Records 1 to 50 of 95

van Dieten Stamp Auctions Sale: 642

Los - Posthistorie

NEDERLANDS-INDIË - POSTSTUKKEN VANAF EMISSIE 1864
Sale No: 642
Lot No: 1174
Symbol: #

image 20 CENT NR. 12A IN PAAR EN 50 CENT NR. 15A IN TWEE STRIPPEN VAN DRIE OP COUVERT VAN 18 GRAM (JUISTE GEWICHTSNOTITIE AZ.) VAN BATAVIA 21-6-1872 AANGETEKEND (STEMPEL ´AANGETEEKEND´ IN ACHTHOEKIG KADER IN ROOD I.P.V. HET GEBRUIKELIJKE ZWART) OVER BRINDISI (OP VZ. TWEE RODE AFSTEMPELINGEN ´IND. NEER V. BRIND. A. MOD.´ 3-8-1872, SALLES TOME V, 1.896) PER SPOORRIJTUIG VIA PARIJS EN LILLE NAAR MONSIEUR J.B. MOENS, GALERIE BORTIER 7 TE BRUXELLES, DOORGEZONDEN NAAR ST. GILLIS. HET TARIEF VOOR EEN BRIEF VAN DE 2e GEW. KLASSE 15-30 GRAM BEDRAAGT 2x 0,85 = 1,70 EN AANGETEKEND, VOOR ZOVER WIJ BEGRIJPEN, TWEEMAAL HET BRIEFPORT = 3,40. DIT BEDRAG IS OP HET ´BUREAU DES POSTES À BATAVIA´ (LINKSONDER) GEHEEL VOLDAAN TOT DE PLAATS VAN BESTEMMING (RODE AFSTEMPELING ´PD´). IN FRANKRIJK AFGEST. MET ´CHARGÉ´. OP DE AZ. STAAN VAGE AFDRUKKEN VAN TWEE FRANSE SPOORWEGTRAJECTSTEMPELS EN EEN EXPEDITIESTEMPEL VAN HET TRAJECT ´MODANE À PARIS´ MET PEN INGEVULDE GEGEVENS W.O. HET GEWICHT VAN DE BRIEF. DE GEADRESSEERDE IS DE TOEN BEKENDE POSTZEGELHANDELAAR JEAN-BAPTISTE MOENS EN HET VERMOEDEN BESTAAT DAT IN HET COUVERT VOOR DIE TIJD KOSTBARE NED.- INDISCHE POSTZEGELS IN VELDEELTJES WAREN BIJGESLOTEN, REDEN WAAROM DE BRIEF ONDANKS DE ZEER HOGE PORTKOSTEN AANGETEKEND IS VERZONDEN. AANGETEKENDE BRIEVEN UIT NED.- INDIË NAAR BUITENLANDSE BESTEMMINGEN VOOR DE TOETREDING VAN INDIË TOT DE UPU OP 1 MEI 1877 ZIJN UITERMATE ZELDZAAM. TENTOONSTELLINGSSTUK EN ABSOLUUT TOPSTUK VOOR ELKE GROTE NEDERLANDS-INDIË COLLECTIE. CERT. ´VAN DIETEN, 2019´. WONDERFUL COVER OF 18 GRAMS BEARING 2x 20 CENT (PAIR) AND 6x 50 CENT (TWO STRIPS OF THREE) FROM BATAVIA 21 JUNE 1872 REGISTERED SENT VIA BRINDISI AND PARIS TO BRUSSELS 3 AUG 1872. POSTAL RATE 15-30 GRAMS = 2x 0.85 = 170 CENT AND, MOST LIKELY, DOUBLED BECAUSE OF THE REGISTRATION = 340 CENT. REGISTERED COVERS FROM THE NETH. INDIES TO FOREIGN DESTINATIONS BEFORE THE INDIES JOINING THE UPU ON 1 MAY 1877 ARE EXTREMELY RARE, WHICH MAKES THIS COVER AN EXCEPTIONAL EXHIBITION ITEM OF THE HIGHEST CALIBRE. CERT. ´PAUL SCHELLER, 2009´ AND ´VAN DIETEN, 2019´ (Image)

