Sweden, Vykort, Politiskt kort. Oanvänt God Helg-kort sign LS. Utgivet av Ungsvenska förbundets i Göteborg Förlag. Nr 18. Tryckt hos Hugo Brusewitz AB. Stämplat Harads 23.12.30. (Image1)
Opening US$ 59.00
Sold...US$ 59.00
Closed..Jan-17-2018, 06:00:00 EST
Sold For 59
Sale No: 352
Lot No:966
Symbol:cvr
Sweden, Vykort, Jac Edgren nr. 4 med vit kant. Obegagnat. Kv 7-8. (Image1)
Opening US$ 35.00
Sold...US$ 35.00
Sale No: 352
Lot No:967
Symbol:cvr
Sweden, Vykort, Kråksmåla J-vägstn med lok och folkliv. Postgånget 1914. (Image1)
Opening US$ 49.00
Sold...US$ 49.00
Sold For 49
Sale No: 352
Lot No:968
Symbol:cvr
Sweden, Vykort, Hvena J-vägstn, ej postgånget. (Image1)
Opening US$ 112.00
Sold...US$ 153.00
Sold For 153
Sale No: 352
Lot No:969
Symbol:cvr
Sweden, Vykort, Bohult J-vägstn, tidigt 1900-tal. Ej postgånget, H-län. (Image1)
Opening US$ 35.00
Sold...US$ 35.00
Sale No: 352
Lot No:970
Symbol:cvr
Sweden, Vykort, Jenny J-vägstn, tidigt 1900-tal. Ej postgånget. (Image1)
Opening US$ 52.00
Sold...US$ 52.00
Sold For 52
Sale No: 352
Lot No:972
Symbol:cvr
Sweden, Vykort, Järnvägsinvigningen i Virserum. Skrivet, ej postgånget. (Image1)
Opening US$ 76.00
Sold...US$ 76.00
Sold For 76
Sale No: 352
Lot No:973
Symbol:cvr
Sweden, Vykort, Fliseryd J-vägstn. Obeg, tidigt 1900-tal. (Image1)
Opening US$ 36.00
Sold...US$ 36.00
Sold For 36
Sale No: 352
Lot No:974
Symbol:cvr
Sweden, Vykort, Almvik J-vägstn. Obeg. tidigt 1900-tal. (Image1)
Opening US$ 35.00
Sold...US$ 35.00
Sale No: 352
Lot No:975
Symbol:cvr
Cat No:52
Sweden, Vykort, Facit 52 Falerum J-vägstn (små åldersfläckar) med lok och folkliv, d:o stpl 1909. (Image1)