SURINAME
1421 o imagePort 15 en 16, beide type III, gebr. prachtex. met cert. Ned. Bond € 270 ' (Image) Est. EUR 75

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1422 (og) imagePort 15 en 16, beide type III, ongebr. prachtex. met cert. Ned. Bond € 270 ' (Image) Est. EUR 75

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1423 (og) imagePort 15II, 10 cent op 30 cent lila, type II, ongebr. prachtex. met cert. NVPH (2001) € 2500 ' (Image) Est. EUR 750

Closing..Apr-15, 11:59 PM

Los - Posthistorie

DIVERSE STEMPELS OP LOSSE ZEGELS
1424 o imageKleinrond DUBBELDAM op 50 cent nr. 45. Vrijwel prachtex. met luxe afst. (Image) Est. EUR 25

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1425 o imageKleinrond GIESBEEK op 5 cent nr. 35. Vrijwel prachtex. met volledige afst. (Image) Est. EUR 25

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1426 o imageKleinrond PIERSHIL op 5 cent nr. 35. Prachtex. met ideale afst. (Image) Est. EUR 25

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1427 o image222 = Terschelling op 25 cent nr. 26G. Prachtex. met mooie, scherpe afdruk. Keur Koopman (Image) Est. EUR 50

Closing..Apr-15, 11:59 PM
VOORFILATELIE
1428 on cover imageCorsini. Complete zeer frisse brief van Middelburg 8-2-1591 naar Bartholomeus Corsini te Londen met op vz. geschreven ´paiez le porteur´ en op az. lakzegel met touwtje (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1429 on cover imageCorsini. Drie complete, zeer frisse brieven van Middelburg 1583, 1584 en 1585 naar Bartholomeus Corsini te Londen met op vz. geschreven ´pt´ (porto) of ´ppt´ (porto pagato = port vooruitbetaald) (Image) Est. EUR 150

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1430 on cover imageCorsini. Drie complete, zeer frisse brieven naar Bartholomeus Corsini te Londen w.o. uit Middelburg 1583 (2x) met op vz. geschreven ´pt´ (porto) en een rekeningoverzicht uit 1598 (Image) Est. EUR 150

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1431 on cover imagePer expresse. Complete, zeer frisse brief van Sluys 16-8-1654 per expresse (geschreven ´p expres´) naar Aardenburg. Een van de oudst bekende expresse brieven (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1432 on cover imageComplete brief van Neuzen (Terneuzen) 8-11-1723 naar Amsterdam met op az. afdruk van VIJF STUY: PORT (PEP.6020-39) (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1433 on cover imageBrief van Middelburg 21-6-1723 per beurtvaart via Rotterdam met bode Jan Vonck, die zijn droog ingeslagen bodestempel IV in cirkel gebruikte (K.216), naar Amsterdam met als aankomststempel het 5-stuiverstempel van het Zeeuwse kantoor (PEP.6020-39) (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1434 on cover imageBrief van Middelburg 7-9-1731 per beurtvaart via Rotterdam naar Amsterdam met als aankomststempel het 5-stuiverstempel van het Zeeuwse kantoor (PEP.6020-39) (Image) Est. EUR 75

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1435 on cover imageMilitaria. Oostenrijkse Successieoorlog. Complete, frisse brief geschreven ´au quartier General hollandais à Terheijde le 20 Juin 1746´ door Mackenzie de Kildin (adres: ´chez le Prince de Waldeck etc etc´) aan een bankier te Antwerpen, dat door de Fransen bezet was, met op de vz. prachtige afdruk van het stempel AA in cirkel (= Armée Autrichien) (PEP2.M126), port 3 stuivers. Uiterst zeldzame brief met grote (post)historische waarde! Tentoonstellingsstuk (Image) Est. EUR 1,500

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1436 on cover imageIncoming mail. Tot couvert gevouwen briefomslag met op az. geschreven Carlsrouhe (= Karlsruhe) via Amsterdam (az. naamstempel (PEP.6020-52) naar een professor in de theologie en Hoogduitse prediker te ´S´graavenhaage´, met interessante inhoud (3 delen w.o. te Amsterdam geschreven op 15-5-1776 en prachtig gedrukt dubbelvel) (Image) Est. EUR 50

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1437 on cover imageBrief van Rotterdam 3-6-1783 naar Middelburg met vertrekstempel ROT in cirkel (PEP.10510-08 in zwart), port 6 stuiver en in Middelburg ½ in cirkel zijnde ½ stuiver bestelloon voor de postmeester (PEP.9130-pms04) (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1438 on cover imageTexelse Post. Brief van Amsterdam 19-5-1790 naar Hendrik Dorre, stuurman van het schip ´De Goeje intentie´, dat ´... legt op de Rio Texsel´, met een prachtige afdruk van het stempel FRANCO met krul (PEP1.6020-35) (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1439 on cover imageMilitaria. Militaire Déboursé Pakketomslag. Vrij frisse pakketomslag, waarschijnlijk verzonden uit Mainz in 1797 of het eerste kwartaal 1798, met een gewicht van 26 once (ca. 780 gram), voorzien van het dienststempel ('griffe') van de afzender in rood 'Le Commissaire du Gouvernement / dans les Pays Conquis' en van het legerstempel in blauw 'Armée/Sambre et Meuse', naar de gedelegeerd Commissaris van de landen van Ravenstein, Gemert, Megen en Boxmeer te Ravenstein. Op az. geschreven 'N'est plus à Ravensteyn - est retourne/près le € à Mayence'. Het door de ontvanger te betalen port van 20 livres en 16 sols (zwarte pennotitie) kon dus niet betaald worden, werd vervolgens afgeschreven door de Armée du Nord (bedragen doorgehaald) en op de az. afgestempeld in rood met 'Debé de L€armée du Nord' (in schrijfletters, lengte 58,5 mm). Hierna retour naar de afzender, door wie de pakketomslag weer van het dienststempel in rood werd voorzien bij het bijgeschreven nieuwe adres 'A Mayence' (te Mainz). Daarna weer verzonden naar de geadresseerde te Mainz, waar deze zich op dat moment bevond. Daar moest bij aankomst maar liefst 31 livres en 4 sols aan port worden betaald: waarschijnlijk het hoogst bekende briefport uit de Franse periode. Extreem zeldzaam poststuk met het schaarse legerstempel 'Armée/Sambre et Meuse' en het débourséstempel 'Debé de L€armée du Nord', een rariteit waarvan thans nog slechts één ander exemplaar uit Nederland bekend is (Boom RRR, € 5000). Bijgesloten zeer gedetailleerde info, naar beste kunnen en weten samengesteld door Fred Boom, die daarvoor geen aansprakelijkheid kan aanvaarden. Tentoonstellingsstuk van grote, historische allure! Ex Salinger (Image) Est. EUR 1,500

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1440 on cover imageMilitaria. Bau Gal/ARM. DU NORD in oranjerood (PEP2.M166) op zeer frisse brief van Utrecht 30-7-1797 naar Blois (F), met geschreven port 12, en aan az. prachtig lakstempel (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM