Worldwide Stamps and Covers Los - Posthistorie OVERIGE POSTSTUKKEN VANAF EMISSIE 1864
Sale No: 642
Lot No: 1014
Symbol: #
5 Cent nr. 4AII pos. 48 volgens grenstarief geplakt op zeer frisse briefomslag van Venlo 15-12-1865 over Viersen 16-12 naar Crefeld 16-12 (op vz. keur Dr. Napp) (Image)
Closed..Oct-03-2019, 13:00:00 EST
Sale No: 642
Lot No: 1015
Symbol: #
5 Cent mat ultramarijn nr. 7IA (prachtige zegel!) op zeer frisse, cpl. vouwbrief (´inschrijvingsbillet´) van Gouda 19-4-1868 (mooie afdruk takjestempel in rood) naar Hazerswoude. de 5 cent type I is schaars op poststuk, en zeker in deze kwaliteit! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1017
Symbol: #
10 Cent nr. 8IID, twee ex. (rechter mist boventanding) op frisse briefomslag van Rotterdam oudjaar 1870 over Verona 4-1-1871 naar Venedig = Venetië 5-1 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1018
Symbol: #
20 Cent nr. 10IIC als enkelfrankering op complete vouwbrief van Haarlem 6-11-1872´per het Nederl. Stoomboot schip Prins Hendrik naar Batavia´ en verder naar Soerabaija 6-1-1873. Tarief 20 cent, zie: HPN, Tarieflijst D 1, als afb. 35 op p. TAR-D22 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1019
Symbol: #
20 Cent nr. 10IA, twee prachtex. op frisse briefomslag van Rotterdam 9-2-1869 ´via Queenstown´ over New York 27-2 naar Baltimore (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1022
Symbol: #
25 Cent nr. 11IA (prachtex.) op frisse briefomslag van Amsterdam 11-2-1871 naar New York 27-2 met op az. in blauw een elegant rondstempel van het bedrijf ´A. Gracie King / feb 27 1871´ (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1023
Symbol: #
2 Cent Rijkswapen nr. 17C volgens tarief voor drukwerk naar België op cpl. drukwerk geplakt, van ´sGravenhage 9-9-1873 (franco-takje) naar Leuven (az. bestellerstempel 2 in cirkel). Zeer zeldzaam tarief van voor de oprichting van de UPU. Ons geen tweede vergelijkbaar poststuk met deze frankering bekend! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1024
Symbol: #
Bk. G7 bijgefr. correct en aantrekkelijk bijgefr. met 1c en 1½c Rijkswapen nrs. 15D/16D, van Roermond 20-12-1876 naar Luik 21-12 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1025
Symbol: #
5 Cent nr. 19L als enkelfrankering volgens militair tarief op zeer fris couvertje van ´sGravenhage 25-2-1890 over Genua (routestempel) naar een luitenant ter zee 1e klasse te ´Batavia of Elders´, aangekomen te Weltevreden 31-3, doorgezonden naar ´Ceram Atjeh´ (= het zeil/stoomschip Hm.MS. Ceram, dat zich blijkbaar toen in de wateren van Atjeh bevond). Zeldzaam tarief naar Indië! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1026
Symbol: #
5 Cent nr. 19H als enkelfrankering volgens militair tarief op envelop (3 zijden geopend) van Willemstad 14-10-1882 (zegel afgest. met nummerstempel 121) over Amsterdam 16-10 en Southampton 18-10-1882 op zoek naar een luitenant der genie ´met een detachement aan boord om naar Indië te vertrekken´. Talrijke notities en stempels, een prachtpuzzel. Spectaculair poststuk en zeldzaam tarief! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1028
Symbol: #
Env. (az. rechts iets ruw geopend) gefr. met 12½c keurig afgest. met naamstempel UITHUIZERMEEDEN via Onderdendam 24-7-1884 naar een mejuffrouw aan het adres van een pastoor te Pyrmont, kuurstadje in Duitsland (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1034
Symbol: #
10 Cent nr. 21D en 50c nr. 27D op frisse envelop (klep ontbreekt) van ´sGravenhage 15-4-1875 per landmail via Brindisi met een Britse pakketboot (prachtige afdruk routestempel) naar Weltevreden 20-6. Tarief 60 cent, zie: HPN, Tarieflijst D 10 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1035
Symbol: #
10 Cent nr. 21H en 50c nr. 27H op env. van 16 gram (= 2e gew. kl.) van Utrecht 15-2-1884 aangetekend met de Franse pakketboot (routestempel) naar een militair apotheker te Soerabaja 19-3 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1036
Symbol: #
Env. G4 (2 dichtgeplakte kleine scheurtjes) bijgefr. met ½c, 2c en 5c afgest. met puntstempel 152 van Scheveningen 16-8-1885 naar Berlijn 18-8 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1040