Opening EUR 10,000.00
Sold...EUR 28,000.00

Closed..Oct-03-2019, 13:00:00 EST
Sold For 28000

Sale No: 642
Lot No: 1175
Symbol: #

image Oranjegeel ongefr. verz. couvert van Blitar (az. naamstempel) ´Na Posttijd´ over Kedirie 6-2-1871 naar een kapitein ter zee op de rede van Batavia, maar daar niet aangetroffen, vervolgens op 13-2 doorgezonden naar Soerabaija 20-2. Op az. te Batavia gest. ´Afgeschreven´ in schrijfletters, omdat daar het briefport van 10 cent niet kon worden geïnd. Uitermate zeldzaam en mogelijk op slechts twee brieven uit Batavia bekend (1868, 1871. Zie: Bu. blz. 241, RR) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1176
Symbol: #

image 10 Cent nr. 9A op geheel gedrukte prijscourant uit Padang, afgest. met halfrond-franco Padang 30-6-1871, via Brindisi naar Enschede (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1180
Symbol: #

image 2½ Cent nr. 7F in okerkleurig geel (vier vrijwel pracht resp. zeer fraaie ex.) en 5c nr. 8F op env. G5 van Paraan (naamstempel + Franco in achthoekig kader) via Temanggoeng (punt 98, maar geen kleinrond), Ambarawa 18-12-1883 en Weltevreden over Brindisi (routest.) naar Utrecht 1-2-1884 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1183
Symbol: #

image Env. G5 bijgefr. met 25c van Fort vander Capellen (naamst.) aangetekend via Padang Pandjang 27-9-1886, Padang 28-9, over Marseille (routest. en doorgang 4-11) en Bordeaux 6-11 naar Valparaiso 2-12. Mooi stuk met interessante route naar zeldzame bestemming Chili. Cert. ´Koopman, 1984´ (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1184
Symbol: #

image Bk. G8 van GORONTALO 4-11-1888 over Soerabaja 13-11 en Weltevreden 16-11 via Marseille naar Amsterdam 17-12. Prachtige afdruk van het zeldzame kleinrond (SvL 400) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1185
Symbol: #

image 5 Cent en 10c in paar nrs. 21 (vr. prachtex.) en 9 op env. afgest. met puntstempel 100 van Bangil 20-6-1889 over Soerabaja en Weltevreden via traject Marseille à Lyon 31-7 naar Dresden (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1186
Symbol: #

image Env. gefr. met 25c van Medan 24-11-1890 via de N.I.Postagent Penang 26-11 met de Britse pakketboot over Brindisi, per traject Modane à Paris 20-12 naar Neumünster 22-12. Cert. ´Koopman, 1984´ (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1189
Symbol: #

image Zeer fris couvert gefr. met 2x 12½c van Medan 4-12-1890 via Ned.Ind. Singapore 8-12 met de Franse pakketboot van de Ligne N No. 10 10-12 over Marseille (routest.) naar Neumünster 3-1-1891. Cert. ´Koopman, 1984´ (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1196
Symbol: #

image Luxe afst. rondstempel OENARANG 5-3-1877 op bk. G1a naar Samarang 6-3 (SvL R) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1197
Symbol: #

image Naamstempels DJAWANA en KARANG-ANJER in kader in zwart op twee bk. van 5c uit juli 1877 resp. sep 1876 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1198
Symbol: #

image Superbe afst. rondstempel met rozet van TJIAMIS 24-1-1879 op bk. G1c over Bandong 25-1 (az.) naar Batavia (SvL 250) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1199
Symbol: #

image Proef van de briefkaart G5 (1879) op blauwachtig grijs karton (az. crèmekleurig) met variëteit ´Dubbel gedrukt waarvan één kopstaand´. Vrijwel prachtkaart (mist hoekje) en door ons nog niet eerder gezien (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1200
Symbol: #

