Faleristics continued...
30581 image~1946-1949. "IBUSZ Budapest" zománcozott bronz jelvény, a tűn "ARKANZAS BUDAPEST" gyártói jelzéssel (36x25mm) T:AU,XF zománchiba / Hungary ~1946-1949. "IBUSZ Budapest" enamelled bronze badge with "ARKANZAS BUDAPEST" maker's mark on the needles base (36x25mm) C:AU,XF enamel error(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF10,000.00
in...US$ 31.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30582 image~1947. "MASZOVLET (Magyar-Szovjet Polgári Légiforgalmi Rt.)" zománcozott kitűző, Kossuth-címerrel, hátoldalon "LUDVIG, BP" gyártói jelzéssel (18x22mm) T:AU,XF / Hungary ~1947. "Hungarian-Soviet Civil Aviation Co." enamelled pin, with Kossuth coat-of-arms, makers mark on backside "LUDVIG, BP" (18x22mm) C:AU,XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30583 image1947. "Európai Vasutas Football Bajnokság Budapest 1947" zománcozott jelvény, nemzetiszín szalagon, szalagba "SAJTÓ" felirat nyomva, a szalag hátoldalán "BOCZÁN KÁROLY" gyártói matricával (21x17mm) T:XF / Hungary 1947. "European Railway Football Championship Budapest 1947" enamel badge, national color ribbon, "PRESS" printed on the ribbon, "BOCZÁN KÁROLY" manufacturer's sticker on the back (21x17mm) C:XF(Image 1) (Image)

Currently...HUF3,000.00
in...US$ 9.30
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30584 image1952. "Rákosi Mátyás Tanulmányi Érdemérem" peremen jelzett aranyozott Ag kitüntetés, "PV" verdejellel. Csak 32 adományozás! T:AU,XF ph., erős patina R! / Hungary 1952. "Mátyás Rákosi Merit Medal for Study" gold plated Ag decoration, hallmark and "PV" mint mark on the edge. Only 32 awards! C:AU,XF edge error, strong patina R! NMK 584.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF50,000.00
in...US$ 155.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30585 image1956. "Országos Mezőgazdasági Kiállítás" aranyozott, zománcozott bronz jelvény eredeti, "Országos Mezőgazdasági Kiállítás, Budapest 1956" dísztokban (40x40mm) T:AU apró zománchiba / Hungary 1956. "Országos Mezőgazdasági Kiállítás (National Agricultural Exhibition)" gilt, enamelled bronze badge in original hardcase (40x40mm) C:AU small enamel error(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30586 image~1960-1970. "Mezőőr" bronz, zománcozott jelvény bőrpánton, hátoldalon "2821" sorszámmal (60mm) T:VF ph., több helyen zománchiba / Hungary ~1960-1970. "Mezőőr" bronze enamelled badge with "2821" serial number on the backside (60mm) C:VF edge error, multiple enamel errors(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30587 image~1970-1980. "Vadőr" műgyantás, részben aranyozott bronz jelvény, hátoldalon "285" sorszámmal (44x44mm) T:XF / Hungary ~1970-1980. "Vadőr" synthetic resin, partially gilt bronze badge, with "285" serial number (44x44mm) C:XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30588 image~1970-1980. "Államerdészet" részben zománcozott bronz jelvény, csavaros hátlappal, hátoldalon "606" sorszámmal (40mm) T:XF hátoldalon forrasztásnyom / Hungary ~1970-1980. "Államerdészet" partially enamelled bronze badge, with screwback and "606" serial number (40mm) C:XF with soldering mark on backside(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF8,000.00
in...US$ 24.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30589 imageNagy-Britannia ~1900. "Royal Manor I-B Lodge No. 117" szabadkőműves nyakszalag 20db aranyozott és aranyozott, zománcozott bronz jelvénnyel klf méretekben, láncként összefűzve T:XF / Great Britain ~1900. "Royal Manor I-B Lodge No. 117" masonic neck ribbon with 20pcs of gilt bronze and gilt, enamelled bronze badges in different sizes, all linked together on chain C:XF(Image 1) (Image)

Currently...HUF110,000.00
in...US$ 341.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30590 imageNagy-Britannia 2db klf modern szabadkőműves nyakszalag, egyik "West Kent Deputy" aranyozott bronz jelvénnyel (53mm) , mindkettő "Toye & Co. Ltd." gyártói jelzéssel, szép állapotban / Great Britain 2xdiff modern masonic neck ribbons, one os with "West Kent Deputy" gilt bronze badge (53mm) , both with "Toye & Co. Ltd." makers mark, in nice condition(Image 1) (Image 2) (Image 3)

image (Image)

Currently...HUF18,000.00
in...US$ 55.80
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30591 imageRománia ~1950. "YR" zománcozott fém vitorlázórepülő jelvény (26x16mm) T:AU / Romania ~1950. "YR" enameled metal glider badge (26x16mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF10,000.00
in...US$ 31.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM

Gold coins and commemorative medallions
30023 image1911KB 10K Au "Ferenc József" Körmöcbánya (3,38g/0.900) T:XF Hungary 1911KB 10 Korona Au "Franz Joseph" Kremnitz / Kremnica (3,38g/0.900) C:XF Adamo K8(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF110,000.00
in...US$ 341.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30024 image1911KB 10K Au "Ferenc József" Körmöcbánya (3,38g/0.900) T:XF Hungary 1911KB 10 Korona Au "Franz Joseph" Kremnitz (3,38g/0.900) C:XF Adamo K8(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF110,000.00
in...US$ 341.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30025 imageAusztria 1915. 4D Au "Ferenc József" utánveret (13,96g/0.986) T:AU (PP) felületi karc / Austria 1915. 4 Ducat Au "Franz Joseph I" restrike (13,96g/0.986) C:AU (PP) slightly scratched Krause KM#2276(Image 1) (Image 2) (Image 3)

image (Image)

Currently...HUF480,000.00
in...US$ 1,488.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30026 imageAusztria 1998. 500Sch Au "Bécsi Fiúkórus" eredeti "Münze Österreich" fa tokban és tanúsítvánnyal (8g/0.995/22mm) T:PP / Austria 1998. 500 Schilling Au "Wiener Sängerknaben (Vienna Boys' Choir)" in "Münze Österreich" wooden case and with certificate (8g/0.995/22mm) C:PP Krause KM# 3047(Image 1) (Image 2) (Image 3) (Image 4)

image (Image)

Currently...HUF280,000.00
in...US$ 868.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30027 imageAusztria 1997. 500Sch Au "Franz Schubert" eredeti "Münze Österreich" fa tokban és tanúsítvánnyal T:PP Austria 1997. 500 Schilling Au "Franz Schubert" in "Münze Österreich" wooden case and with certificate C:PP Krause KM#3040(Image 1) (Image 2) (Image 3) (Image 4)

image (Image)

Currently...HUF280,000.00
in...US$ 868.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30028 imageAusztria 1999. 500Sch Au "Johann Strauss" eredeti "Münze Österreich" fa tokban és tanúsítvánnyal T:PP Austria 1999. 500Sch Au (3xdiff) "Johann Strauss" in "Münze Österreich" wooden case and with certificate C:PP Krause KM# 3055(Image 1) (Image 2) (Image 3) (Image 4)

image (Image)

Currently...HUF280,000.00
in...US$ 868.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30029 imageKanada 1976. 100D Au "II. Erzsébet" tanúsítvánnyal, papírtokban (13,3375g/0.583/27mm) T:UNC / Canada 1976. 100 Dollars Au "Elizabeth II" with certificate, in paper case (13,3375g/0.583/27mm) C:UNC(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF220,000.00
in...US$ 682.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30030 imageNémet Birodalom / Mecklenburg-Strelitz 1874A 20M Au "Frigyes Vilmos" (8,02g/0.900) T:AU,XF R! / German Empire / Mecklenburg-Strelitz 1874A 20 Mark Au "Friedrich Wilhelm" (8,02g/0.900) C:AU,XF R! Krause KM#107(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF2,000,000.00
in...US$ 6,200.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM

Hungarian Banknotes
30042 image1806. 5G "Bécsi városi bankócédula" vízjeles papíron, "327 9903(?)" T:VG folt, kis szakadás / Habsburg Monarchy 1806. 5 Gulden "Wiener-Stadt Banco-Zettel" on watermarked paper, "327 9903(?)" C:VG spotted, small tear Adamo G39, Krause P#A38(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM