1424 |
25 Cent nr. 26Ha in prachtpaar op prachtig bewaard gebleven adreskaart, met coupon, zonder vouwen, voor de verzending van een 'Callot' van ruim 2 kg van Amsterdam 16-2-1889 naar Luik. volgens tarief voor een pakket tot 5 kg, geldig van
1-4-1886 tot 1-10-1907 (Image)
Est. EUR 50
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1425 |
Binnenlandsche Postwissel (No. 55.) (vert. vouw) gefrankeerd met 5 cent voor het overmaken van een bedrag van 1½ cent (kosten 5 cent per fl. 12,50 of een gedeelte daarvan) afgest. punt 44 waarnaast kleinrond 'sGRAVENH:FLUW:BURGW: op
28-4-1891 12-1N lokaal verzonden met op az. 'sGravenhage 28-4-1891 2-3N. De strook zit er nog aan, met de boodschap dat de geadresseerde dit bedrag krijgt als 'een fooi wegens niet betaalde huishuur' (Image)
Est. EUR 300
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1426 |
Internationale Postwissel (No. 201.) (vert. vouw) gefrankeerd met 12½ cent voor het overmaken van een bedrag van 8,35 mark door afzender J.L. van Dieten, befaamd handelaar in postzegels, maar nog geen veilinghouder, te Rotterdam, op
4-11-1891 naar een postzegelhandelaar in Luxemburg (Image)
Est. EUR 200
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1427 |
Twee bk. G14 met naamstempels Nieuwerkerk, een uit Zuid-Holland (1879), de ander uit Zeeland (1881) (Image) (Image2)
Est. EUR 50
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1428 |
Nieuwjaarskaart met op adreszijde o.a. bedrukt met 'postzegel / 1 / cent'. De afzender dacht wellicht dat het port bij de aanschafprijs was inbegrepen en verzond de kaart van Odoorn 1-1-1886 naar Borger, alwaar de kaart ten onrechte niet
is beport. Curieus! Ex Veraart (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1429 |
Mengfrankering. Willem III-zegels van 7½ en 22½ cent, en Hangend Haar-zegels van 3 (2x) en 15 cent nrs. 20, 25, 34 (2x) en 39, tezamen 51 cent (1 cent te veel) op couvert van 19 gram van RotterdamStnBeurs 2-3-1893 aangetekend en per
expresse naar Parijs 3-3. Tarief: port 2x 12½ + R-recht 10 + expresse 15 = 50 cent. Prachtige 4-kleurenfrankering! (Image)
Est. EUR 150
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1430 |
Militair tarief. Envelop gefr. met 5 cent nr. 35 naar de Europees fuselier (soldaat die geweerschutter is) Siebe Dirks met stamboeknummer 71639, van Harlingen 7-7-1896 rechtstreeks per stoomschip naar Indië, over Weltevreden 16-8 en
Soerabaja 18-8 naar Malang 19-8, doorgezonden via Soerabaja 20-8 (violet ms = Makassar) naar Makassar 28-8, waar fuselier Dirks de envelop wat ruw heeft geopend. Schaars poststuk! (Image)
Est. EUR 200
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1431 |
DUIVENPOST. Klein zeer dun papiertje van ca. 10,5 x 4,5 cm waarop berichtje voor een luitenant-kolonel te Den Haag, verzonden per postduif, opgelaten op 4-8-1896 aan boord van de stoomschoener 'Zeehond', met precieze coördinaten, door de
heer De Riemer, oprichter van het Rijkspostduivenstation te Den Helder. Op de ene kant de boodschap voor de geadresseerde, op de andere kant o.a. in violet tweeregelig stempel RIJKS-STATION DEN HELDER. De duif is door het slechte weer uit koers
geraakt en in Hamburg terechtgekomen, en op 7-8 teruggekomen. Uitgebreide informatie bijgesloten (Image)
Est. EUR 200
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1432 |
Firma-couvert (az. 5 mooie lakzegels) van 13 gram met aangegeven waarde van fr. 10.000 gefr. met Bontkraagzegels van 15c, 20c (2x), 22½c, 50c (2x) en 1 gld, tezamen 227,50 cent, van Utrecht 24-1-1916 via Londen 26-1 naar Parijs 28-1.
