Los - Posthistorie OVERIGE POSTSTUKKEN VANAF EMISSIE 1864
Sale No: 646
Lot No: 1217
Symbol: #
5 Cent nr. 19E op volledig gedrukt ´Markbericht.´ uit Leeuwarden 19 Sept. 1874, afgest. met franco-takje Dokkum 19-9-1874 naar Braunschweig (D) 21-9 (Image)
Closed..Oct-07-2021, 19:00:00 EST
Sale No: 646
Lot No: 1219
Symbol: #
Puntstempel 209 van Zandvoort op 10c en 2½c op iets getinte env. met inhoud van 8-8-1889 naar Rzeszow (nu in Polen) 11-8, doorgezonden naar Bruck 12-8. Attest Dr. Louis (1989) (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1221
Symbol: #
12½ Cent Willem III geknipt uit postwaardestuk (env. G2), blijkbaar geaccepteerd (of niet herkend) door de postdienst, keurig afgest. met puntstempel 67 van Leeuwarden 4-3-1878 naar Berlijn 5-3. Attest Dr. Louis (1999) (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1222
Symbol: #
Expresse. Bk. G23 (pingaatje en miniem scheurtje) bijgefr. met 15c van Driebergen 15-12-1890 per expresse naar een sigarenfabrikant te Delft 15-12 (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1223
Symbol: #
20 Cent nr. 24H op frisse env. van 22 gr. (2e gew. kl. = 2p) naar een notaris te Susteren (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1224
Symbol: #
25 Cent nr. 26H op env. van Dokkum 9-7-1888 ´Per Afrikaansche Mailsteamer via Liverpool´ naar geadresseerde ´care of Dutch factorij´ te Monrovia, Liberia, westkust van Afrika met op az. rode afst. Nederland had daar een handelsnederzetting (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1225
Symbol: #
25 Cent nr. 26L op env. (vert. vouw) afgest. met puntstempel 8 van Arnhem ´Via Southampton en St. Thomas´ naar een mevrouw te Curaçao. Geen overige stempels (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1227
Symbol: #
Bk. G25 op 19-5-1883 geschreven op de ´Internationalle Ausstellung Amsterdam´ met prachtige afst. kleinrond AMSTERDAM-TENT: naar München 21-5. Het bijpostkantoor op het tentoonstellingsterrein op het huidige Museumplein was geopend van 16-4 tot 31-10 (Cees Janssen nr. KRBK 0036). Schaars! (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1228
Symbol: #
Env. G4 kleurrijk bijgefr. met Cijferserie op het traject Breda-Vlissingen VI 22-6-1891 naar Eisenach 23-6. Attest Dr. Louis (1999) (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1229
Symbol: #
Env. G2 (licht getint) van 8 gr. bijgefr. met 20c Hangend Haar van Nijmegen 2-11-1894 aangetekend over Parijs 4-11 met de Franse pakketboot nr. 2 van de Ligne J over Rosario 29-11 naar Santiago del Estero 2-12. Op az. in potlood ´zeer slecht dichtgemaakt´ + handtekening, en luxe afdruk Ligne J in blauw (Salles, Tome III, 1.067) (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1230
Symbol: #
Env. G2 (oogt wat minder fris) waarnaast in bruin een particuliere reclamedruk van de befaamde postzegelhandel Schreuders & Co. bijgefr. met 2½c en 15c verzonden op 29-10-1898 met een aangegeven waarde van fl. 800 naar niemand minder dan J.L. van Dieten jr. te Rotjeknor 29-10. Attest Dr. Louis (1999) (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1232
Symbol: #
Expresse. Bk. van de Utrechtse bankier Jan Blijdesteijn & Zoon gefr. met 2½, 5 en 10 cent op 4-12-1895 naar de Weduwe Tjeenk & Co., commissionairs in effecten, te Amsterdam 4-12 met blauwe afst. OP DE BEURS/EXPRESSE BESTELLING. Prachtkaart! (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1233
Symbol: #
Adres onbekend. Bk. G32 (iets is met een speld aan de kaart bevestigd geweest) bijgefr. met 2½c van Amsterdam 19-9-1894 naar ´Herrn Wilh Beck, Buchhandler, Campu Lung´. Waar ligt dat€ De kaart gaat naar Engeland, maar wordt op 22-9 geretourneerd omdat het adres onvoldoende is. In Nederland gaat de kaart retour afzender. Zou deze bedoeld hebben Campulung in Roemenië€ (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1234
Symbol: #
