Posthistorie continued...

1589 on cover imageEnv. gefr. met 12½ cent nr. 22 afgest. nummerstempel 169 van Sappemeer 10-10-1890 naar de 'Nederlandse Konsel te Ribe ligt op de oostkust van Deenemarken Noorwegen', van Ribe 11-10 doorgezonden naar het noordelijker gelegen Varde 12-10 (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1590 on cover imageEnv. G4 bijgefr. met ½ cent nr. 30BII, 2 cent nr. 32A en 5 cent nr. 19G, keurig afgest. met puntstempel 179, van Oosterbeek 26-5-1885 naar Remagen (D) 27-5 (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1591 on cover image5 Cent nr. 19L afgest. met puntstempel 190 op zeer frisse env. van Lochem 11-8-1891 naar 'sGravenhage 11-8 (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1592 on cover imagePb. G1 bijgefr. met 2x 10 cent nr. 21L, alleen de zegels afgest. met puntstempel 197, van Dongen 7-8-1891 naar Buenos Aires 4-9. Puntstempel 197 lastig op poststuk, tevens schaarse bestemming (Image)

Est. EUR 150

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1593 on cover imageEnv. G4 met superbe afst. puntstempel 201 van Winkel 9-1-1890 naar Amsterdam 9-1. Zie ook afb. in Jans, p.417 (Image)

Est. EUR 150

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1594 on cover imageEnv. G4 met prachtige afst. puntstempel 210 van Overveen 30-1-1891 via Leeuwarden 31-1 naar een Wollaerde Hear op Dekama-hûs te Jelsum (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1595 on cover image5 Cent nr. 19H afgest. met puntstempel 214 op couvert van Princenhage 4-8-1888 over Boxtel 4-8 naar Liempde (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1596 on cover imageEnv. gefr. met 10 cent nr. 21 in paar, beide zegels mooi afgest. met nummerstempel 240, van Akkrum 7-7-1890 met de Franse pakketboot over de Ned.Ind. postagent te Singapore 5-8 via Laboean Deli 7-8 weer naar de kust te Belawan (blauw naamstempel), want de officier van gezondheid bevond zich aan boord van de 'Melvill van Carnbee'. Blijkbaar was de brief van de 2e gewichtsklasse, dus moest de geadresseerde nog 20 cent betalen (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1597 on cover imageKleinrond DEN DEIJL op 5 cent in kamtanding 11½ : 12 nr. 19J (prachtex.) op klein, zeer fris couvertje van 16-4-1885 naar een bouwkundige te 'sGravenhage 17-4. Het hulppostkantoor DEN DEIJL is van 27 juli 1883 tot 15 november 1886 geopend geweest (Cees Jansen, KRHK 0179). De op één na hoogste notering van een kleinrondstempel van een hulppostkantoor (€ 550 op een losse zegel, lijst Van Geelen in SC.2006-2011)! Extreem zeldzaam op poststuk en zeker in deze luxe kwaliteit! Topstuk voor iedere kleinrondverzameling! (Image)

Est. EUR 1,000

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1598 on cover image25 Cent nr. 26G en 2½ cent nr. 33C (beide prachtex.) op couvert van 12 gram van Hoogerheide 10-1-1884 (blauw kleinrond) met aangegeven waarde van 250 francs via Antwerpen 10-1 en Boom 10-1 naar steenbakkers te Niel (B). Op de envelop het zeldzame horizontale R-strookje, met rechter velrand, in prachtige kwaliteit! Info bijgesloten. Attractief tentoonstellingsstuk! (Image)

Est. EUR 750

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1599 on cover imageSchitterende envelop van de Nederlandsche Rhijnspoorweg met aan de vz. kaart van Nederland met de spoorlijnen (3 zijden geopend) met op az. 5 cent nr. 19 afgest. Utrecht-Station 1-10-1890 naar 'sGravenhage 1-10. Begeerlijke envelop voor iedere spoorwegliefhebber! (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1600 on cover imageEnv. G4 (rechts miniem kreukje) bijgefr. met ½ cent nr. 30FII, 1 cent nr. 31F en 2x 3 cent nr. 34 (alle vier prachtex.) 4x afgest. met naamstempel RHOON via Pernis 27-4-1892 naar Engeland, over Exeter 28-4 naar Budleigh-Salterton 28-4. Info inzender: tegen de voorschriften zijn de zegels op dit poststuk naar het buitenland afgestempeld met het naamstempel (Rhoon kreeg pas op 6-9-1893 een kleinrondstempel). Prachtige vierkleurenfrankering van twee aantrekkelijke hulppostkantoren! Zeldzaam! Veiling 542, kavel 3191. Ex Van Dieten (Image)

Est. EUR 500

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1601 on cover imageEnv. G1 per spoorwegtraject Arnh:-Oldenz: / B 5-10-1873 naar een heer "Poste restante - Tentoonstelling" te Amsterdam 5-10, vanaf het tijdelijke bijpostkantoor AMSTERDAM-TENT: 6-1-1883 doorgezonden naar Velp 6-10 (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1602 on cover imageBk. G16 luxe afgest. met schaars kleinrond KATWIJK a/Z. 24-9-1880 naar Barmen (D) 25-9 (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1603 on cover imageBk. G27 van Arnhem 4-12-1889 naar Bern 5-12, daar na bijplakking van 5c op 6-12 doorgezonden naar Basel 6-12 (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1604 on cover imageBk. G27 bijgefr. met 10 cent nr. 21L (prachtex.) van Sassenheim 31-8-1891 aangetekend naar Helsingfors 4-9. Slechts weinig aangetekende briefkaarten naar Finland bekend! (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1605 on cover imageEnv. G2 (iets smoezelig) van 11 gram bijgefr. met 3 en 7½ cent Hangend Haar van bijpostkantoor 'sGRAVENHAGE 1 (= Balistraat) 16-10-1894 aangetekend via Londen 17-10 en New York 24-10 naar Kansas City (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1606 on cover imagePb. G1 van 6 gram bijgefr. met 3 cent nr. 34 en 3x 5 cent nr. 35 (alle vier prachtex.) van Uden 31-10-1895 aangetekend naar Cairo 7-10. Schaars! (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1607 on cover imageEnv. G2 particulier bijgedrukt door postzegelhandelaar Schreuders & Co. 'sGravenhage, waarnaast bijfrankering met ½ cent nr. 30F type II en 2 cent nr. 32a van 'sGravenhage 2-5-1895 aangetekend naar een kapitein op de KMA te Breda 2-5 (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1608 on cover imageBk. G23 bijgefr. met 15 cent nr. 23H (prachtex.) lokaal te Amsterdam 31-3-1889 per expresse verzonden (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM