Per Expresse. Complete, frisse brief van ´Ophuyden. den XVII. Juny. An. 1629. In Alcmaer.´ naar de Burgemeester en Raden der Stede Hoorn ´Per expresse´, zonder port- of routeaanduiding, mogelijk vervoerd per bode. Een van de oudst bekende expresse aanduidingen (Image)
Closed..Oct-08-2020, 23:59:00 EST
Sale No: 644
Lot No: 973
Symbol: #
3S-stempels. Twee luxe afdrukken van het 3-stuiverstempel H (Adema type H3a, fig. 205) op brief van Den Haag 23-8-1697 naar Amsterdam. Uit de inhoud blijkt dat er documenten waren bijgesloten, wat het dubbele port van 2x 3 stuivers verklaart (Image)
Sale No: 644
Lot No: 974
Symbol: #
Texelse Post. Prachtige afdruk van het in Amsterdam gestempelde ATP-stempel met duidelijke parelrand (PEP1.6020-30) op complete, zeer frisse brief geschreven te Texel 20-10-1759, verz. naar de ´Bailliuw & Dijkgraaf over den Eijlande Texel...´ te Amsterdam, met az. bijzonder mooi lakzegel. Tekst bijgevoegd, o.a. over een huisuitzetting van een meid (Image)
Sale No: 644
Lot No: 977
Symbol: #
Prachtige afdruk in zwart van het posthoornstempel SCHIEDAM/HP (PEP1.10530-01) op frisse, complete brief van 3-7-1781 ´Franco Rotterdam´ naar Gendt met op vz. in rood grenskantoorstempel H in cirkel (Image)
Sale No: 644
Lot No: 979
Symbol: #
3S-stempels. Karakteristieke onduidelijke afdruk van het zeldzame 3-stuiverstempel A (Adema type A3, fig. 318) op frisse brief van Amsterdam 17-7-1795 (az. naamstempel in zwart) naar een burger op ´t Haringvliet in Rotterdam. Zeldzaam! (Image)
Sale No: 644
Lot No: 980
Symbol: #
ARMY BAG. Complete brief geschreven te Mount Teviot 25-10-1799 via Jedburgh (Schotland, naamstempel op vz. en az.) aan Lt. Coll. Drinkwater, Commissary of Accounts van de British Army in Holland, met rood ovaalstempel ´POST-PAID/ARMY-BAG´ met in het midden een kroon (PEP2.M246), een voor dit stempel redelijke afdruk dat gebruikt werd in het Ship-Letter-Office te Londen, port 1/2 (1 shilling, 2 pence voor Jedburgh-London) en rood rondstempel ´PAID/OCT 28/99´, geschreven Pd (Paid, vooruitbetaald port). Zeer zeldzame brief (achterzijde iets versterkt en gaatje dichtgeplakt) naar Britse militairen in Noord-Holland, waarvan slechts enkele exemplaren bewaard zijn gebleven. POST-PAID/crown/ARMY-BAG, oval cachet, cancelled at the London Ship Letter Office, on complete letter (small repairs) written at Mount Teviot on Oct 25th 1799 sent via Jedburgh (straight-line in front and on the back), showing round pmk PAID/ OCT 28, to Lt. Coll. Drinkwater, Commissary of Accounts of the British Army in Holland. Very rare and only a few covers with Army-Bag cachets are recorded (Image)
Sold...EUR 3,000.00
Sold For 3000
Sale No: 644
Lot No: 982
Symbol: #
3S-stempels. Afdruk van het 3-stuiverstempel R (Adema type R12) op complete brief van Ouderkerk aan den IJssel 18-10-1802 aangetekend (No. 87) via Gouda, op az. posthoornstempel (PEP1.10150-06), naar de Commissarissen der Veenemij. van de Crimpenerewaard te Amsterdam. Port 3 stuivers te betalen door de geadresseerde, het R-recht bij vooruitbetaling door de afzender. Mooie brief! (Image)
Sale No: 644
Lot No: 985
Symbol: #
Departementstempels. Zeer frisse brief van Heerenveen 3-2-1813 naar de burgemeester van Gorredijk, ´ontv. den 3 Febr´, met luxe afst. van ´P.122 P./HEERENVEEN´ in zwart en ´122/HEERENVEEN´ in rood (Image)
Sale No: 644
Lot No: 988
Symbol: #
Zeldzame bestemming. Complete, zeer frisse brief met op vz. in zwart ´Franco´ en ´P.D´ van Amsterdam 17-7-1862 over Valenciennes 19-7 en Alexandrie 26-7 naar August Lenk von Wolfsberg, Kaiserliche und Königliche Österreichischer General Consul te Jerusalem ´im Heilige Lande´ (Image)
Sale No: 644
Lot No: 989
Symbol: #
Ongefr. env. van Kaapstad via Den Helder 26-10-1866 naar ´sGravenhage 27-10-1866, met zeebriefstempel ´ZEEBRIEF/DEN HELDER´ 26-10-1866 (K.190, PEP2.Z150). Volgens Korteweg bekend uit 1866-68 (rood) en 1870, (1873) (zwart), PEP 1866-68, 1870-76 (rood, zwart, afgebeeld op blz. 362) en Bu./NPV alleen gebruikt in september en oktober 1866, bovendien maar 3 afdrukken bekend (Image)