Telegram. Telegramcouvert (klep ontbreekt), klein model No. 15 voor een poste restante adres in Amsterdam, gefr. met 5 cent nr. 19, afgest. puntstempel 5, verz. op 18-2-1881 (kleinrond met wat olierijke inkt), met op az. tevens rondstempel van de Rijkstelegraaf/Amsterdam, die de 5 cent aan het postkantoor moest betalen want de postbezorging was ´Vrachtvrij per post´. Zeldzaam! (Image)
Sold...EUR 550.00
Sale No: 646
Lot No: 1235
Symbol: #
Telegram. Telegramcouvert naar een poste restante adres in Amsterdam, gefr. met 3 cent nr. 56 (prachtex.), afgest. ´sGravenhage 7-9-1900. Op az. rondstempel van de Rijkstelegraaf/´s-Gravenhage 7-9-1900, die de 3 cent aan het postkantoor moest betalen want de postbezorging was ´Vrachtvrij per post´. Prachtig poststuk en zeldzaam! (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1236
Symbol: #
Telegram. Telegramcouvert naar Tegelen 18-6-1902 (waar nog geen telegraafkantoor was), gefr. met 5 cent nr. 60 (prachtex.), afgest. Venlo 17-6-1902. Op az. rondstempel van de Rijkstelegraaf/Venlo 7-9-1900, die de 5 cent aan het postkantoor moest betalen want de postbezorging was ´Vrachtvrij per post´. Prachtig poststuk en zeldzaam! (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1238
Symbol: #
Kortebalk (typenrader met Arabische maandcijfers) van het spoorlijntraject RHEINE-AMSTERDAM / (A) 3.12.09 op drukwerkenvelop gefr. met 2x ½c naar Haarlem 3-12. Twee luxe afdrukken en schaars! (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1240
Koninklijk Huis. Origineel Bewijs van Toegang tot de Nieuwe Kerk in Amsterdam om de plechtige beëdiging en inhuldiging van Koningin Wilhelmina op 6-9-1898 bij te wonen. Deze kaart geeft 'Toegang tot de plaatsen op het Orgel'. Hoewel wat gebruikssporen een historisch belangrijk document! Past perfect in verzameling van het Koninklijk Huis of in speciaalcollectie Koningin Wilhelmina (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1242
Symbol: #
Prachtafdruk kortebalk QUEENBOROUGH-VLISSINGEN (II) op 5 cent Bontkraag op prentbk. (afb. 'Dayboat of the Flushing Line'), geschreven a/b van de 'nachtboot van de Vlissingen', op 15-8-1915 naar Londen 17-8 (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1243
Symbol: #
Perfin. 10 Cent Bontkraag in paar waarvan de linker zegel met perfin M.U. rechtstaand en de rechter zegel M.U. kopstaand (!) op prachtig couvert van Marius uit Utrecht van 9-12-1921 naar Leipzig (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1244
Symbol: #
Envelop voor In te vorderen waarden (kwitanties ter inning) gefr. met 2½c Vürtheim en 20c Bontkraag van Hillegom 27-4-1918 aangetekend naar Kristiania 30-4, Noorwegen. Schaars couvert! (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1246
Symbol: #
Ongeperforeerd uitgegeven 10 cent Bontkraag voorzien van noodperforatie op couvert van Eshuis & Co. van Dalfsen 21-4-1923 naar Dordrecht. Zakelijke, niet-filatelistische post! Zie: HPN A9-87, tabel IV (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1247
Symbol: #
Env. gefr. met 7½ Bontkraag in keerdruk nr. 61b en 5c Jub. ´13 van Rotterdam 24-4-1925 naar Bazel. Prettige en juiste frankering! (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1248
Symbol: #
10 en 12½ cent Jub. 1913 op couvert van het Waterschap Vledderveen met aangegeven waarde van 400 gld, van Veendam 14-4-1915 naar Musselkanaal 15-4-1915 (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1249
Symbol: #
Eerste Wereldoorlog. Vier bijzondere prentbriefkaarten portvrij verzonden door Belgische geïnterneerde militairen uit kampen te Gaasterland (Oudemirdum, 24-4-1918 en 1-6-1918) en Waalwijk met ovaalstempel ´Interneerings-/Groep/Waalwijk´ (12-11-1917 en 18-5-1918) (Image)
Sale No: 646
Lot No: 1250
Symbol: #
Eerste Wereldoorlog. Vier speciale briefkaarten met opschrift ´Dubbeltje Belge´ ten bate van het Comité National de Secours et d´Alimentation´ ter ondersteuning van Belgische getroffen gezinnen, verstuurd door Belgische geïnterneerde militairen uit de kampen te Beersdal (Heerlen 18-7-1918), Gaasterland (Oudemirdum 21-2-1917), Harderwijk (4-3-1917) en Schaesberg (17-5-1918) (Image)