Records 1 to 39 of 39

van Dieten Stamp Auctions Sale: 645

EMISSIE 1852 - POSTSTUKKEN

Sale No: 645
Lot No: 1257
Symbol: #

image BOMMEL B (EY.600) op 15 cent nr. 3b, pos. 77. Breed gerand prachtex. met volledige afst. op zeer frisse, dichtgeplakte briefomslag van 28(€)-1-1853 naar Harlingen. Zeldzaam in deze kwaliteit! Ex Dreikurs, Van Hussen (Image)

Closed..Apr-15-2021, 23:59:00 EST

Sale No: 645
Lot No: 1258
Symbol: #

image BRESKENS C (EY.200) op 5 cent nr. 1o-Pl.V-74. Breed gerand prachtex. met duidelijke afst. op briefomslag uit Yzendyke (az. naamstempel) over Breskens 12-10-1860 naar een koopman in ijzerwerk te Middelburg 12-10-1860 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1259
Symbol: #

image DIRKSLAND C (EY.R) op 5 cent nr. 1k-Pl.III-12/13. Prachtpaar met centrale, prima afst. op vrij frisse, complete brief van 7-4-1860 naar Dordrecht 7-4. Uiterst zeldzaam en mogelijk uniek! Keur Okker. Afgebeeld in EY. als afb. 29. Ex Minou Martine, Van Swieten de Blom, Van Humalda van Eysinga (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1260
Symbol: #

image DOKKUM A (EY.700) op 15 cent. Prachtex. met mooie afst. op zeer frisse, ongedateerde briefomslag van 2-5(-185€) naar de bekende staatsman te ´sGravenhage 4-5 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1262
Symbol: #

image GEERTRUIDENBERG C (EY.200) op 10 cent nr. 2l-Pl.VI-16. Breed tot zeer breed gerand prachtex. met superbe afst. op briefomslag (enkele vlekjes en scheurtjes) van 1-2-1861 naar een baron, tevens burgemeester van Zwolle 3-2-1861. Attest Vleeming (2016) (Image)

Sold...EUR 550.00

Sale No: 645
Lot No: 1269
Symbol: #

image MAASTRICHT B met kleine cijfers (EY.100) op 15 cent nr. 3b, pos. 100. Luxe hoekstuk met ideale afst. op zeer frisse briefomslag van 28-12-1852 naar Leiden 29-12-1852. Hoekstukken van de 15 cent zijn al zeldzaam, en zeker op brief! Schitterend poststuk! (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1270
Symbol: #

image MAASTRICHT C klein (EY.50 en 125) op 5 cent en 15 cent. Twee vol tot breed gerande prachtex. beide afgest. op briefomslag tussen 15-50 gram (wellicht was een aantal facturen d.m.v. kruistouwtje aangehecht, tarief voor meer dan 30 km = 20 cent, zie: HPN TAR-A-10) van bankier Jérome Janssens op 20-4-1860 naar bankier Vlaer & Kol te Utrecht 21-4-1860. Afgebeeld in EY. als afb. 37 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1272
Symbol: #

image WAALWIJK A (EY.200) op 10 cent nr. 2b-Pl.I-33/34. Vol tot breed gerand prachtpaar met twee volledige afst. op frisse, complete brief van ´25 wg´ = 25 gram is 2e gew. klasse, van 14-1(-1853) naar bankiers Vlaer & Kol te Utrecht 15-1. Uit de inhoud blijkt dat er acht facturen aan de brief waren vastgehecht (d.m.v. kruistouwtje), waardoor de brief van de 2e gew. klasse werd. Prachtige brief! Zie: Van Hussen blz. 31 afb. 28 (Image)