image BK. G5 OP 30-10-1882 GESCHREVEN TE PALEMBANG, ONAFGESTEMPELD EN MEEGENOMEN/MEEGEGEVEN NAAR SINGAPORE, DAAR OP 10-11-1882 VOORZIEN VAN ZEGELS VAN 4C EN 6C, MET STOM PUNTSTEMPEL AFGEST. (MOGELIJK IS HET NADERE ADRES ´NASSAUKADE 6´ PAS IN SINGAPORE GESCHREVEN), VERZ. NAAR MR. L.W.C. KEUCHENIUS, LID VAN DE TWEEDE KAMER IN ´sGRAVENHAGE 14-12. ONDANKS ENKELE MINIEME GEBREKEN EEN HEEL BIJZONDER POSTSTUK! (Image)

Sold...EUR 2,000.00

Sale No: 642
Lot No: 1201
Symbol: #

image [....] / PAQ.FR.N. No 6 (Salles V, 1.943€). Luxe afdruk van 6-3-1883 in zwart van dit scheepsstempel van de Ligne N, waarvan de tekst aan de bovenzijde (Marseille€ Poss. Angl.€ Col.Fr.€) blijkbaar bewust is gekapt, op bk. G5 van Tegal 20-2-1883 via Weltevreden naar Lyon 4-4. In elk geval door ons nog niet eerder gezien Frans scheepsstempel en naar ons idee zeer zeldzaam! (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1202
Symbol: #

image Bk. G6 met superbe afdruk van het schaarse kleinrond GORONTALO (SvL 400) op 6-8-1887 via Soerabaja naar Semarang 27-8 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1203
Symbol: #

image Bk. G8 van een sergeant-schrijver a/b van hm Fregat ´Tromp´ op de rede van Oleh-leh, geschreven 24 dec 1895, pas afgest. op het N.I.Postagent Penang (mooie afdruk, SvL 100) 1e kerstdag via N.I.Agent Singapore, Weltevreden oudjaar en Tjiandjoer nieuwjaarsdag naar Sindanglaja (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1205
Symbol: #

image Duplicaat postwissel voor het overmaken van 5 gulden uit Banckalan 29-6-1891 (de eerste postwissel werd op 4-6-1891 verstuurd), uit te betalen te Koetoardjo. Uiterst zeldzaam postaal formulier waarvan ons geen tweede ex. bekend is! (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1206
Symbol: #

image Twee cpl. adreskaarten met als afz. het Botanisch Instituut te Buitenzorg naar Italië voor 1 resp. 2 kratjes waarop 5x 50c nr. 36 van 9-12-1902 resp. 2.50 nr. 37 in paar van 13-10-1902. Mooie Bontkraagfrankeringen! (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1208
Symbol: #

image Twee bewijzen van ter postbezorging van een pakket Model Pp4, zelfde uitvoering maar in verschillende tinten, gefr. met 2x 2½c Vürtheim uit Padang 18-2-1907 resp. 5c Vürtheim uit Weltevreden 23-3-1908 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1212
Symbol: #

image Bestemmingen. Chili. Env. G6 waarop 15 cent meer had moeten worden geplakt, van Padang 17-3-1899 naar Valparaiso 24-5, waar 12c aan portzegels is geplakt (met blauw potlood ´30cs´ = 30 goudcentimes). Attractief poststuk! (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1215
Symbol: #

image Bestemmingen. Hong Kong. Env. G3 van Muntok 12-10-1901 over Palembang 13-10 en de N.I.Agent Singapore 15-10 naar Hong Kong 23-10, alsmede env. G28 bijgefr. met 2½c van Soekaboemi 21-4-1911 aangetekend naar Hong Kong 29-4 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1219
Symbol: #

image Couvert gefr. met 10 cent op 20 cent nr. 62 in strip van vijf waaronder geschreven ´de 3 typen´ van Amboina 12-5-1906 aangetekend over Soerabaja 19-5 naar Zutphen 19-6 (tevens twee losse, prachtig gebruikte zegels) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1220
Symbol: #

