Back to Posthistorie

Records 1 to 50 of 73

van Dieten Stamp Auctions Sale: 649

Posthistorie
NEDERLANDS-INDIË - POSTSTUKKEN VANAF EMISSIE 1864
Sale No: 649
Lot No: 1554
Symbol: #

image 10 Cent nr. 2 en 50 cent in lijntanding nr. 15A in paar (linker zegel zeer fraai) afgest. halfrond-franco SAMARANG 29-10-1870 op frisse, maar aan de bovenzijde ruw geopende envelop (ook deel klep ontbreekt) ´P Land mail via Triest´ naar Rotterdam 12-12-1870, met op vz. geschreven ´2´ wat duidt op 2e gew. klasse, dus via Triëst 55 cent per 15 gram = 110 cent (zie: NITAR 98). De 10 cent emissie 1870 was al uitgegeven maar mocht pas gebruikt worden als de voorraad oude zegels van 10 cent was opgebruikt. Deze brief is daarvan een mooi voorbeeld. Ondanks wat beschadigingen aan de bovenzijde een zeer bijzonder en zeldzaam poststuk door de combinatiefrankering in de 2e gew. klasse! (Image)

Opening EUR 740.00

Closed..Mar-23-2023, 14:00:00 EST

Sale No: 649
Lot No: 1556
Symbol: #

image 2 Cent lilabruin in kamtanding 12½ : 12 gr.g. nr. 5F afgest. met rondstempel BATAVIA €-1-1877 als enkelfrankering op gedrukte en ondertekende mededeling naar Soerabaija 7-1-1877. Zeldzaam op poststuk! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1557
Symbol: #

image 1 Cent in kamtanding 13¼ : 14 gr.g., 2 cent vaalbruin in gecombineerde tanding 11½ : 12 en 12½ : 12 gr.g. en 2½ cent in kamtanding 11½ : 12 gr.g. nrs. 4E, 6G+6F en 7G afgest. puntstempel 12 op groot deel van wat minder fris drukwerk van september 1878 van Bandoeng over Napels naar een hooggeleerde heer te Amsterdam. Ondanks enige bemerkingen is het een zeldzame frankering, waarvan vooral het paar van de 2 cent zeer zeldzaam op poststuk is (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1558
Symbol: #

image 2½ Cent geel ongeperforeerd, overeenkomend met kleurproef PC.37e (de gekozen kleur), in blok van vier, elke zegel afgest. vierkant Soerabaja 7-2-1898 op voorzijde van een envelop met bestemming Batavia. In meerdere opzichten opmerkelijk en ons geen tweede van op poststuk bekend (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1560
Symbol: #

image 2½ en 5 Cent in kamtanding 12½ : 12 gr.g. afgest. rondstempel Weltevreden 12-1-1879 op iets minder fris, maar zeldzaam drukwerkbandje, verzonden met de Franse pakketboot van de Ligne P, varende tussen Batavia en Singapore (lichte, rode afst. van 13-1-1879) over Galle (Ceylon, az. rondstempel Galle/Paid) 23-1-1879 en daarna naar New Castle in New South Wales. Interessante route, juist tarief, schaars stempel Ligne P, zeldzame bestemming! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1561
Symbol: #

image 2½ en 5 Cent in kamtanding 12½ : 12 gr.g. nrs. 7F (schaafplekje) en 8F en in gecombineerde tanding 11½ : 12 (linker zegel) en 12½ : 12 gr.g. nr. 8G+8F, afgest. puntstempel 3 en stempel ´Aangeteekend´ in kader op bk. G3 met om de zegelindruk nauwaansluitend in dezelfde kleur gedrukt afzenderadres, bovendien met sierlijke streep door de waarde en 0 in het midden, door J.P. Moquette verzonden van Soerabaja 13-12-1878 aangetekend naar Wenen 25-1-1879. Juist gefrankeerd: 12½ cent briefkaartport + 10 cent R-recht (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1563
Symbol: #

image 5 Cent in lijntanding 14 kl.g. nr. 8A in paar afgest. puntstempel 18 op complete brief van Rembang 27-1-1874 naar Samarang 28-1. Vroeg gebruik van het puntstempel, op 1-1-1874 ingevoerd (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1564
Symbol: #

image 5 Cent in lijntanding 13¼ x 14 kl.g. nr. 8C in paar afgest. puntstempel 54 op complete brief, in het Javaans geschreven, van Sumanap, Madoera, 8-1-1876 over Pamakassan 8-1 naar Grissee 10-1-1876 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1566
Symbol: #

image 5 Cent in gecombineerde tanding 11½ : 12 + 12½ : 12 gr.g. nr. 8G+8F afgest. puntstempel 37 op frisse env. van Serang 12-9-1883 via Weltevreden 13-9 naar Bandoeng 13-9-1883. Zeldzame frankering op poststuk! Serang ligt in Bantam, de datum is enige weken na de uitbarsting van de Krakatau (27-8-1883), waarbij ook Serang werd beschadigd. Ex Bulterman (afgebeeld in zijn boek op blz. 51) (Image)

Sold...EUR 1,900.00

Sold For 1900

Sale No: 649
Lot No: 1567
Symbol: #

image 5 en 50 Cent in lijntanding 14 kl.g. nrs. 8A en 15A afgest. puntstempel 2 op oranjegele envelop van Samarang 7-8-1874 naar Singapore 11(€)-8-1874 met op vz. INDIA PAID in kader. Zeldzaam en aantrekkelijk poststuk uit de periode voor de toetreding tot de UPU (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1568
Symbol: #

image 50 Cent ingeklemd tussen twee zegels van 5 cent in lijntanding 14 kl.g. nrs. 8A en 15A elk afgest. halfrond-franco SAMARANG 21-4-1872 op iets smoezelige envelop met de Franse pakketboot via Marseille naar Zutphen 4-6-1872. Juist tarief van 60 cent (zie: NITAR 98) (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1569
Symbol: #

image 5, 10 en 50 Cent in lijntanding 13¼ x 14 kl.g. nrs. 8C (mist hoekje), 9C in paar en 15C afgest. puntstempel 1 op bruine envelop van Weltevreden 3-2-1876 met de Franse pakketboot naar Brindisi met op vz. ´Ind. Neer. V. Brind./A. Mod.´ 11-3-1876 (Salles 1.896), verder naar Niederuzwil 13-3-1876 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1570
Symbol: #

image 5 en 10 Cent in kamtanding 12½ : 12 gr.g. nrs. 8F en 9F op 20 cent env. G2 afgest. puntstempel 31 van Banjermasin 30-10-1890 aangetekend via Weltevreden en traject Marseille à Lyon 11-12 naar Berlijn 31-12-1890 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1571
Symbol: #

image 5, 20 en 50 Cent in lijntanding 14 kl.g. nrs. 8A, 12A en 15A afgest. halfrond-franco SOERABAIJA 1-11-1873 op complete, frisse brief (verticale archiefvouw, ook door zegels van 5 en 50 cent, hoewel nauwelijks zichtbaar) via Marseille naar ´My dearest Uncle Robert´ te Kirkcudbright 1-12-1873, met op vz. Brits portstempel ´1.0½´. Ondanks bemerking een aantrekkelijke tricolore (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1572
Symbol: #

image 10 Cent in lijntanding 14 kl.g. afgest. halfrond-franco SOERAKARTA 28-11-1871 op envelop van KLATTEN (az. naamstempel in rood), waar de zegel is afgestempeld met Franco, naar een notaris te Samarang 28-11-1871 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1573
Symbol: #

image 10 Cent in lijntanding 14 kl.g. prachtig afgest. halfrond-franco MAKASSAR 31-12-1871 op envelop met inhoud (brief, geschreven op 30-12-1871 te Takalar) naar een Aspirant Ingenieur van de Waterstaat te Cheribon 22-1-1872 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1574
Symbol: #

image 10 Cent in kamtanding 13½ : 13¼ gr.g. nr. 9E als enkelfrankering op een drukwerkomslag van Medan 8-2-1885 (kleinrond) over de Ned.Ind.-Penang 9-2, daar is het routestempel in paars gestempeld, via Brindisi naar Zwitserland, per Ambulant No. 6 8-3 naar Muri 9-3-1885. Zeldzaam naar het buitenland! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1576
Symbol: #

image 10 Cent in lijntanding 13¼ x 14 kl.g. nr. 9C in paar afgest. puntstempel 1 op gerepareerde envelop gefr. met 10 en 50c van Rotterdam 7-1-1875 via Brindisi naar Batavia, via Weltevreden 12-2-1875 doorgezonden naar Singapore 21-2-1875 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1577
Symbol: #

image 12½ Cent in kamtanding 12½ kl.g. nr. 10H, twee zegels in groen afgestempeld met naamstempel GOENOENGSITOLI (op Nias) op envelop (az. wat ruw geopend en hersteld) via Padang naar Bielefeld 6-7-1900 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1578
Symbol: #