Sold...EUR 550.00

Sale No: 645
Lot No: 1273
Symbol: #

image ZUTPHEN C op 5 cent nr. 1k-Pl.III-82 op rouwcouvert van 2-7-1860 naar barones Van der Duijn te Velp 2-7-1860 , alsmede op 10 cent nr. 2j-Pl.V op aangetekend verzonden couvert van Vorden (az. naamstempel en geschreven R-recht ´10´) over Zutphen 30-7-1860 naar baron Van der Duijn te Vollenhoven (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1274
Symbol: #

image Naamstempel BEESTERZWAAG (EY.250) op 5 cent nr. 1o-Pl.V-39. Breed gerand prachtex. met duidelijke afst. op rouw-omslag naar Bergum (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1275
Symbol: #

image Naamstempel BEILEN (EY.RR, niet vermeld op brief) op 5 cent nr. 1q-Pl.VI-87. Zeer fraai zegel (links en onder smal, overigens mooi gerand) met volledige afdruk op brief van Beilen 12-6-1863 naar Westerbork (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1276
Symbol: #

image Naamstempel DE LEEK (EY.RR) op 5 cent nr. 1a-Pl.I-28. Prachtex. met bijzonder mooie, scherpe afst. op zeer frisse briefomslag naar W.W.F. van Panhuijs ´op den huize Nijenoord´ te Leek. Op az. ook een prachtafdruk van het naamstempel. Ons slechts twee brieven bekend met dit naamstempel, waarvan deze de mooiste is., Tentoonstellingsstuk! Keur Van Dieten, ex De Veer, veiling 638 kavel 172 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1277
Symbol: #

image Naamstempel GARDEREN in zwart (EY.R) op 5 cent nr. 1j-Pl.III-70. Prachtex. met volledige afst. (wat minder duidelijk, duidelijke afdruk op az.) op brief geschreven op 16-7-1858 aan de ´Tol op den voorthuizen dijk´, naar een opzichter bij de waterstaat te Appeldoren 17-7-1858 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1278
Symbol: #

image Naamstempel GIESSENDAM (EY.500) op 5 cent nr. 1o-Pl.V-64. Prachtex. met mooie afst. op complete, frisse brief van 2-8-1862 naar Sliedrecht (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1279
Symbol: #

image Naamstempel GROENLO (EY.250) op 5 cent nr. 1b-Pl.I. Prima gerand prachtex. met mooie afst. op frisse brief van Grolsch 13-7-1852 naar Haaksbergen (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1280
Symbol: #

image Naamstempel HILLEGERSBERG (EY.R) op 5 cent nr. 1i-Pl.III. Vol tot breed gerand prachtex. met mooie, duidelijke afst. (op az. ook een afdruk) op vrij frisse briefomslag naar een scriba te ´Hilgonsberg´ (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1282
Symbol: #

image Naamstempel TWIJZEL (EY.300) op 5 cent nr. 1k-Pl.III-70. Breed gerande zegel (lichte hor. vouw in brief, ook door zegel) met luxe afdruk van dit bestelhuisstempel, waaroverheen Leeuwarden 30-4-1859 op frisse briefomslag (bovenaan scheurtje gerepareerd), met op az. ook een prachtafdruk van dit naamstempel. Zeldzaam op brief! (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1283
Symbol: #

image Spoorwegen. 5 Cent (breed gerand prachtex.) bij aankomst afgest. Amsterdam 12-5-1855 op frisse briefomslag van Houtryk en Polanen (az. naamstempel HOUTRYK ENZ, vz. gebroken cirkelstempel Haarlem 12-5-1855 in rood) verzonden per spoorrijtuig (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1285
Symbol: #

image Spoorwegen. 5 Cent (prachtex.) afgest. Franco in kader op frisse briefomslag van Baambrugge (az. naamstempel, vz. gebroken cirkelstempel Loenen 7-5-1856 in zwart) verzonden per spoorrijtuig naar Utrecht 8-5 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1286
Symbol: #