image Env. G28 bijgefr. met 2½c afgest. vierkant Lho Seumawe 23-6-1908 (luxe!) aangetekend via de N.I.Postagent Penang 25-6 naar Nijmegen 19-7 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1223
Symbol: #

image Mooie afdrukken van vierkantstempels van Kepandjen 4-3-1907, Lho Seumawe 20-3-1908 en Pajakombo 28-8-1908 op drie bk. van 5c (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1228
Symbol: #

image Bk. G14 met superbe afst. BAWEAN in violet via Soerabaja 4-5-1904 naar Weltevreden 6-5 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1229
Symbol: #

image Env. G18 (lichte hor. vouw) van KARIMONDJAWA over Japara 11-3-1907, Koedoes, Semarang en Soerabaja naar Makasser 20-3. Twee prachtafdrukken van dit schaarse naamstempel (SvL 300) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1230
Symbol: #

image Bk. G20b geschreven op 4-9-1908 in violet afgest. met een rubberen naamstempel BARABAI, verz. naar Bandjermasin 8-9. Het ons tot op heden enig bekende poststuk met naamstempel van dit fungerend hulppostkantoor! (Image)

Sold...EUR 550.00

Sale No: 642
Lot No: 1231
Symbol: #

image Env. G28 bijgefr. met 2½c in strip van drie afgest. naamstempel LEBONG-SOELIT, aangetekend naar Garoet 10-8-1911, op 11-8 over Maos doorgez. naar Kediri 12-8, met op az. postale notitie ´Dit stuk in dezen toestand alhier aangebracht en door mij verzekerd, CIII Abbink´ (CIII = commies 3e klasse) met 2 lakzegels (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1232
Symbol: #

image Prentbk. gefr. met 5c van de halte PANAROEKAN (twee prachtige afst.) over Soerabaja 9-5-1902 naar Kalianget op Madoera (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1234
Symbol: #

image Haltestempels GOENDIEH (ovaalstempel, NIS) en MELANGBONG op twee bk. G14 via Soerakarta 20-9-1903 resp. Bandoeng 2-9-1903, beide naar Weltevreden (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1235
Symbol: #

image Env. G33 van 39 gr. geschreven op 16-4-1913, speels met nrs. 44, 45, 47 en 105 bijgefr. 4x afgest. met haltestempel MELANGBONG, naar Marburg (D) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1241
Symbol: #

image Kleurig bijgefr. env. G28 van Bangoenpoerba 17-10-1913 aangetekend via de N.I.Postagent Penang 20-10 (type GR, SvL 175) en Tuticorin 29-10 naar Tauris, Perzië 23-11 (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1243
Symbol: #
Cat No: K2

image Zeldzame kortebalkstempels. Env. G33 van KOBA 26-4-1914 (SvL 225) naar Buitenzorg 30-4 met op az. tevens Weltevreden Koloniale Tentoonstelling Semarang (Bu.P1), env. G33 van SOEKABOEMI 1.12.1.1 (type met kader om datumbalk, Bu. RR) naar Buitenzorg 1.12.11 (zelfde type), alsmede env. G33 aangetekend van Japara 12-2-1914 over Semarang naar BUITENZORG 15-2 (type met drie Maltezer kruisjes, Bu. K2b maar niet voor Buitenzorg vermeld, ZWP type ksb3, zeer zeldzaam) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1244
Symbol: #

image Env. gefr. met 2½c en 10c afgest. op het tijdelijke bijpostkantoor op het tentoonstellingsterrein TENTOONSTELLING-SEMARANG 10-11-1914 verz. naar Amsterdam 13-12 (KB, SvL 225). Tevens prentbk. met afb. feestzaal (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1245
Symbol: #

image Env. G35 van 24 gr. bijgefr. met 7½c van Paloe 15-6-1915 aangetekend (ongeperforeerd R-strookje) naar Ouderkerk / a/d Amstel 31-7. Drie luxe afst. van dit op poststuk zeldzame kortebalkstempel van dit kleine kantoor op Celebes (KB, SvL R) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1246
Symbol: #

