Military continued...
30501 image1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött bronz kitüntetés eredeti mellszalagon T:XF enyhén kopott ezüstözés / Hungary 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" silver plated bronze decoration with original ribbon C:XF lightly worn silvering NMK 418.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF4,000.00
in...US$ 12.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30502 image1938-1939. "Felvidéki Emlékérem" bronz kitüntetés mellszalagon, névre szóló, kitöltött viselői igazolvánnyal, a "M. Kir. Szent István III. honvéd gyalogezred parancsnokság" pecsétjével, 1939-es dátummal T:AU / Hungary 1938-1939. "Upper Hungary Medal" bronze decoration with ribbon, with bearer card which was overprinted by the "M. Kir. Szent István III. honvéd gyalogezred parancsnokság" dated in 1939. C:AU NMK 427.(Image 1) (Image 2) (Image 3)

image (Image)

Currently...HUF22,000.00
in...US$ 68.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30505 imageOrosz Birodalom / Krím 1855. "Szevasztopol elfoglalásának emlékére - 1855.09.11." bronz emlékérem. Szign.: Roubineau (3,60g/23mm) T:XF / Russia / Crimea 1855. "To Commemorate the Capture of Sevastopol - 11.09.1855" bronze commemorative medallion. Sign.: Roubineau (3,60g/23mm) C:XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF30,000.00
in...US$ 93.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30506 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. "Gott wird uns zum siege helfen" az I. Világháború kitörése után a győzelemért imádkozó uralkodót, Ferenc Józsefet ábrázoló egyoldalas, jelzett Ag plakett. Szign.: Weinberger (141,03g/0.900/70x61mm) T:AU / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. "Gott wird uns zum siege helfen" one-sided, hallmarked Ag plaque depicting the praying sovereign, Franz Joseph after the breakout of World War I. Sign.: Weinberger. (141,03g/0.900/70x61mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF160,000.00
in...US$ 496.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30507 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1914. "VIRIBUS-UNITIS" peremen jelzett Ag háborús propaganda emlékérem. Szign.: A. Galambos (17,74g/0.990/34mm) T:AU,XF patina, ph, karc / Austro-Hungarian Monarchy 1914. "VIRIBUS-UNITIS" marked Ag military propaganda medallion. Sign.: A. Galambos (17,74g/0.990/34mm) C:AU,XF patina, edge error, scratch(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30508 imageOsztrák-Magyar Monarchia ~1914. "Szurmay Hadseregcsoport Uzsok" jelzett Ag nyolcszögletes plakett szignóval. "SZURMAY HADSEREGCSOPORT UZSOK / EGY ISTENEM EGY KIRÁLYOM EZÉRT HALOK, AZT IMÁDOM" (100,47g/0.990/83x53mm) T:XF / Austro-Hungarian Monarchy ~1914. "Szurmay Army Group Uzsok" hallmarked Ag plaque with makers mark (100,47g/0.990/83x53mm) C:XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF50,000.00
in...US$ 155.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30509 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. "A Magyar Királyi Budapesti 30. Honvéd Gyalogezred - Dicsőséges és Győzedelmes Harczai Emlékére 1914-1915-1916" ovális jelzetlen Ag medál. Szign.: Körmendi Frim Jenő (26,70g/54x33mm) T:XF szennyeződés / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. "30th Honved Infantry Regiment 1914-1915-1916" oval unmarked Ag medallion. Sign.: Jenő Körmendi Firm (26,70g/54x33mm) C:XF dirt on it(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30510 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1915. "Conrad von Hötzendorf / 1914-1915" kétoldalas bronz emlékérem "K.F.A." gyártói jelzéssel. Szign.: A. Hartig (64mm) T:AU / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Conrad von Hötzendorf / 1914-1915" bronze double-sided medallion with "K.F.A." maker's mark. Sign: A. Hartig (64mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF22,000.00
in...US$ 68.20
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30511 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1915. "Eduard von Böhm-Ermolli tábornok" kétoldalas bronz emlékérem "K.F.A." gyártói jelzéssel. Szign.: O. Thiede (64mm) T:AU,XF / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "General der Kavallerie Eduard von Böhm Ermolli Komandand der k.u.k. 2. Armee / Karpathen 1915" bronze double-sided medallion with "K.F.A." maker's mark. Sign: O. Thiede (64mm) C:AU,XF Hauser 7232.(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF14,000.00
in...US$ 43.40
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30512 imageAusztria ~1915. "Károly Ferenc József főherceg / Osztrák flotta - Hadsegélyező Hivatal" vert bronz emlékérem (60mm) és utánöntött verziója (58mm), mindkettő "A. HARTIG" gyártói jelzéssel T:AU / Austria ~1915. "Erzherzog Karl Franz Josef / Österreichischer Flottenverein - Kriegsfürsorge" minted bronze medallion (60mm) and cast version (58mm), both with "A. HARTIG" maker's mark C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF50,000.00
