliteit (SvL 325) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 907
Symbol: #
Kortebalk Arnhemia op Rode Kruisbk. G25 op 26-6-1915 naar Tiel. Luxe afdruk van dit zeldzame stempel (SvL 300) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 908
Symbol: #
Env. G39 van Rantjaekek 19-2-1916 naar Schoonhoven met op az. het zeer kort gebruikte spoorwegpostkantoorstempel Djokjakarta Weltevreden D 10-2-1916 (SvL 250) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 910
Symbol: #
Kortebalk Manggar op bk. G23 (vroeg gebruik!) op 27-11-1913 via Tandjongpandan 27-11 naar Bussum. Superbe afdruk (SvL 150) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 911
Symbol: #
Kortebalkstempels Brebes (1911), Oengaran (1916) en Prambon (1912) op enveloppen van 2x 10 cent resp. 12½ cent. Ideale afdrukken van deze moeilijke stempels (SvL 175, 200 resp. 250) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 912
Symbol: #
Kortebalk Pampenoea op bk. G23 op 2-3-1915 naar Haarlem. Mooie afdruk (SvL 275) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 913
Symbol: #
Kortebalk Poespo op 5c op prentbk. van 26-10-1917 naar 's-Gravenhage. Prachtafdruk van dit zeldzame stempel, waarvan ons maar een paar afdrukken bekend zijn (SvL R) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 915
Symbol: #
Kortebalkstempel Den Pasar op env. G33 op 8-6-1912 naar Soerabaja, en Waingapoe op bk. G21 op 30-1-1915 naar Dordrecht. Iets getinte poststukken, maar met prima afdrukken van deze moeilijke stempels (SvL 225 resp. 350) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 916
Symbol: #
Kortebalkstempels Kalisat (1914), Pandeglang (1912) en Waroe (1917) op drie 5c-briefkaarten. Prachtige afdrukken van deze schaarse stempels (SvL 175, 225 resp. 225) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 917
Symbol: #
Kortebalk Tjipanas op 5c op kleurige prentbk. van het Hotel Sindanglaija, op 11-3-1914 naar Amsterdam. Luxe afdruk van dit moeilijke stempel van het tijdelijke hulppostkantoor (SvL 150) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 918
Symbol: #
Dienstbriefkaart (vert. vouw) van het tijdelijke hulppostkantoor Tjipanas 21-11-1917 via Buitenzorg naar Weltevreden. Zeldzaam (SvL R) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 920
Symbol: #
30 Cent op 1 gld nr. 141 op env. van 29 gr. van Natal 30-5-1919 aangetekend naar Vlaardingen 19-7. Tarief: 20c (mail) + 10c R-recht. Schaarse en correcte enkelfrankering! (Image)
Sale No: 643
Lot No: 922
Symbol: #
Binnenlandse postwissel met strook waarop vier zegels van 1 gulden, afgest. Djambi 18-6-1917, naar Batavia 28-6. Het uit te betalen bedrag was fl. 1,65 waarvoor een recht bestond van 12½ cent (zie: NITAR 185). De frankering ziet er authentiek uit, maar is door ons niet te verklaren. Ondanks diverse vouwen (waarvan een door onderste zegel) en een scheurtje onder bij de strook, een fascinerend en uiterst zeldzaam poststuk (Image)
Sale No: 643
Lot No: 923
Symbol: #
Bk. G23 van Ambarawa 25-3-1918 naar Grabak-/Merbaboe 25-3. Mooie afst. van deze op poststuk zeer zeldzame langebalk, ook als aankomststempel (SvL RR) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 924
Symbol: #