Symbol: #
Randblok van 10 zegels van ½c nr. 30FII op env. van Bunnik 8-9-1894 naar Utrecht 8-9 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1041
Symbol: #
Compleet spaarbankboekje (getint en opnieuw geniet) met 11x kleinrond AMSTERDAM/R.P.S.B. 7-5-1894/19-5-1897 en 9x grootrond AMSTERDAM/R.P.S.B. 21-1-1898/29-12-1908. Schaars! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1042
Symbol: #
Env. gefr. met 7½c vader en 5c dochter van Leiden 12-11-1891 naar Leipzig 14-11 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1043
Symbol: #
Particuliere ´voorloper´ van het zondagsetiket op met 5c gefr. env. van Zwolle 20-1-1895 naar Delft 20-1. De zondagsetiketten verschenen pas in 1912, en over de achtergrond van dit etiket is overigens niets bekend. Afgebeeld in ´De vier zondagsetiketten´ (FI 4050-17). Ex Da Costa (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1044
Symbol: #
Prentbk. (hoekvouwtje) geschreven ´North Sea 12 Juli 1898´ gefr. met 5c afgest. kleinrond QUEENBOROUGH-VLISSINGEN naar Leiden 13-7 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1045
Symbol: #
Env. G5 bijgefr. met 7½c Hangend Haar keurig afgest. met kleinrond Rotterd:-Delfsh: 3-5-1894, met de Britse pakketboot (routestempel) over Weltevreden 1-6 naar een ´byoutier´ (= juwelier) te Batavia (Rijswijk = wijk van Batavia) (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1047
Symbol: #
Prachtig geïllustreerd couvert van Nederlands aangenaamste ´Magazijn van Vreemde Postzegels etc.´, gefr. met 12½c nr. 38 van Rotterdam 19-3-1893 naar Hamburg 20-3 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1049
Symbol: #
22½ Cent Hangend Haar als enkelfrankering op zeer frisse envelop van ´sGravenhage 4 (= van Galenstraat, kleinrond) 16-2-1897 ´per Hollandsche mail via Genua´ naar Moeara via Padang 15-3 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1051
Symbol: #
Rouwcouvert gefr. met 2½c en 25c Hangend Haar, beide zegels met perfin 'LR & Co' (Lippmann, Rosenthal & Cie) met 'Eilboten' (= per expresse) van Amsterdam 11 (= Kerkstraat) 17-2-1899 naar Keulen 18-2. Az. prachtig monogram en geschreven 'Absender Baron v Rosenthal'. Zeldzaam poststuk! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1052
Symbol: #
Env. van de 2e gew.kl. (15-30 gr.) ontoereikend gefr. met 15c van Weltevreden 22-9-1891 over Genua naar een cadet aan de KMA te Breda die op 24-10 30 cent port moest betalen, P7DIII en P7DIII+I (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1054
Symbol: #
Speciaal couvert ´Inhoudende een briefkaart, niet voldoende aan de/bepalingen, herkomstig uit...´ Amsterdam 14-10-1895 naar een persoon aan de Weteringschans, beport met 2½c P16a en 5c P19a, ´ongeldig´ (feitelijk bedoeld: nietig) en op 15-10 (dubbelringstempel) verder naar de Clara State te Heerde, waar op 16-10 7½c port moest worden betaald (6x P4DIII + 1x P4DI). Interessant portstuk! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1056
Symbol: #
Env. gefr. met 3c nr. 34 volgens lokaal tarief binnen Groningen (Heeresingel) op 3-11-1896, gecorrigeerd in Heereplein, vervolgens op 3-11 naar Slochteren en daar beport met 1c P14a in paar, afgest. met naamstempel, nietig verklaard en te Hoogezand (waaronder Slochteren ressorteerde) afgeschreven (az. ovaalstempel Afgeschreven/Hoogezand) en op 4-11 retour Groningen 4-11. Interessant portstuk! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1058
Symbol: #
Zes krantenbandjes gefr. met gehalveerde 1c nr. 31a (Utrecht 1898), 1c nr. 31a (Amsterdam 1895), ½c nr. 50 (drukwerkrolstempels Zutphen ´13, Dordrecht ´14 en Zutphen ´14) en met 1c nr. 51 (drukwerkrolstempel Assen ´15) (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1059
Symbol: #
Kleinrond Queenborough-Vlissingen 30-1-1905 op prentbk. van Kingston (Jamaica) naar Oss, alsmede Vlissingen-Queenborough 2-1-1902 op prentbk. van Arnhem naar Middelburg (merkwaardig dat dit bootstempel op dit poststuk is afgest.). Superbe afdrukken (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1060
Symbol: #
