Records 1 to 25 of 43

van Dieten Stamp Auctions Sale: 642

Los - Posthistorie

OVERIGE POSTSTUKKEN VANAF EMISSIE 1864
image Sale No: 642
Lot No:1014
Symbol:#

5 Cent nr. 4AII pos. 48 volgens grenstarief geplakt op zeer frisse briefomslag van Venlo 15-12-1865 over Viersen 16-12 naar Crefeld 16-12 (op vz. keur Dr. Napp) (Image)

Closed..Oct-03-2019, 13:00:00 EST

image Sale No: 642
Lot No:1015
Symbol:#

5 Cent mat ultramarijn nr. 7IA (prachtige zegel!) op zeer frisse, cpl. vouwbrief (´inschrijvingsbillet´) van Gouda 19-4-1868 (mooie afdruk takjestempel in rood) naar Hazerswoude. de 5 cent type I is schaars op poststuk, en zeker in deze kwaliteit! (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1017
Symbol:#

10 Cent nr. 8IID, twee ex. (rechter mist boventanding) op frisse briefomslag van Rotterdam oudjaar 1870 over Verona 4-1-1871 naar Venedig = Venetië 5-1 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1018
Symbol:#

20 Cent nr. 10IIC als enkelfrankering op complete vouwbrief van Haarlem 6-11-1872´per het Nederl. Stoomboot schip Prins Hendrik naar Batavia´ en verder naar Soerabaija 6-1-1873. Tarief 20 cent, zie: HPN, Tarieflijst D 1, als afb. 35 op p. TAR-D22 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1019
Symbol:#

20 Cent nr. 10IA, twee prachtex. op frisse briefomslag van Rotterdam 9-2-1869 ´via Queenstown´ over New York 27-2 naar Baltimore (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1022
Symbol:#

25 Cent nr. 11IA (prachtex.) op frisse briefomslag van Amsterdam 11-2-1871 naar New York 27-2 met op az. in blauw een elegant rondstempel van het bedrijf ´A. Gracie King / feb 27 1871´ (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1023
Symbol:#

2 Cent Rijkswapen nr. 17C volgens tarief voor drukwerk naar België op cpl. drukwerk geplakt, van ´sGravenhage 9-9-1873 (franco-takje) naar Leuven (az. bestellerstempel 2 in cirkel). Zeer zeldzaam tarief van voor de oprichting van de UPU. Ons geen tweede vergelijkbaar poststuk met deze frankering bekend! (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1024
Symbol:#

Bk. G7 bijgefr. correct en aantrekkelijk bijgefr. met 1c en 1½c Rijkswapen nrs. 15D/16D, van Roermond 20-12-1876 naar Luik 21-12 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1025
Symbol:#

5 Cent nr. 19L als enkelfrankering volgens militair tarief op zeer fris couvertje van ´sGravenhage 25-2-1890 over Genua (routestempel) naar een luitenant ter zee 1e klasse te ´Batavia of Elders´, aangekomen te Weltevreden 31-3, doorgezonden naar ´Ceram Atjeh´ (= het zeil/stoomschip Hm.MS. Ceram, dat zich blijkbaar toen in de wateren van Atjeh bevond). Zeldzaam tarief naar Indië! (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1026
Symbol:#

5 Cent nr. 19H als enkelfrankering volgens militair tarief op envelop (3 zijden geopend) van Willemstad 14-10-1882 (zegel afgest. met nummerstempel 121) over Amsterdam 16-10 en Southampton 18-10-1882 op zoek naar een luitenant der genie ´met een detachement aan boord om naar Indië te vertrekken´. Talrijke notities en stempels, een prachtpuzzel. Spectaculair poststuk en zeldzaam tarief! (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1028
Symbol:#

Env. (az. rechts iets ruw geopend) gefr. met 12½c keurig afgest. met naamstempel UITHUIZERMEEDEN via Onderdendam 24-7-1884 naar een mejuffrouw aan het adres van een pastoor te Pyrmont, kuurstadje in Duitsland (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1034
Symbol:#

10 Cent nr. 21D en 50c nr. 27D op frisse envelop (klep ontbreekt) van ´sGravenhage 15-4-1875 per landmail via Brindisi met een Britse pakketboot (prachtige afdruk routestempel) naar Weltevreden 20-6. Tarief 60 cent, zie: HPN, Tarieflijst D 10 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1035
Symbol:#

10 Cent nr. 21H en 50c nr. 27H op env. van 16 gram (= 2e gew. kl.) van Utrecht 15-2-1884 aangetekend met de Franse pakketboot (routestempel) naar een militair apotheker te Soerabaja 19-3 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1036
Symbol:#

Env. G4 (2 dichtgeplakte kleine scheurtjes) bijgefr. met ½c, 2c en 5c afgest. met puntstempel 152 van Scheveningen 16-8-1885 naar Berlijn 18-8 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1040
Symbol:#

Randblok van 10 zegels van ½c nr. 30FII op env. van Bunnik 8-9-1894 naar Utrecht 8-9 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1041
Symbol:#

Compleet spaarbankboekje (getint en opnieuw geniet) met 11x kleinrond AMSTERDAM/R.P.S.B. 7-5-1894/19-5-1897 en 9x grootrond AMSTERDAM/R.P.S.B. 21-1-1898/29-12-1908. Schaars! (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1042
Symbol:#

Env. gefr. met 7½c vader en 5c dochter van Leiden 12-11-1891 naar Leipzig 14-11 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1043
Symbol:#

Particuliere ´voorloper´ van het zondagsetiket op met 5c gefr. env. van Zwolle 20-1-1895 naar Delft 20-1. De zondagsetiketten verschenen pas in 1912, en over de achtergrond van dit etiket is overigens niets bekend. Afgebeeld in ´De vier zondagsetiketten´ (FI 4050-17). Ex Da Costa (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1044
Symbol:#

Prentbk. (hoekvouwtje) geschreven ´North Sea 12 Juli 1898´ gefr. met 5c afgest. kleinrond QUEENBOROUGH-VLISSINGEN naar Leiden 13-7 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1045
Symbol:#

Env. G5 bijgefr. met 7½c Hangend Haar keurig afgest. met kleinrond Rotterd:-Delfsh: 3-5-1894, met de Britse pakketboot (routestempel) over Weltevreden 1-6 naar een ´byoutier´ (= juwelier) te Batavia (Rijswijk = wijk van Batavia) (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1047
Symbol:#

Prachtig geïllustreerd couvert van Nederlands aangenaamste ´Magazijn van Vreemde Postzegels etc.´, gefr. met 12½c nr. 38 van Rotterdam 19-3-1893 naar Hamburg 20-3 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1049
Symbol:#

22½ Cent Hangend Haar als enkelfrankering op zeer frisse envelop van ´sGravenhage 4 (= van Galenstraat, kleinrond) 16-2-1897 ´per Hollandsche mail via Genua´ naar Moeara via Padang 15-3 (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1051
Symbol:#

Rouwcouvert gefr. met 2½c en 25c Hangend Haar, beide zegels met perfin 'LR & Co' (Lippmann, Rosenthal & Cie) met 'Eilboten' (= per expresse) van Amsterdam 11 (= Kerkstraat) 17-2-1899 naar Keulen 18-2. Az. prachtig monogram en geschreven 'Absender Baron v Rosenthal'. Zeldzaam poststuk! (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1052
Symbol:#

Env. van de 2e gew.kl. (15-30 gr.) ontoereikend gefr. met 15c van Weltevreden 22-9-1891 over Genua naar een cadet aan de KMA te Breda die op 24-10 30 cent port moest betalen, P7DIII en P7DIII+I (Image)

image Sale No: 642
Lot No:1054
Symbol:#

Speciaal couvert ´Inhoudende een briefkaart, niet voldoende aan de/bepalingen, herkomstig uit...´ Amsterdam 14-10-1895 naar een persoon aan de Weteringschans, beport met 2½c P16a en 5c P19a, ´ongeldig´ (feitelijk bedoeld: nietig) en op 15-10 (dubbelringstempel) verder naar de Clara State te Heerde, waar op 16-10 7½c port moest worden betaald (6x P4DIII + 1x P4DI). Interessant portstuk! (Image)