image 10 en 25 cent in kamtanding 12½ : 12 gr.g. nrs. 9F en 13F (hor. vouw), en 50 cent in kamtanding 12½ kl.g. nr. 15H afgest. puntstempel 1 op zeer frisse envelop van 38 gram van Weltevreden 19-8-1892 (vierkant) aangetekend over Frankrijk per traject Modane à Paris 17-9 en Bordeaux à Irun 18-9 naar Madrid 19-9-1892. Tarief 3e gew. klasse = 75 cent + 10 cent R-recht. Mooie 3-kleurenfrankering! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1579
Symbol: #

image 12½ Cent in kamtanding 12½ kl.g. met plaatfout ´Gebroken C´ nr. 10P afgest. vierkant Gombong 26-8-1900 als bijfrankering op envelop G11, blijkbaar met een gewicht tussen 30-45 gram, want in Karanganjar op 27-8 met 15 cent beport, het tweemaal ontbrekende (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1580
Symbol: #

image 15 Cent in kamtanding 12½ : 12 gr.g. nr. 11F luxe afgest. puntstempel 113 op fris couvert van TEBING TINGGI-DELI 8-5-1892 via Medan 10-5 en de N.I.Postagent Penang 12-5 met de Britse pakketboot via Brindisi naar Hardenberg 14-6-1892. Luxe afstempelingen! Tarief 15 cent per 15 gram (zie: NITAR 100) (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1581
Symbol: #

image 20 Cent in lijntanding 14 kl.g. nr. 12A (zeer fraai) afgest. halfrond-franco PASSOEROEAN 2-12-1870 op briefomslag uit MALANG (az. naamstempel in rood) waar de zegel met Franco in kader is afgestempeld, met de Franse pakketboot over Marseille naar Amsterdam 30-1-1871. Op vz. geschreven ´par Mail via Brindisi´, maar de boot ging naar Marseille, in rood ´Pos.An.v.Suez/P.An.A.Mars´ 27-1-1871 (Salles 1.876). Tevens is het port ´60´ geschreven, het briefport via Marseille sedert jan. 1870 (NITAR 98), dus de brief was ontoereikend gefr. en alleen het port naar Singapore is met 20 cent voldaan, waar de brief op 20-12-1870 werd afgestempeld. Op az. met rood potlood ´60´. Zeer bijzondere brief (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1582
Symbol: #

image 20 Cent in lijntanding 14 kl.g. nr. 12A afgest. rondstempel SOERABAIJA 7-12-1870 op briefomslag van de 2e gew. klasse over Singapore 20-12-1870, geschreven ´via Brindisi´, maar met op vz. ´Pos.An.V.Suez/P.An.A.Mars´ 21-12-1870, dus via Marseille, naar Deventer 31-1-1871. Door de geadresseerde nog 120 cent te betalen. Het rondstempel is onjuist gebruikt, de zegels moesten met het halfrond-francostempel worden afgestempeld. Mogelijk slechts een paar van dergelijke brieven bekend. Bijzondere brief! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1585
Symbol: #

image 20 Cent dofblauw in kamtanding 12½ : 12 gr.g. nr. 12Fa afgest. met kleinrond BATAVIA 28-1-1887 als correcte enkelfrankering op omslagbandje via Marseille naar Amsterdam, in potlood ´ontv 2 mt´, blijkbaar op 2 maart ontvangen. Tarief 5 cent per 50 gram, dus in 4e gew. klasse = 20 cent (zie: NITAR 76). Zeldzaam poststuk! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1586
Symbol: #

image 20 Cent in lijntanding 14 kl.g. nr. 12A in strip van drie (door middelste zegel vert. vouw) afgest. halfrond-franco BATAVIA 5-8-1871 naar Enschede 16-9-1871, met op az. met blauw potlood geschreven ´60´, het mailtarief via Marseille en Brindisi voor brieven tot 15 gram (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1588
Symbol: #

image 20 en 2x 50 Cent in lijntanding 14 kl.g. nrs. 12A en 15A afgest. halfrond-franco SOERABAIJA 29-3-1872 op zeer frisse briefomslag van de 2e gew. klasse met de Britse pakketboot via Brindisi naar Deventer 12-5-1872. Tarief 2x 60 = 120 cent (zie: NITAR 98) (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1589
Symbol: #

image 20 en 50 Cent in paar in lijntanding 14 kl.g. afgest. halfrond-franco MAKASSAR 19-2-1873 op briefomslag van de 2e gew. klasse (geschreven ´2´), via Brindisi naar Deventer 14-4-1873. Dubbel port is 2x 60 cent (zie: NITAR 98) (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1590
Symbol: #

image 20 en 50 Cent in lijntanding 14 kl.g. nrs. 12A en 15A in paren afgest. puntstempel 3 op envelop van de 2e gew. klasse (´2´ in rood en blauw) van Soerabaija 21-9-1876 met de Franse pakketboot via Marseille met op vz. zeer lichte, rode afst. ´Indes Neer.V.S./P.F.Amb.Mar´ 3(€)-11-1876 (Salles 1.891) over Parijs naar Kopenhagen (9 Nov). Tarief 70 cent per 15 gram (zie: NITAR 81 punt 3). Zeer zeldzame brief: kort bestaand tarief, mooie frankering, bijzondere bestemming. Tentoonstellingsstuk! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1593
Symbol: #

image 30 Cent in kamtanding 12½ gr.g. nr. 14K (kleine gebreken) afgest. puntstempel 1 als enkelfrankering op frisse envelop van 17 gram van Weltevreden 19-12-1892 aangetekend naar een notaris te Semarang 22-12-1892 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1594
Symbol: #

image 50 Cent in lijntanding 14 kl.g. nr. 15A afgest. puntstempel 4 als enkelfrankering op oranjegele envelop (vert. vouw, deel klep ontbreekt) van Batavia 17-5-1876 via Marseille naar Amsterdam 22-6-1876. Kortdurend tarief van 1 mei 1876 tot 1 mei 1877 (zie: NITAR 99) (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1596
Symbol: #

image 50 Cent nr. 15B in prachtpaar op vouwbrief van de 2e gew. klasse van Soerabaija 14-9-1876 via Marseille naar Amsterdam 22-10. Tarief van 1-5-1876 tot 1-5-1877 50 cent per 15 gr. Zeldzame frankering derhalve! Zie: NITAR 99/100 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1597
Symbol: #

image 50 Cent in lijntanding 14 kl.g. nr. 15A in strip van drie (linker zegel hoekvouw, overigens prachtstrip) en los ex. afgest. halfrond-franco BATAVIA 17-7-1870 op iets gevlekt rouwcouvert, blijkens de geschreven ´4´ van de 4e gew. klasse met de ´capt. de l´Hérault´ via Marseille naar Montpellier 28-8-1870, met op vz. tevens ´PD´ en achthoekig Frans pakketbootstempel (Salles 1.888) (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1599
Symbol: #

image 2½ Gulden in kamtanding 12½ : 12 gr.g. nr. 16F (vrijwel prachtex.) afgest. vierkant Soekaboemi 13-10-1896 als correcte enkelfrankering op grote envelop van 227 gram aangetekend via Weltevreden naar Amsterdam 12-11-1896. Tarief: 227 gram = 16e gew. klasse = 16 x 15 cent = 240 cent + 10 cent R-recht. Unieke frankering! Grote Indië-rariteit en tentoonstellingsstuk voor de meest verwende collectionneur! Ex Bulterman (Image)

Sold...EUR 3,200.00

Sold For 3200

Sale No: 649
Lot No: 1600
Symbol: #

image 10, 15 en 50 Cent en 2,50 gulden in kamtanding 12½ : 12 gr.g. nrs. 9F in paar (linker ex. schaafplek), 11F, 15 F in strip van drie en 16F in paar en twee strippen van drie afgest. puntstempel 8 op voorzijde van grootformaat gedrukte envelop van 2185 gram van de Gouverneur-Generaal te Buitenzorg op 13-7-1888 aangetekend via Marseille naar de Minister van Koloniën. Tarief 145e gew. klasse (2160-2175 gram, 15 cent per 15 gram) = 2175 cent + 10 cent R-recht (zie: NITAR 100). Tentoonstellingsstuk. Ex Bulterman (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1601
Symbol: #

image 12½ Cent in kamtanding 12½ kl.g. nr. 10H, 15 en 25 cent in kamtanding 12½ : 12 gr.g. nrs. 11F en 13F, tevens Cijfer 2½ en 5 cent groen, afgest. puntstempel 3, op zeer frisse envelop van 20 gram van Soerabaja 12-1-1889 aangetekend via Weltevreden 15-1 naar Berlijn 18-2-1889. Prachtige vijfkleurenfrankering van 60 cent (2x 25 cent + 10 cent R-recht). Luxe! Ex Bulterman (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1607
Symbol: #

image Kleurproef op blauwachtig grijs karton (az. crèmekleurig) van de 7½ cent briefkaart G5 met variëteit ´Dubbel gedrukt waarvan één druk opstaand.´ Vrijwel prachtkaart (mist hoekje) en ons nog geen tweede exemplaar van bekend (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1611
Symbol: #

image Disinfected Mail. Double postcard bearing 2½ cent from Weltevreden 5 Oct 1892 to Athens 28 Oct, showing two disinfection slits. A second wave of cholera pandemic started in Northern India in 1891 and led to a world wide explosive cholera epidemic in August 1892. See; Han T. Siem, M.D., Men, Microbes and Medical Microbiologists (2004), p.129 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1612
Symbol: #

image Bk. G5 afgest. Veldpostk.Atjeh 22-4-1881 langs de expeditiekantoren te Penang 25-4 en Singapore 28-4 via Brindisi naar Rotterdam 27-5. Mooie kaart met alle afstempelingen op de vz. (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1613
Symbol: #

image 10 Cent (2x) op env. (links iets ingekort) van de halte Nagrek (blauw haltestempel) over Rantja Ekek en Pekalongan 13-7-1896 naar Batang (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1615
Symbol: #

image 12½ Cent in paar (linker zegel miniem schaafplekje), 10 cent in paar en los en 5c op env. van 17½ gr. van Weltevreden 20-11-1897 aangetekend naar Parijs 20(€)-12. Prachtige en juiste frankering! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1616
Symbol: #

image 25 Cent (2x) en 10 cent op frisse env. van 30 gr. van Medan 23-2-1897 ´Via Penang-Negapatam´ over de N.I.Postagent Penang 25-2 naar Steglitz (D) 19-3 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1617
Symbol: #

image 12½ Cent in prachtpaar als correcte frankering op env. met bedrukt adres afzender van Tandjoengbalei 3-3-1898 over de N.I.Postagent Penang 5-3 naar Kaiserslautern 6-4. Prachtstuk! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1618
Symbol: #

image 20 Cent in paar (linker zegel miniem schaafplekje) en los ex. op env. van 19 gr. van Blora 4-6-1898 aangetekend (stempel R) over Semarang en Weltevreden naar Wenen 8-7. Schaars en juist tarief naar UPU-lid: 2x briefport van 25 cent + 10 cent R-recht. Prachtige brief! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1619
Symbol: #

image 25 Cent in twee prachtparen en los ex. op env. van Weltevreden 21-11-1898 naar een firma in Parijs 19-12 om te overhandigen aan Albert Leduc. De brief moet van de 5e gew. klasse (60-75 gr.) zijn geweest, hoewel dit niet op de env. staat geschreven (ook niet onder de zegels). Zeldzaam tarief, mooi poststuk! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1620
Symbol: #

image 25 Cent op env. G6 van Medan 30-7-1898 aangetekend via de postagenten te Penang 1-8 en Singapore 3-8 met de Franse pakketboot over Bordeaux 31-8, verder naar Rio de Janeiro 20-9 (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1623
Symbol: #

image 30 Cent en 2½c in paar (1 ex. rond hoekje) op wat ruw geopende env. van een mijnbouwingenieur, van Weltevreden 30-9-1898 aangetekend naar Höchst (Main) 1-11. Schaars! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1624
Symbol: #

image 50 en 30 Cent plus 5c op iets smoezelige env. van 36 gr. van Menado 23-11-1898 aangetekend (stempel R) over Weltevreden 5-12 naar Hamburg 4-1-1899. Zeldzaam 85 cent tarief: 3e gew. klasse (3x 25 cent) + 10 cent R-recht (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1625
Symbol: #

image Adreskaart. 50 Cent (5x), 30 cent, 5 en 2½ cent (= 287½ cent) op een complete (iets gerepareerde) adreskaart (met wat gebruikssporen) behorende bij de verzending van een pakket van 2 kg. van Padang 8-7-1897 over Rotterdam 11-8, Emmerich 12-8 en de Poolse steden Myslowitz 15-8 en Krakau 15-8 naar Czernowitz (Oostenrijk, hoofdstad van Bukowina, nu in Oekraine). Zeldzame bestemming van dit bewaard gebleven stuk! (Image)

Sale No: 649
Lot No: 1626
Symbol: #

image 12½ Cent in kamtanding 12½ kl.g. nr. 10H en 50 cent Hangend Haar nr. 29 in paar, afgest. vierkant Bindjei 14-7-1899, op complete adreskaart (hor. en vert. vouwen, ook door 1 ex. 50 cent) voor de verzending van een pakket van 4150 gram rechtstreeks naar Penang 11-8-1899. Zeldzame mengfrankering (Image)