Env. geadresseerd aan de ´Légation des Pays-Bas´ te Lissabon ´par Süd Express´ en op de az. gefr. met ½c nr. 50 en 1c nr. 51 in blok van twaalf afgest. kleinrond SOEST (SOESTDIJK) 18-5-1903 en op 21-5 te Lissabon. Van wie zou dit stuk afkomstig zijn€ (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1065
Symbol: #
Prachtig couvert van een wapenfabrikant (linksboven gerep. kogelgaatje) gefr. met 5c Bontkraag in paar (afgest. Roermond) en 2½c Vürtheim (afgest. trajectstempel Rotterdam-Venloo/V) op 24-10-1907 naar de Javaanse regent van Blora 24-11 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1067
Symbol: #
Firmacouvert van Ruys & Co te Rotterdam gefr. met 12½c Bontkraag afgest. met ovaalstempel ´Deutsche Seepost/Linie/Hamburg-/Westafrika/IV.´ op 25-7-1902 per ´Kurt Woermann´ naar Quittah = Kwitta in de Goudkust 15-8. Zeldzaam! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1069
Symbol: #
Firmacouvert chaotisch beplakt met 10x ½c De Ruyter nr. 87 van Hoorn 16-5-1907 naar Amsterdam 16-5 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1074
Symbol: #
Env. (kopie originele brief zit er in) gefr. met 5c Bontkraag van Rotterdam 17-2-1917 naar Delft 17-2, voorzien van PTT-strook ´Bij gedane huiszoeking geopend bevonden/ten huize van een ontrouwen brievenbesteller.´ (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1076
Symbol: #
Env. G21 met 2½c en 20c Jub. ´13 bijgefr. als brief met aangegeven waarde van fl. 1000 van Bloemendaal 31-8-1917 naar Amsterdam 31-8 met op az. 5 prachtige lakzegels (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1077
Symbol: #
Waardebrief van fl. 1000 waarop mooie Bontkraag-frankering met 7½c, 20c en 2x 25c van Berkel (Z.H.) 5-9-1916 via Rotterdam 5-9, waar de linker zegels werden afgest. naar Berlijn 7-9, met op az. beplakt met strookje ´Militärischerseits unter/Kriegsrecht geöffnet´ en voorzien van fraaie lakzegels (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1078
Symbol: #
Envelop van een lederfabriek wegende 52½ gr. als waardebrief voor fl. 10.412 beplakt met maar liefst 9x 30c Bontkraag en 2½c van Reijen (N.B.) 21-3-1919 naar Amsterdam 21-3 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1082
Symbol: #
Grootformaat waardebrief voor het maximale bedrag van fl. 10.000 van 38 gram weelderig gefr. met nrs. 82/83 in blokken, 83, 125, 133 en LP3 van ´sGravenhage 27-2-1924 naar den Heer Ontvanger der Directe Belastingen te Boskoop 28-2. Prachtstuk, vooral voor liefhebber van posttarieven (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1083
Symbol: #
2 Cent Kind 1925 met roltanding R71 op prentbk. van Amsterdam C.S. op 1-1-1926 naar Arnhem. Kinderzegels met roltanding op poststuk zijn zeer schaars! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1084
Symbol: #
Prentbk. uit 1927 van Wilma uit Boëge (F) naar Utrecht, maar pas eind 1930 bezorgd ´Ten gevolge van een onregelmatigheid gepleegd door een besteller...´ (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1092
Symbol: #
5 Cent Volksdienst nr. 425 als schaarse enkelfrankering op volgens lokaal tarief verz. vensterenvelop uit Nijmegen 22-6-1944, alsmede 7½c Nationale Hulp nr. 452 als enkelfrankering op vensterenvelop uit Enschede 30-8-1946 (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1094
Symbol: #
Originele gehalveerde zeeheld. Twee enveloppen van de Rijkstelegraaf, gefr. met gehalveerde 15c nr. 415, waaroverheen geschreven ´vrij Holland 7½ cent´ van Heumen 4-6-1945 naar Gennep resp. naar Dordrecht. Info van ingesloten knipsels van o.a. Stamp Collecting 10/11/45 over deze ´Dutch Manuscript Bisect´. Heel bijzondere stukken, ook dat ze bewaard zijn gebleven! (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1096
Symbol: #
Nationale Hulpzegel van 7½c nr. 452 als enkelfrankering op env. van Hilversum 7-6-1947 via Rhoon 8-6 naar Poortugaal (Image)
Sale No: 642
Lot No: 1100
Symbol: #
De Nieuw-Guinea kwestie. Omslagbandje gefr. met 12c afgest. Hoogeveen 3-2-1958 met bestemming Medan, Indonesië, maar ´RETOUR AFZENDER/Couranten, periodieken/aanplakbiljetten, folders e.d./gesteld in de Nederlandse taal./in Indonesië niet toegelaten.´ (Image)