image Spoorwegen. 5 Cent (breed gerand prachtex.) afgest. met gebroken ringstempel Loenen 4-8-1854 (EY.250, 4 kopstaand) op briefomslag, met rechts ook een afdruk van hetzelfde stempel, van Vreeland (az. naamstempel, vz. gebroken ringstempel Loenen) per spoorrijtuig naar een voornaam advocaat te Utrecht. Afgebeeld in EY als afb. 198. Ex Klink, Wolff de Beer, Van Humalda van Eysinga (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1287
Symbol: #

image Spoorwegen. 10 Cent (linksboven smal, overigens breed gerand prachtex.) afgest. met gebroken ringstempel Goor 7-4-1857 (EY.250) op frisse briefomslag, van Delden (az. naamstempel, vz. gebroken ringstempel Goor) per spoorrijtuig naar een heer ´op seminarie te Kuilenburg´ = Culemborg 8-4. Afgebeeld in EY als afb. 197. Ex Van Humalda van Eysinga (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1288
Symbol: #

image Spoorwegen. 5 Cent nr. 1q-Pl.VI-95 (prachtex.) afgest. Franco in kader op zeer frisse brief, op 23-10-1863 geschreven te ´sGravenhage, gepost in Vreeland (az. naamstempel in zwart) met op vz. haltestempel (K.70) en rondstempel N.R.Spoorweg 26-10-1863, per trein naar Baambrugge (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1289
Symbol: #

image Spoorwegen. 10 Cent (prachtex.) afgest. Franco in kader op frisse incomplete brief van Doorn (az. naamstempel in zwart) met op vz. haltestempel Driebergen (K.70) en zeer lichte afdruk rondstempel N.R.Spoorweg 17-4-1858, per trein naar Arnhem 17-4-1858 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1290
Symbol: #

image Spoorwegen. 10 Cent nr. 2n-Pl.VIII-58 (prachtex.) afgest. Franco in kader op zeer frisse brief geschreven te ´Rosendaal´ op 9-1-1863 met op vz. haltestempel, rondstempel Exp:Moerdyk 9-1-1863 en P.D. per trein over Antwerpen 9-1 naar Lierre 9-1-1863 (10 cent = grenstarief). Afgebeeld in EY als afb. 213 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1291
Symbol: #

image Spoorwegen. 5 Cent (prachtex.) afgest. met Franco zonder kader op envelop van Barneveld (az. naamstempel) per spoorrijtuig naar een mademoiselle te Wageningen 20-7 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1292
Symbol: #

image BELGIË. 5 Cent nr. 1i-Pl.III en 15 cent nr. 3b, pos. 53, met centrale afst. Helmond B met kleine letters en ovale o (EY.300 en R, niet bekend op brief) op vrij frisse briefomslag van 21-6-1857 naar Lierre 22-6-1857 met op vz. ´P.D.´ in rood (Image)

Sold...EUR 550.00

Sale No: 645
Lot No: 1293
Symbol: #

image BELGIË. 10 Cent nr. 2g-Pl.IV, zeer breed gerande strip van vier (door rechter zegel loopt een verticale vouw) en breed gerand los ex. 4x afgest. Maastricht C klein (EY.50) op gedeeltelijk gedrukte brief van de ´L´Agent Principal´, waarin oorspronkelijk het een en ander zat bijgesloten (o.a. 32 kwitanties), op 14-7-1857 via grenskantoor Tongres 14-7 en Mechelen (a.d. Maas) 15-7-1857 verzonden naar Boorsheim (iets ten noorden van Maastricht, direct over de grens in België), met op vz. tevens ´P.D.´ in rood. Geschreven ´62 gr/5 p´, derhalve een brief van 62 gram waarvoor 5x het grenstarief van 10 cent moest worden betaald. Uitermate zeldzaam tarief! (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1294
Symbol: #

image DUITSE STATEN, PRUISEN. 5 Cent nr. 1e-Pl.II (rechtsonder aangesneden, overigens zeer breed gerand), 10 cent nr. 2d-Pl.II-99 (rechterrand zeer smal, overigens breed tot zeer breed gerand) en 15 cent nr. 3b, pos. 9 (links boven wat smal, overigens zeer breed gerand) met twee afst. Utrecht B in de bekende kwaliteit, op gedateerde briefomslag van zeer dun papier, op 24-3-1854 (de 4 ontbreekt in het halfrond-francostempel) via station Oberhausen 25-3 naar de Frères Bethmann te Frankfurt am Main 26-3. Ondanks enige bemerkingen een aantrekkelijke tricolore naar Pruisen! Ex Luis Alemany Indarte. Cert. Vleeming met o.a. uitleg posttarief (2016) (Image)