in...US$ 155.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30513 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1915. "Svetozar Borojević, az Isonzó-hadsereg parancsnoka" kétoldalas bronz emlékplakett. Szign.: G. Herrmann (71x48mm) T:AU / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Svetozar Boroevic / Commander of the Isonzo front" commemorative bronze plaque. "GdJ.v.BOROEVIĆ / ISONZO-ARMEE 1915" Sign: G. Herrmann (71x48mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF60,000.00
in...US$ 186.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30514 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1916. "FORTISSIMI EXERCITVS CONFOEDERATORVM DVCIBVS DE FALKENHAYN ET DE ARZ GRATAM IN MEMORIAM CIVITAS LIBERA REGIA MAROS-VÁSÁRHELY / IN MEMORIAM TRANSYLVANIAE AB IMMANI HOSTE VALACHO LIBERATAE - ANNO ALVTIS MDCCCCXVI" kétoldalas, fém plakett, jelzetlen Telcs Ede (65x55mm) T:AU / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "FORTISSIMI EXERCITVS CONFOEDERATORVM DVCIBVS DE FALKENHAYN ET DE ARZ GRATAM IN MEMORIAM CIVITAS LIBERA REGIA MAROS-VÁSÁRHELY / IN MEMORIAM TRANSYLVANIAE AB IMMANI HOSTE VALACHO LIBERATAE - ANNO ALVTIS MDCCCCXVI" double-sided commemorative plaque, unsigned Ede Telcs (65x55mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF20,000.00
in...US$ 62.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30515 image1942. "1942 Karácsony / M. Kir. Honvéd Gépkocsiszertártól hadbavonultak hozzátartozóinak karácsonya 1942. XII. 2[3]" kétoldalas hadifém emlékplakett. Szign.: Gebinger (55x74mm) T:XF ph., a dátum egyik számjegye lekaparva / Hungary 1942. "Christmas 1942 / Christmas of the families of soldiers of the Hungarian Royal Honvéd Veichle Depot" double-sided war metal plaque. Sign.: Gebinger (55x74mm) C:XF edge error, a number in the date scratched off(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF30,000.00
in...US$ 93.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30516 image1942. "Ukrajnai síkiképzés emlékére" egyoldalas hadifém katonai sport emlékérem (49x69mm) T:AU kis oxidáció / Hungary 1942. "In memory of the ski training in Ukraine" one-sided war metal military sports plaque (49x69mm) C:AU small corrosion(Image 1) (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30517 image~1914-1918. "5/72.T. - H.T.T.Ü. (5/72. Tüzérezred - Honvéd Tábori Tarackos Üteg)" részben zománcozott fém sapkajelvény (47x30mm) T:AU / Hungary ~1914-1918. "5/72.T. - H.T.T.Ü. (5/72. Artillery Regiment - Honvéd Camp Howitzer Battery)" partially enameled metal cap badge (47x30mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF40,000.00
in...US$ 124.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30518 image1914. "Istenben bízz - A hazáért küzdj 1914 / Védjen e Talisman" I. világháborús aranyozott fém emlékérem, magyar és osztrák nemzetiszín szalagokkal (21mm) T:AU / Hungary 1914. "Istenben bízz - A hazáért küzdj 1914 / Védjen e Talisman" World War I gold plated medallion with Hungarian and Austrian national colors ribbon (21mm) C:AU(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30519 imageOsztrák-Magyar Monarchia ~1914. Zománcozott bronz zászló alakú patrióta jelvény "MORZSÁNYI J. BUDAPEST ESKÜ ÚT 6." gyártói jelzéssel (21x14mm) T:XF Austro-Hungarian Monarchy ~1914. Enamelled bronze flag-shaped patriotic badge with makers mark "MORZSÁNYI J. BUDAPEST ESKÜ ÚT 6." (21x14mm) C:XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF6,000.00
in...US$ 18.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30520 image1915. "Hadsegélyező 1914-15" ezüstözött, zománcozott bronz jelvény (26x22mm) T:XF zománchiba / Hungary 1915. "Hadsegélyező 1914-15" silver plated, enamelled bronze badge (26x22mm) C:XF enamel error(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30521 imageOsztrák-Magyar Monarchia 1915. "Ferenc József / Karácsony a harcztéren 1915" ezüstözött bronz emlékérem füllel. Szign.: KG (23mm) T:AU kopott ezüstözés Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Franz Joseph / Christmas on the Battlefield 1915" silver-plated bronze medallion with ear. Sign.: KG (23mm) C:AU worn silver plating(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF10,000.00
in...US$ 31.00
Closing..Nov-09, 01:00 AM
30522 image1916. "Ferencz József Magyarország Apostoli Királya - Bizalmam az ősi erényben - Világháború 1914-16" egyoldalas, hadifém jelvény (39x29mm) T:AU,XF / Hungary 1916. "Ferencz József Magyarország Apostoli Királya - Bizalmam az ősi erényben - Világháború 1914-16" one-sided war metal badge (39x29mm) C:AU,XF(Image 1) (Image 2)

image (Image)

Currently...HUF16,000.00
in...US$ 49.60
Closing..Nov-09, 01:00 AM