Posthistorie continued...

1609 on cover image15 Cent nr. 23 afgest. puntstempel 51 (Heerenveen) gebruikt als kwitantierecht + briefport op ovaal lidmaatschapskaartje van de ijsbaan Thialf voor het seizoen 1881-82 (Image)

Est. EUR 100

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1610 on cover image10 Cent nr. 21H afgest. puntstempel 5 gebruikt als kwitantierecht op lidmaatschapskaart van het Ned. Aardrijkskundig Genootschap voor het jaar 1887 van een lid te Utrecht, ontvangen op 5-2-1887, betaald op 8 feb. (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1611 on cover image20 Cent nr. 24H in paar, luxe afgest. met puntstempel 8, op kwitantie van een stoomwasserij te Arnhem, op az. afgest. Nijmegen 4-4-1884. Tarief 10 cent per 10 gulden, fiscaalstempel zegelrecht 5 cent (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1612 on cover imageDrie mooie kwitanties waarop 20 cent nr. 24H in prachtpaar (puntstempel 8, naar Nijmegen 1884), 10 cent nr. 21L (puntstempel 110, naar Kesteren1891) en 2x 10 cent nr. 21L (puntstempel 55, naar Venraai 1891) (Image)

Est. EUR 150

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1613 on cover image10 Cent nr. 21C op Bevelschrift van Betaling, afgest. puntstempel 57 van 'sHertogenbosch, aan de gemeente Drongelen ten gunste van een boekhandelaar te 'sHertogenbosch voor een abonnement op de Provinciale Courant voor het 2e halfjaar 1872, op de az. afgest. Heusden 17-2-1873, voldaan op 27-2-1873 (Image)

Est. EUR 150

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1614 on cover image50 Cent nr. 27K op complete, zeer frisse adreskaart zonder vouwen (bruinrood karton, kaart Smelt type 4, NMPh 1926, p.228) voor de verzending van een kistje van Hillegom 11-8-1887 via spoorwegtraject Amsterd:-Antw: /III en IV op 12-8 naar Luik 12-8 (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1615 on cover image15 Cent nr. 23L en 22½ cent nr. 25H in paar op frisse adreskaart (bruinrood karton, kaart Smelt type 5, NMPh 1926, p.228, coupon verwijderd, enkele minimale gebreken) voor de verzending van een pakket van 4100 gram onder rembours van Hillegom 28-9-1889 via spoorwegtraject Amsterdam-Emmerich/XI op 28-9, Emmerich en Regensburg naar Weiden (D) 1-10. Tariefinfo bijgesloten. Zeldzame frankering! (Image)

Est. EUR 200

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1616 on cover image1 Gulden nr. 28 en 22½ cent Hangend Haar nr. 41 op complete adreskaart (roze karton, kaart Smelt type 6a, NMPh 1926, p.229, in coupon gaatje) voor de verzending van een pakket van 3700 gram onder rembours van Overveen 28-9-1894 via Emmerich, Frankfurt, Basel en Luino naar Sassari (I) 5-10. Info bijgesloten. In meerdere opzichten een uitermate zeldzaam poststuk! (Image)

Est. EUR 500

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1617 on cover imageInternationale postwissel compleet met coupon (iets minder mooi, op az. met plakkers verstevigd) voor het overmaken van een bedrag van fl. 3,33 (= Mk. 5,58), waarvoor een recht gold van 12½ cent (per fl. 12,50 of een gedeelte daarvan), van het bijpostkantoor Amsterdam-Spiegelstraat op 28-1-1885 naar München 30-1, maar de geadresseerde weigert het geldbedrag te ontvangen (op az. geschreven 'Wird nicht angenommen' + handtekening). Gebruikte postwissels zijn zeldzaam! (Image)