Sold...EUR 3,000.00

Sold For 3000

Sale No: 645
Lot No: 1295
Symbol: #

image DUITSE STATEN, PRUISEN. 15 Cent, twee breed gerande ex. (rechter zegel prachtex., door linker zegel loopt vert. vouw) deels over elkaar geplakt en allebei afgest. Schiedam C (EY.R) op complete brief van 12-10-1855 naar Berlijn 15-10 (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1296
Symbol: #

image DUITSE STATEN, PRUISEN. 15 Cent, breed gerand prachtex. op complete brief van 6-8-1856 via Minden/Deutz 7-8 naar een dame p/a de predikant van de Ned. gereformeerde gemeente te Elberfeld 7-8. Tarief: 10 cent tot de Duitse grens en vanaf daar tariefgroep 1 = 1 silbergroschen = ca. 5 cent (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1297
Symbol: #

image DUITSE STATEN, PRUISEN. 15 Cent (normaal tot breed gerand prachtex.) en 5 cent nr. 4AIb (vrijwel prachtex.) op brief van Rotterdam 11-1-1865 via het traject Oberhausen/Emmerich 11-1 naar Stettin 12-1. Zeldzame mengfrankering! Tarief 20 cent voor brieven tot 15 gram naar Pruisen van 1-1-1864 tot 1-10-1868. Attest Vleeming (2016). Ex Luis Alemany Indarte (Image)

Opening EUR 740.00

Sale No: 645
Lot No: 1299
Symbol: #

image GROOT-BRITTANNIË. 15 CENT ORANJEGEEL IN STRIP VAN VIER, STRIP VAN DRIE EN PAAR (ZEGELS MERENDEELS GOED TOT BREED GERAND, DEELS OVER ELKAAR GEPLAKT) EN 10 CENT (SMAL TOT VOL GERAND) OP BRIEF VAN A. ELLERMAN (COMMISSIONAIR) TE ROTTERDAM 22-3-1864 VIA LONDEN 23-3 OP 24-3 VERDER NAAR BELFAST 25-3-1864. CERT. NBFV (1998): ´Het port van 145 cent is voor een brief van 45 tot 60 gram, volgens het tarief van 1854 tot 1 oct. 1864.´ ATTRACTIEVE BRIEF! (Image)

Sold...EUR 2,000.00

Sale No: 645
Lot No: 1301
Symbol: #

image GROOT-BRITTANNIË. 10 Cent nr. 2j-Pl.V (vrijwel prachtex.) en 2x 15 cent (prima gerand, in de midden zijn de randen over elkaar heen geplakt) op klein rouwcouvertje (met wat gebruikssporen) met op az. blauw ovaal afzendersstempel ´Hotel Belle Vue/C. Maitland/à La Haye´ (aan de Bezuidenhoutseweg 15, destijds ´een van de mooist gelegen hotels van Den Haag´), van ´sGravenhage 23-8-1860 via Scheveningen (az. naamstempel, de brievengaarder van Scheveningen was ook agent voor de Engelse correspondentie) naar Londen 25-8-1860. Op vz. geschreven ´King of Holland´, waarschijnlijk omdat de zegels niet de landsnaam vermelden. Ex Gerrish (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1303
Symbol: #

image NOORWEGEN. 10 Cent en 15 cent met centrale afst. Hoogezand B (EY.150 en 800) op complete, zeer ingewikkeld gevouwen brief, geschreven in het Nederlands door J.H. Kraan op 17-1-1857 te Kalkwijk, over Hamburg, met op vz. ´fr Hbg´ in kader en op az. ´St.P.A./20 Jan. 57´ in ovaal (Hamburg Stadt Post Amt) en Deens grenskantoorstempel ´K.D.O.P.A. 20-1 9-10´ (Königlich Dänisches Ober Post Ambt, VdL.1843) via het Noors grenskantoor Svinesund 27-1-1857 (superbe afst. in blauw, VdL.2735) naar Oudsoen. Toelichting tarief bijgevoegd. Uiterst zeldzame brief! (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1304
Symbol: #

image RUSLAND. 10 Cent nr. 2g-Pl.IV-71/72 in prachtpaar en 15 cent nr. 3b, pos. 86/87, in normaal tot breed gerand prachtpaar op vrijwel complete, frisse brief (az. met strookje tape verstevigd) van Amsterdam 7-2-1856, met in blauw ovaal afzenderstempel ´Frenzel & Hoynck/Amsterdam´, naar Henry Schliemann in Sint Petersburg, een avonturier en archeoloog die in 1871-72 Troje ontdekte. Attest Vleeming (2016). Ex De Jong, Luis Alemany Indarte (Image)

Opening EUR 740.00

Sale No: 645
Lot No: 1305
Symbol: #

image ZWEDEN. 10 Cent nr. 2m-Pl.VII-31/33 (normaal tot zeer breed gerande prachtstrip van drie) en 36/38 (smal tot breed gerande strip van drie) op briefomslag waarvan de naam is uitgeknipt, van Zwolle 9(-9-1861) over Hamburg 11-9-1861 naar Gothenburg met op az. ovaalstempel Hamburg 11/9.61 en stempel in kader Hamburg/E.S.P.A.(D)/11/9 1861. Eerste emissie-brieven naar Zweden zijn zeldzaam (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1306
Symbol: #

image ZWITSERLAND. 5 Cent nr. 1b (pracht randstuk) en 15 cent nr. 3b, pos. 51/55 (strip van vijf, onderrand zeer breed, overige randen smal) 3x afgest. met Dordrecht B (EY.75 en 250), op complete brief van 14 gram (geschreven ´14w´ waaronder ´2´ = dubbel port) van 23-7-1853 over Frankrijk naar Lausanne 26-7. Op in rood vz. Frans grenskantoorstempel alsmede ´P.D.´ Eerste emissie-brieven naar Zwitserland zijn zeldzaam. Ex De Peijper (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1307
Symbol: #

image VERENIGDE STATEN VAN AMERIKA. 10 cent nr. 2j-Pl.V (fraai) en 2x 15 cent (prachtex.) afgest. met Delfshaven C (EY.700 en 2x 900) op complete brief van distilleerderij J.H. Henkes op 6-3-1861 over Londen 8-3-1861 ´Via Liverpool per first steamer´ naar New York 28-3. De brief heeft een verticale vouw die door de zegel van 10 cent loopt. Desondanks is het een zeer attractief poststuk met twee bijzonder mooie afstempelingen van Delfshaven. Een soortgelijke brief van branderij & distillateur Henkes staat in Van Hussen, blz. 240, afb. 254 met uitvoerige toelichting. Attest Moeijes (1992). Ex De Peijper (Image)

Sale No: 645
Lot No: 1308
Symbol: #

image VERENIGDE STATEN VAN AMERIKA. 10 Cent nr. 2d-Pl.II-66/69 waaronder 71/74, twee zeer smal tot normaal gerande vrijwel prachtstrippen van vier (zegel 74 rechtsonder iets aangesneden, beide strippen zijn ter controle afgeweekt geweest) op brief van de firma Moens & Kolff (in commissie- en expeditiezaken) te Rotterdam 18-2-1857 ´p Steamer via England´ 20-2-1857 naar New York 6-3-1857. Zeer bijzondere brief! Cert. NBFV (2000). Ex Reed, Luis Alemany Indarte (Image)