Records 1 to 25 of 74

van Dieten Stamp Auctions Sale: 643

NEDERLANDS-INDIË - POSTSTUKKEN VANAF EMISSIE 1864

image Sale No: 643
Lot No:853
Symbol:#

Complete, iets door inktvraat aangetaste vouwbrief te Amboina geschreven op 3-9-1867 waarop 10 cent nr. 1 (rechtsonder iets aangesneden, overigens goed gerand) met prachtige afdruk halfrond-franco AMBOINA 5-9-1867, met rechtsboven nog een sublieme afstempeling, naar de directie van het Parapattan Wezengesticht te Batavia, op 22-9 doorgezonden naar Buitenzorg. Mogelijk tot nu toe enig bekende brief met nr. 1 waarop halfrond-franco Amboina (zie: Voerman in NMPh okt. 1994: alleen op losse zegel bekend). Complete letter (some ink corrosion) bearing 10 cent no. 1 (slightly cut into the lower corner right, otherwise fine) cancelled with the half-round post-paid postmark of AMBOINA 5 Sep 1867, on the right another superb strike, sent to the board of the Orphanage at Batavia, re-directed to Buitenzorg. Could be the only cover bearing no. 1 cancelled with this postmark (article by Voerman in Dutch magazine Philatelie, Oct 1994: only recorded on a few single stamps). Cert. ´Van Dieten, 2019´ (Image)

Opening EUR 740.00
Sold...EUR 4,200.00

Closed..Mar-12-2020, 23:59:00 EST
Sold For 4200

image Sale No: 643
Lot No:857
Symbol:#

Rode Kruis. Zeer zeldzaam etiket ´Gefrankeerd en/verzonden door/het + in N.I.´ van Batavia 21-5-1875 met de stoomboot ´Conrad´ rechtstreeks naar Nederland, van Den Helder 7-7 naar Amsterdam 7-7. Een zegel van 20 cent is uit de envelop geknipt en op die plaats is een zegel nu met plakker bevestigd (waarom€). Desondanks een zeer bijzonder poststuk! (Image)

image Sale No: 643
Lot No:858
Symbol:#

20 Cent nr. 12C en 50 cent nr. 15C op iets minder mooie env. van Batavia 13-1-1877 over Londen 15-2 naar Greenock 16-2 in Schotland, met portstempel 11½ in rood. Juist briefport van 70 cent (zie: Filatelie maart 2018, p.144) dat slechts een paar maanden heeft gegolden tot de toetreding tot de UPU (Image)

image Sale No: 643
Lot No:859
Symbol:#

15 Cent nr. 11C in paar op fris couvert van Madioen 11-7-1877 via Brindisi naar Altenburg. Mogelijk wist de afzender nog niet het juiste, nieuwe tarief, dat sedert 1 mei 1877 (toetreding UPU) 25 cent bedroeg. Mooi poststuk! (Image)

image Sale No: 643
Lot No:860
Symbol:#

25 Cent nr. 13D op env. van TIMOR 15-4-1879 (luxe puntstempel 65) over Napels 1-6 naar Tondern (D) 5-6 (Image)

image Sale No: 643
Lot No:861
Symbol:#

VELDPOSTK.ATJEH blauw rondstempel op bk. G1b van 2-9-1876 naar Batavia 12-9 en op bk. G2 van 16-9-1879 naar Buitenzorg 25-9 (Image)

image Sale No: 643
Lot No:862
Symbol:#

Naamstempel SOEKA BOEMIE in kader in rood op bk. G2 waarop ´Na Posttijd´, via Tjiandjoer 11-2-1876 naar Batavia 14-2, alsmede kleinrond Soekaboemi 12-2-1893 op met 2½c bijgefr. bk. G11 naar Launingen (D) (Image)

image Sale No: 643
Lot No:863
Symbol:#

Bk. G4b, zwarte kleine opdruk ´5´, van Kedirie 14-9-1879 naar Soerabaja 15-9. De kaart is aan de onderzijde iets versleten, overigens prima. Opinie SvL: de opdruk ´kleine 5´ is authentiek (Image)

image Sale No: 643
Lot No:864
Symbol:#

Env. G1 (iets gevlekt) van Karanganjar 27-6-1881 naar Semarang 29-6 met superbe afdruk van het FOUTIEVE stempel 69 in plaats van het juiste 96. Slechts enkele poststukken bekend (SvL R) (Image)

image Sale No: 643
Lot No:867
Symbol:#

Env. G3 uit West-Sumatra van het fungerend hulppostkantoor Natal (rood naamstempel) via het hulppostkantoor Penjaboengan (zwart naamstempel in achthoekig kader + Franco) via Rau 16-15-1885 (blauw kleinrond met stempelfout 15 i.p.v. 12) met puntstempel 81 op het zegelbeeld, over Padang 18-12 en Marseille naar de geweermaker van Z.M. den Koning te Zutphen 27-1-1886 (Image)

image Sale No: 643
Lot No:868
Symbol:#

Env. G5 van BAROS 13-8-1888 naar Siboga 14-8, met mooie afst. punt- en kleinrond (Image)

image Sale No: 643
Lot No:870
Symbol:#

Bk. G5 van Edi 22-6-1883 (luxe!) over Ned-Ind-Penang 23-6 waar het routestempel via Brindisi werd afgest. naar ´sGravenhage 1-8 (SvL 250) (Image)

image Sale No: 643
Lot No:871
Symbol:#

Bk. G1e (miniem scheurtje) van Kalianda 16-6-1886 via Teloekbetoeng 17-6 naar Batavia 20-6. Luxe afst. (SvL 300) (Image)

image Sale No: 643
Lot No:872
Symbol:#

Bk. G1c van Moearadoea 16-6-1882 via Lahat 19-6, Palembang 22-6 en Batavia 27-6 naar Soerakarta 30-6. Mooie kaart met vijf verschillende kleinrondstempels w.o. het zeldzame Moearadoea (SvL 400) (Image)

image Sale No: 643
Lot No:873
Symbol:#

Drukuitschot. Bk. G12 in formaat 15,6 x 8,8 cm en met driedubbele bedrukking (kaart heeft vouwen), alsmede dezelfde kaart in formaat 15,2 x 8,9 cm (vouwen) met doorhaling met potlood want afgekeurd. Curieus (Image)

image Sale No: 643
Lot No:879
Symbol:#

Prentbk. met mengfrankering nrs. 19 en 46 van Moearadjawa 2-6-1906 rechtstreeks van Borneo via de N.I.Agent Singapore 11-6 naar Londen (SvL 225) (Image)

image Sale No: 643
Lot No:882
Symbol:#

Env. G6 met prachtige afst. naamstempel Batoe-Djadjar (maar 2 jaar gebruikt) naar Weltevreden 1-6-1894 (Image)

image Sale No: 643
Lot No:884
Symbol:#

Naamstempel Godong op bk. G21 geschreven op 29-9-1909 naar Semarang. Mooie afdruk van dit op stuk zeer zeldzame naamstempel, waarvan ons maar een paar bekend zijn (SvL RR) (Image)

image Sale No: 643
Lot No:886
Symbol:#

Naamstempel Kotabaroe Barang Hari in kader op dubbele bk. G15 via Sawahloento 17-8-1910 over Parijs 13-9 naar Grand-Bassam in Frans Ivoorkust 8-10, een zeldzame bestemming! Blijkbaar ´Inconnu´ en daarom retour (Image)

image Sale No: 643
Lot No:887
Symbol:#

Env. van 17 gr. gefr. met 2x 5c en 3x 10c van een inlands schrijver in Pleihari via hulpkantoor Martapoera (naamstempel en R) aangetekend over Bandjermasin 15-6-1902, waar een R-strookje werd opgeplakt, over de N.I.Agent Singapore 19-6 naar Amsterdam 17-7. Prachtig poststuk! (Image)

image Sale No: 643
Lot No:891
Symbol:#

Cpl. adreskaart waarop nog 2½c nr. 19, 2x 15c nr. 33, 25c nr. 35 en 2x 50c nr. 36 voor een pakket van 1750 gr. van het hulpkantoor Sambas over Rotterdam Centr:Station 7-10-1903, Emmerich 7-10, Frankfurt en Bazel naar Moutier 11-10 waar in potlood genoteerd is dat er (2) zegels bij aankomst ontbreken en daaroverheen afgestempeld. Een bijzonder en zeldzaam poststuk! (Image)

image Sale No: 643
Lot No:893
Symbol:#

Type haltestempel Djombang (de plaats had tevens een postkantoor) 2x op env. (van de nabij gelegen plaats Modjowarno) gefr. met 12½c Veth, verz. naar Bern 14-11-1910. Waarschijnlijk heeft de afzender het poststuk op het station ter verzending afgeleverd (Image)

image Sale No: 643
Lot No:898
Symbol:#

Halte. Rechthoekig expeditiestempel van 38x27 mm van de Staatsspoorwegen op bk. G10, geschreven te Kottok 31-12-1901 (halte in Oost-Java) naar Probolinggo. Lichte afdruk van dit op gewone post ongebruikelijke stempel (is bedoeld voor vrachtbrieven) (Image)

image Sale No: 643
Lot No:900
Symbol:#

Env. (wat ongelukkig geopend) van de Mijnbouw Mij. Totok (Noord-Celebes) gefr. met 12½c 2x afgest. grootrond Totok met kwartslag gedraaide datum 18 oct 13 via Menado 23-10 naar een professor in Sidi-Bel-Abbes 30-11 in Algerije. Zeldzame bestemming en op poststuk zeldzaam grootrond (SvL R) (Image)

image Sale No: 643
Lot No:906
Symbol:#

Kortebalk Amoerang op env. G26 op 16-2-1912 naar Menado. Prachtige afdrukken en zeldzaam in deze kwaliteit (SvL 325) (Image)