1301 on cover imageGROOT-BRITTANNIË. 10 Cent nr. 2j-Pl.V (vrijwel prachtex.) en 2x 15 cent (prima gerand, in de midden zijn de randen over elkaar heen geplakt) op klein rouwcouvertje (met wat gebruikssporen) met op az. blauw ovaal afzendersstempel ´Hotel Belle Vue/C. Maitland/à La Haye´ (aan de Bezuidenhoutseweg 15, destijds ´een van de mooist gelegen hotels van Den Haag´), van ´sGravenhage 23-8-1860 via Scheveningen (az. naamstempel, de brievengaarder van Scheveningen was ook agent voor de Engelse correspondentie) naar Londen 25-8-1860. Op vz. geschreven ´King of Holland´, waarschijnlijk omdat de zegels niet de landsnaam vermelden. Ex Gerrish (Image) Est. EUR 500

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1302 on cover imageGROOT-BRITTANNIË. 10 Cent nr. 2i-Pl.V-26, 27, 28 en 29, vier breed tot zeer breed gerande prachtex. en deels over elkaar heen geplakt, afgest. met Leiden C groot (EY.50) op vrij fris couvert (az. klep ontbreekt) van 27-6-1859 over Londen 29-6-1859 naar een hoogleraar te Cambridge 29-6-1859 (Image) Est. EUR 300

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1303 on cover imageNOORWEGEN. 10 Cent en 15 cent met centrale afst. Hoogezand B (EY.150 en 800) op complete, zeer ingewikkeld gevouwen brief, geschreven in het Nederlands door J.H. Kraan op 17-1-1857 te Kalkwijk, over Hamburg, met op vz. ´fr Hbg´ in kader en op az. ´St.P.A./20 Jan. 57´ in ovaal (Hamburg Stadt Post Amt) en Deens grenskantoorstempel ´K.D.O.P.A. 20-1 9-10´ (Königlich Dänisches Ober Post Ambt, VdL.1843) via het Noors grenskantoor Svinesund 27-1-1857 (superbe afst. in blauw, VdL.2735) naar Oudsoen. Toelichting tarief bijgevoegd. Uiterst zeldzame brief! (Image) Est. EUR 1,000

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1304 on cover imageRUSLAND. 10 Cent nr. 2g-Pl.IV-71/72 in prachtpaar en 15 cent nr. 3b, pos. 86/87, in normaal tot breed gerand prachtpaar op vrijwel complete, frisse brief (az. met strookje tape verstevigd) van Amsterdam 7-2-1856, met in blauw ovaal afzenderstempel ´Frenzel & Hoynck/Amsterdam´, naar Henry Schliemann in Sint Petersburg, een avonturier en archeoloog die in 1871-72 Troje ontdekte. Attest Vleeming (2016). Ex De Jong, Luis Alemany Indarte (Image) Est. EUR 750

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1305 on cover imageZWEDEN. 10 Cent nr. 2m-Pl.VII-31/33 (normaal tot zeer breed gerande prachtstrip van drie) en 36/38 (smal tot breed gerande strip van drie) op briefomslag waarvan de naam is uitgeknipt, van Zwolle 9(-9-1861) over Hamburg 11-9-1861 naar Gothenburg met op az. ovaalstempel Hamburg 11/9.61 en stempel in kader Hamburg/E.S.P.A.(D)/11/9 1861. Eerste emissie-brieven naar Zweden zijn zeldzaam (Image) Est. EUR 200

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1306 on cover imageZWITSERLAND. 5 Cent nr. 1b (pracht randstuk) en 15 cent nr. 3b, pos. 51/55 (strip van vijf, onderrand zeer breed, overige randen smal) 3x afgest. met Dordrecht B (EY.75 en 250), op complete brief van 14 gram (geschreven ´14w´ waaronder ´2´ = dubbel port) van 23-7-1853 over Frankrijk naar Lausanne 26-7. Op in rood vz. Frans grenskantoorstempel alsmede ´P.D.´ Eerste emissie-brieven naar Zwitserland zijn zeldzaam. Ex De Peijper (Image) Est. EUR 1,000