Kwalitatief prachtige envelop met spectaculaire Bontkraagfrankering, niet rechtstreeks maar via Londen verzonden naar Parijs. Liefhebbersstuk! (Image)
Est. EUR 200
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1433 |
Telegramcouvert gefr. met 3 cent Bontkraag nr. 57 (zeer fraai), lokaal verzonden te Amsterdam 17-6-1905 met op az. ook rondstempel Rijkstelegraaf/Amsterdam 17-6-1905. Schaars poststuk! (Image)
Est. EUR 200
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1434 |
Complete adreskaart voor de verzending van 3 postpakketten van 3700, 3750 en 3900 gram, met prachtige Bontkraagfrankering van 12½ cent, 15 cent, 50 cent in paar en 1 gulden in paar, van Eindhoven 14-3-1902 via Oldenzaal-Station 15-3 over
Rheine 15-3 en Eydtkuhnen 18-3 naar St. Petersburg 19-3-1902. Decoratieve kaart met schaarse bestemming! (Image)
Est. EUR 75
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1435 |
Scheepsramp. Het S.S. Berlin op weg van Harwich 20-2-1907 naar Hoek van Holland liep op 21-2 tijdens hevige storm op golfbreker en verging. Envelop met inhoud waarop tweeregelig 'BESCHADIGD DOOR RAMP / HARWICH BOOT, naar Amsterdam
24-2-1907 (Image)
Est. EUR 75
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1436 |
Env. (az. 2 lakzegels) van Toronto 17-3-1914 via Rotterdam/Centr. Station 6 3-4-1914, waar de envelop is geopend want deze 'bevat geld' (daaronder T 30 geschreven, maar weer doorgehaald), gesloten met een etiket 'Spoorwegpostkantoor. No.
2.', naar Utrecht 3-4-1914, daar doorgezonden naar Dinxperlo 5-4-1914 (az. prachtig grootrond) (Image)
Est. EUR 75
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1437 |
Eerste Wereldoorlog. Bk. geschreven in het Nederlands, gefr. met 5c Bontkraag van Breda 24-2-1915 met bestemming Berchem bij Antwerpen, met blauw potlood doorgehaald, voorzien van violette tweeregelige afst. 'TERUG, / taal niet
toegelaten' (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1438 |
Eerste Wereldoorlog. Twee met 5 cent gefr. briefkaarten naar België, maar geretourneerd. Bk. van 'sGravenhage 21-6-1915 met bestemming Bouffiaulx waarop violet Franstalig en rood Nederlandstalig retourstempel, bk. van Voorschoten
11-5-1917 met bestemming Maria Hoorebeke waarop in rood Nederlandstalige retourstempels (Image)
Est. EUR 100
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1439 |
R-brief Zandeweer. Nrs. 62, 107 en 109 op env. (2 zijden geopend) van Zandeweer/1 23-8-1922, aangetekend naar Wenen. Schaars stempel, fabricaat Munt. Zie: Vos in Phil.Club R'dam, p.143, 203 (Image)
Est. EUR 75
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1440 |
Proefstempel 'Koopt heden / BLUE BAND / versch gekarnd' in blauw op 4 cent blauw nr. 113 in paar op firma-envelop van N.V. Van den Bergh's Fabrieken / Rotterdam (Image)
Est. EUR 75
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1441 |
Waardebrief. Dienstbrief- van de Leger en Vlootpredikant te 'sGravenhage met een aangegeven waarde van 42 gld op 8-2-1924 naar een dominee te Delft 8-2, tarief R-recht 15 cent + 2½ cent per 100 gld aangegeven waarde (Image)
Est. EUR 75
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1442 |
Scheepspost. Holland-(West) Afrika Lijn. Twee briefkaarten ca. 1930 w.o. gefr. met 5c Veth met perfin WA, met 3 verschillende scheepsstempels van het S.S. MAASKERK (naam, ovaal, rechthoekig) (Image) (Image2)
Est. EUR 100
Closing..Apr-11, 03:00 PM |
1443 |
Twee verschillende modellen postbuskaartjes waarop Veth-zegels, 1 ex. met 2½ gulden afgest. Enschede 15-3-1928 (2e kwartaal 1928) en 1 ex. met 25 cent, 1 en 2½ gulden afgest. Amsterdam/R.V.Z.B. 1 27-12-1935 (1e kwartaal 1936) (Image) (Image2)
Est. EUR 75
Closing..Apr-11, 03:00 PM |