Records 1 to 13 of 13

van Dieten Stamp Auctions Sale: 642

Los - Posthistorie

NEDERLANDS-INDIË - VOORFILATELIE
Sale No: 642
Lot No: 1156
Symbol: #

image VOC. Superbe afdruk 6-Stuiverstempel WdB.1g op frisse briefomslag, nog met lakzegel en met potlood geschreven ´Van Haarlem 1792´, ´Per Paquet Boot de Kraai D.G.G.´, op 30-9-1792 vertrokken vanuit Texel naar Batavia en daar op 27-3-1793 aangekomen (zie: Perry Moree, p.218). Superb strike of the VOC 6 Stuiver postmark on a fresh letter-wrapper from Haarlem 1792 by the Packet Boat ´de Kraai´ (= the Crow) to Batavia, received on 27 March 1793 (Image)

Closed..Oct-03-2019, 13:00:00 EST

Sale No: 642
Lot No: 1157
Symbol: #

image Tussenbestuur 1808-1816. Prachtige, scherpe en rode afdruk van een VOC 5-stuiverstempel WdB.5d op cpl. vouwbrief (iets vanaf geknabbeld) van Grissee 16-1-1806 naar Batavia. Wonderful strike in red of the VOC 5 Stuiver postmark on a complete letter from Grissee 16 Jan 1806 to Batavia (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1158
Symbol: #

image Tussenbestuur 1808-1816. Duidelijke, scherpe en rode afdruk van een VOC 10-stuiverstempel WdB.6b op cpl. vouwbrief van Samarang ´den 9n van Wintermaand 1810´ door een liefhebbende zoon aan de zeer waarde vader Paschen te Batavia. Zeldzame brief! Very clean red strike of the rare VOC 10 Stuiver postmark on a complete letter written at Samarang 9 Dec 1810 from a son to his father in Batavia. A rare cover! (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1159
Symbol: #

image Tussenbestuur 1808-1816. Prachtige, scherpe en rode afdruk van een VOC 15-stuiverstempel WdB.7b op cpl. vouwbrief geschreven door J.J. Vaillant aan boord van ´La Meduse´ (op weg naar Soerabaja€) op 9-7(€)-1811, ´aan de wal komende´ nog iets bijgeschreven, naar Batavia. Zeer zeldzame brief! Very clean red strike of the very rare VOC 15 Stuiver postmark on a complete letter written aboard (to Soerabaja€) on 9 July (€) 1811, sent to Batavia. A very rare cover! (Image)

Opening EUR 740.00

Sale No: 642
Lot No: 1160
Symbol: #

image Cpl. frisse vouwbrief van Samarang 14-1-1820 naar Batavia 18-1 met afdruk van het uit de Engelse tijd daterende stempel van het postkantoor van Samarang (WdB.14) waarin het port van 12 (stuivers) is geschreven, tevens ´Post-Paid´ (WdB.30). Linksonder staat ´hier van word/quitantie verzogt´ (zie: veiling 514, kavel 454) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1161
Symbol: #

image Cpl. frisse vouwbrief (gerepareerde scheur) van Samarang 3-4-1823 naar Batavia 8-4 met afdruk van de uit de Engelse tijd daterende stempels van het postkantoor van Samarang (WdB.14) en ´Post-Paid´ (WdB.30) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1162
Symbol: #

image Tussenbestuur 1808-1816. Prachtig bewaard gebleven officieel document uit Grissee 1-7-1813, opgesteld door de scriba C.F. Erentreich, voorzien van luxe afdruk van een fiscaalstempel met tekst ENGLISH-EAST-INDIA-COMPANY-JAVA van 2:Rds (2 rijksdaalders) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1164
Symbol: #

image Cpl. vouwbrief van Rotterdam 19-12(-1846), over Valenciennes 22-12 ´via Marseille & Point de Galle´ en Batavia naar Samarang 22-2-1847, met in blauw ´P.P.´ en zeebriefstempel (WdB.67b) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1165
Symbol: #

image Cpl. duplicaat vouwbrief van Batavia 20-7-1845 via Singapore, Marseille 21-10 en Parijs 25-10 naar Brussel 26-10 met diverse portnotities en stempels, w.o. ´S.R.´ in kader en een mooie afdruk in blauw van het schaarse ovaalstempel ´Zeebrief/Franco´ uit Batavia (WdB.70b) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1166
Symbol: #

image AMBOINA. Ovaalstempel ´Ongefrankeerd/Zee Brief/Amboina´ (WdB.80a) op envelop ´via Southampton´ naar ´sGravenhage 6-4-1859 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1170
Symbol: #

image SERANG. Zeer mooie, rode afst. van het ovaalstempel ´Zeebrief/Ongefrankeerd/Serang´ (WdB.280c) op omslag ´Per landmeil via Zoutkantong´ (= Southampton) naar een binnenvader te Leeuwarden 15-6-1858 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1171
Symbol: #

image SOURACARTA. Ovaalstempel ´Souracarta/Ongefrankeerd´ (WdB.297c) op briefomslag ´Per overlandmail via Triest´ (az. routestempel) over Loenen 30-7-1853 naar een predikant te Nieuw-Loosdrecht (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1173
Symbol: #

image Cholerabrief. Env. van Batavia 25-8(-1851) over Alexandria 8-10 via Malta, daar gezuiverd, verder over Marseille 17-10 naar Parijs 17-10 en doorgez. naar een kasteel nabij Etrepagny 19-10. Mooie afdruk op de vz. van ´Purifié au Lazaret/Malte´. Zie: WdB. blz. 91, brieven uit 1846-48 vermeld, deze is uit 1851 (Image)