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1307 on cover imageVERENIGDE STATEN VAN AMERIKA. 10 cent nr. 2j-Pl.V (fraai) en 2x 15 cent (prachtex.) afgest. met Delfshaven C (EY.700 en 2x 900) op complete brief van distilleerderij J.H. Henkes op 6-3-1861 over Londen 8-3-1861 ´Via Liverpool per first steamer´ naar New York 28-3. De brief heeft een verticale vouw die door de zegel van 10 cent loopt. Desondanks is het een zeer attractief poststuk met twee bijzonder mooie afstempelingen van Delfshaven. Een soortgelijke brief van branderij & distillateur Henkes staat in Van Hussen, blz. 240, afb. 254 met uitvoerige toelichting. Attest Moeijes (1992). Ex De Peijper (Image) Est. EUR 1,000

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1308 on cover imageVERENIGDE STATEN VAN AMERIKA. 10 Cent nr. 2d-Pl.II-66/69 waaronder 71/74, twee zeer smal tot normaal gerande vrijwel prachtstrippen van vier (zegel 74 rechtsonder iets aangesneden, beide strippen zijn ter controle afgeweekt geweest) op brief van de firma Moens & Kolff (in commissie- en expeditiezaken) te Rotterdam 18-2-1857 ´p Steamer via England´ 20-2-1857 naar New York 6-3-1857. Zeer bijzondere brief! Cert. NBFV (2000). Ex Reed, Luis Alemany Indarte (Image) Est. EUR 1,000

Closing..Apr-15, 11:59 PM
NEDERLAND
1309 og/nh image4AII, 5 ct. blauw, Utrechtse druk, Kt.12¾ x 11­­¾ in ongebr. horizontaal paar waarin het linkerex. met zwaar geretoucheerde linker kaderlijn en postfris, het rechterex. met sporen van verwijderde plakker. Beh. licht getinte gom een fris paar met cert. Vleeming (2020) € 2100 + (Image) Est. EUR 500

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1310 o image4/6, 5, 10 en 15 cent in gebr. prachtstrippen van drie € 675 (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1311 og image6B, 15 cent geeloranje, ongebruikt prachtex. € 2250 (Image) Est. EUR 400

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1312 (og) image7IIA, 8IIA, 9IA en 10IA, ongebruikte prachtex. zonder gom. Cat.wrd. * = € 3245 (Image) Est. EUR 300

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1313 og image9IA, 15 cent oranjebruin, ongebruikt prachtex. met originele gom en miniem stempeltje op a.z. € 1210 (Image) Est. EUR 200

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1314 (og) image11IA, 25 cent donkerviolet, ongebruikt prachtex. zonder gom. Cat.wrd. * = € 3300 (Image) Est. EUR 300

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1315 (og) image12IA, 50 cent goudkleur, ongebruikt prachtex. zonder gom. Cat.wrd. * = € 3500 (Image) Est. EUR 300

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1316 (og) imagePC58, Proef van de plaat, 5 cent zwart op grof papier, prachtex. zonder gom Hfl.380 (Image) Est. EUR 75

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1317 nh image13C, ½ cent bruin, Kt.13¼ kl.g., postfris prachtex. met cert. Vleeming (2014) € 350 (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1318 o image14P1, 1 cent zwart met plaatfout: volledig gespleten onderlijn, gebruikt prachtex. € 320 (Image) Est. EUR 75

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1319 nh image15D, 1 cent groen, Kt.13¼ gr.g., postfris prachtex. € 340 (Image) Est. EUR 100

Closing..Apr-15, 11:59 PM
1320 og image20, 25 en 28, 7½ ct., 22½ ct. en 1 gulden, alle met opdruk Specimen, ongebr. prachtex. € 300 (Image) Est. EUR 75

Closing..Apr-15, 11:59 PM