Est. EUR 300

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1618 on cover image1 Gulden nr. 28, 5 cent nr. 35 en 22½ cent nr. 41 in paar, alle zegels in prachtkwaliteit en met firmaperforatie NASM type 1 van de Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij te Rotterdam, afgestempeld met puntstempel 91, op voorbedrukte envelop (met wat ouderdomssporen en gerepareerde scheur) van ROTTERDAM V.D. TAKSTR. 19-7-1892(€) via Engeland naar New York (az. onduidelijk aankomststempel waarin 'paid all'). Uitermate zeldzaam poststuk met een prachtige, unieke mengfrankering van koning Willem III en prinses Wilhelmina met Hangend Haar met perfin en met puntstempel afgestempeld. Ondanks wat minimale gebreken, een tentoonstellingsstuk van grote allure! (Image)

Est. EUR 750

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1619 on cover image25 Cent en 2x 1 gulden Hangend Haar op complete adreskaart voor de verzending van 3 pakketten van Amsterdam 9 (Potgieterstraat) 21-8-1895 naar Zürich (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1620 on cover imageDe Ruyter. Envelop van postzegelhandelaar H. van der Loo uit Rotterdam, volgeplakt met de gehele serie De Ruyterporten, afgestempeld Rotterdam/50 21-11-1907, een dag nadat de zegels aan het loket verschenen. Zie: HPN I4-16, afb. 20 (Image)

Est. EUR 50

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1621 on cover imageDe Ruyter. PTT-vensterenvelop waarop een blok van vijf zegels van ½ cent = 2½ cent, te betalen voor een als drukwerk gefrankeerde briefkaart, afgest. te Workum 1-10-1908. Zie: HPN I4-18, afb. 25 (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1622 on cover imageDe Ruyter. Als drukwerk gefrankeerde open envelop van Amsterdam 12-9-1907 naar 'sGravenhage 12-9, doorgezonden naar Batavia 10-10 en verder naar Meester Cornelis, 5 cent port geweigerd, nietig verklaard, op 11-10 terug afzender, blijkt een thee- en koffiehandelaar, en op 11-11 met 1½ cent beport. Interessante brief met uiteraard gebruikssporen (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1623 on cover imageDe Ruyter. PTT-vensterenvelop waarin een te Amsterdam op 12-11-1907 ongefrankeerde lokaal verzonden prentbriefkaart, beport met 2 cent, voldaan met ½ cent P13 en 1½ cent De Ruyter, afgest. grootrond Amsterdam 13-11-1907. Zie: HPN I4-17 (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1624 on cover imageDe Ruyter. Aan port onderworpen dienstbrief, lokaal te Amsterdam op 14-11-1907 verzonden, waarvoor de geadresseerde het port (zonder verhoging) moest betalen, wat 3 cent bedroeg, waarvoor een paartje van 1½ cent is geplakt. Zie: HPN I4-19, afb. 27 (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1625 on cover imageDe Ruyter. PTT-vensterenvelop waarin een ontoereikend gefrankeerde prentbriefkaart uit Darmstadt van 24-7-1908 met bestemming Zandvoort, op 25-7 beport met 1 en 1½ cent nrs. P14/15 en 5 cent (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1626 on cover imageDe Ruyter. PTT-vensterenvelop waarop 6½ cent, afgestempeld Roermond 21-11-1907, waarin een als drukwerk verzonden briefkaart zal hebben gezeten (2½-1 cent = 1½ cent te lage frankering + 5 cent verhoogd port). Zie: HPN I4-20 tekst onder afb. 30 (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1627 on cover imageDe Ruyter. PTT-vensterenvelop waarop 1 en 6½ cent, afgestempeld Rotterdam/50 18-4-1908, waarin een ongefrankeerde of ontoereikend gefrankeerde briefkaart heeft gezeten, die daarom beport is met 7½ cent. Zie: HPN I4-20 (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM
1628 on cover imageDe Ruyter. PTT-vensterenvelop met daarin een ongefrankeerde binnenlandse, op 7-11-1907 lokaal te 'sGravenhage verzonden briefkaart, beport met 7½ cent. Zie: HPN I4-20, afb. 32 (Image)

Est. EUR 75

Closing..Oct-12, 11:59 PM