Bk. G27 bijgefr. met opdrukzegels van ½c en 2c (bk.-tarief bedroeg sedert 1-1-1922 7½ cent) 2x zeer mooi afgest. met het zeer zeldzame langebalkstempel ANJER op 18-1-1922 naar een luitenant van het Vliegkamp Kalidjati bij Soebang 19-1. Voor stempelverzamelaars begerenswaardig (LB, SvL RR) maar ook voor verzamelaars van Indische luchtpostgeschiedenis! (Image)
Sale No: 643
Lot No: 925
Symbol: #
Proef van postblad G1 (1922) in karmijn op licht grijsgroen karton met SOERAT POS in plaats van het definitieve LEMBAR POS en geen Indonesische tekst onder ´Naam en Adres des Afzenders´. Hoogst zelden aangeboden! (Image)
Sale No: 643
Lot No: 926
Symbol: #
Proef van postblad G1 (1922) in steenrood op licht grijsgroen karton met SOERAT POS in plaats van het definitieve LEMBAR POS en geen Indonesische tekst onder ´Naam en Adres des Afzenders´. Hoogst zelden aangeboden! (Image)
Sale No: 643
Lot No: 928
Symbol: #
Strookje ´Verrekening´ (Lozon 10, RR) op env. (licht beschadigd) gefr. met 12½c Jub. ´23 en 25c als verrekenzending (fl. 17,55) van Weltevreden 1-10-1923 naar Soekaboemi 2-10 (Image)
Sale No: 643
Lot No: 929
Symbol: #
Roze etiket ´Niet afgehaald./Non Réclamé.´ (Lozon 3, RR) op luchtpostenvelop van ´sGravenhage met de Postjager op 9-12-1933 naar Medan 22-12, pas op 16-5-1934 retour. Op vz. handtekening piloot Asjes (Image)
Sale No: 643
Lot No: 930
Symbol: #
Langebalk Siak-Sri-/Indrapoera op een met de eerste luchtpostserie gefr. env. op 27-10-1928 ´via Singapore en Medan´ 31-10 naar Deventer (LB SvL 175) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 931
Symbol: #
Dubbele bk. op grijs karton G38 (behalve adres verder onbeschreven) van bijpostkantoor Weltevreden-/Gondangdia 18-5-1926 naar Amsterdam. Hoewel verzamelaarspost is dit een van de slechts enkele bekende ex. en bovendien van prachtkwaliteit. Zeldzaam! € 275 cursief (Image)
Sale No: 643
Lot No: 932
Symbol: #
Briefomslag van de student en nationalist Soekarno te Djogojoedan, van het erbij gelegen Wates Djokja op 19-9-1927 aangetekend naar Hare Majesteit, van Apeldoorn/Het Loo 15-10 naar Den Haag. De zegel van 32½ cent is eraf getrokken. Cover from the student and nationalist Soekarno at Djogojoedan, sent from the nearby Wates Djokja on 19 Sep 1927 registered to Her Majesty the Queen, forwarded from Apeldoorn/Het Loo 15 Oct to The Hague. Very rare and historical (Image)
Sale No: 643
Lot No: 933
Symbol: #
Env. waarop 35c als enkelfrankering van het kort geopende hulppostkantoor Serangdjaja (1930-34, LB SvL 275) op 24-7-1930 aangetekend naar Leipzig 17-8. R-strookje van Serangdjaja overgestempeld met Pangkalansoesoe, dat weer doorgehaald en gewijzigd in Serangdjaja (Image)
Sale No: 643
Lot No: 934
Symbol: #
Firmacouvert gefr. met 35c van Batavia-/Centrum 15-11-1933 per luchtpost naar Bangkok 18-11. De zegel is met een handrolstempel (Bu. type 3) afgestempeld, wat op normale enveloppen hoogst zelden werd gedaan (RR) (Image)
Sale No: 643
Lot No: 938
Symbol: #
Vhk. G8 (az. onbeschreven) van Bestelhuis Segalaherang naar Maier te Bandoeng 20-12-1933, en G11 bijgefr. met 25s van Malang 19-8-1950 naar Amsterdam (Image)
Sale No: 643
Lot No: 941
Symbol: #
Vhk. G9a fantasievol bijgeplakt met 3 opdrukzegels van 2 cent, afgest. met propagandastempel Pasar Gambir 1935 (Bu.14b) (Image)