image Env. G35 van 20 gr. bijgefr. met 7½c als brief met aangegeven waarde van frs. 200 van Padang 14-1-1916 naar Utrecht 8-3, door de Britten gecensureerd (strookje Lozon 5, R) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1247
Symbol: #

image Kortebalk TELOKDALEM 25-8-1916 op met cijferzegels beplakt couvert. Zeldzame kortebalk (SvL 85 op losse zegel) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1248
Symbol: #

image Vraagkaart G24 van POELOE TELLO 2-2-1917 over Padang 4-2 via Bombay (censuur) naar een pastoor te Amsterdam (KB, SvL 275) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1249
Symbol: #

image Kortebalk met uur-stempels in superbe kwaliteit van MOEARASIPONGI 30-12-1918 naar KOTANOPAN 31-12 op bk. G23 waarop ook nog 'Na Posttijd' in achthoekig kader. Een prachtige kaart! (SvL 250 resp. 50) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1250
Symbol: #

image Kortebalk met uur-stempels in uitstekende kwaliteit van GOENDIH op bk. G29 uit 1922 (SvL 250), KRIAN op bk. G27 uit 1919 (SvL 225) en ROGODJAMPI op vhk. G2 uit 1920 (SvL 175) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1251
Symbol: #

image Kortebalk met uur-stempels in uitstekende kwaliteit van DOLOKMERANGIR op met 5c gefr. couvert uit 1921 (SvL 75), KOTANOPAN als aankomst op bk. G23 uit 1919 (SvL 50) en LIMAHPOELOEH op RK-bk. G25 met 2½c + 5c bijfr. uit 1923 (SvL 225) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1252
Symbol: #

image Kortebalk met uur-stempel in prachtige kwaliteit van NEGARA (op Bali) op 5c bk. G26 van 8-6-1920 via Banjoewangi naar Weltevreden 11-6 (SvL 250) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1253
Symbol: #

image Kortebalk met uur-stempels in uitstekende kwaliteit van LEBONGTANDAI op met 20c Jub. '23 gefr. env. uit 1923 (SvL 100), MOEARALABOEH op 12½c env. uit 1927 (SvL 125) en PEUREULA op met 2½c + 10c gefr. env. uit 1921 (SvL 225) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1254
Symbol: #

image Kortebalk met uur-stempel in prachtige kwaliteit van KOTAMOBAGOE (op Celebes) op 20c env. G44 van 6-6-1923 naar Amsterdam (SvL 200) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1255
Symbol: #

image Scheepspost. Prentbk. gefr. met 2½c, geschreven te Bandjermasin 9-3, afgest. in violet met KPM-rondstempel ´STOOMSCHIP/BUYSKES´ naar Balikpapan 20-3-1914. Aan vz. een extra, luxe afdruk van dit stempel (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1258
Symbol: #

image R-env. van Kuala Lumpur 20-11-1916 in Penang gecensureerd, via de N.I. postagenten te Penang 24-11 en Singapore 27-11 naar Fort van der Capellen 8-12 (luxe KB, SvL 200) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1263
Symbol: #

image Prachtig firmacouvert gefr. met 10c van MOKKOMOKKO 13-11-1917 over Padang 17-11 naar Batavia 22-11 (kortebalk). Mooie extra afst. van deze zeldzame langebalk (SvL 400) (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1264
Symbol: #

image Env. G35 (links iets ingekort) van BLAMBANGAN 22-1-1919 (linker afstempeling toont zowel 22 als eronder of erop 23) aangetekend over Telokbetong 23-1 naar Buitenzorg 25-1. Door ons nog geen tweede R-brief van dit kleine hulppostkantoor, dat maar zo´n 5½ jaar heeft bestaan, bekend! (LB, SvL R). Ex Van Affelen van Saemsfoort (Image)

Sale No: 642
Lot No: 1265
Symbol: #

image Env. G27 van ANJER 5-10-1921 via Soebang 6-10 naar een luitenant der Genie bij het Vliegkamp te Kalidjati. Ons slechts 3 poststukken bekend met langebalk ANJER (SvL RR) (Image)