Records 1 to 18 of 18

van Dieten Stamp Auctions Sale: 640

Los - Posthistorie

NEDERLANDS-INDIË - VOORFILATELIE
image Sale No: 640
Lot No:901
Symbol:#

AMBAL. Ovaalstempel 'Ambal Residentie/Bagelen/Ongefrankeerd' in rood (WdB.78c) op briefomslag met potloodnotitie 1-8-1858 naar een koopman te Poerworedjo. Mooie, duidelijke afst. (Image)

Closed..Oct-04-2018, 23:59:00 EST

image Sale No: 640
Lot No:902
Symbol:#

BAGELEEN. Ovaalstempel 'Bageleen/Franco' in blauw (WdB.87b) op ongedateerde Chinezenbrief naar Rembang. Prachtafdruk! (Image)

image Sale No: 640
Lot No:903
Symbol:#

BANDONG. Ovaalstempel 'Preanger Regntschappen/Bandong/Ongefrankeerd' in rood (WdB.93c) op zeer frisse, complete brief van Ingeragong 12-6-1850 'Via Bandong' naar Batavia met geschreven port '20' duiten. Prachtige afstempeling met de stempelfout 'Regntschappen' i.p.v. 'Regentschappen' (Image)

image Sale No: 640
Lot No:904
Symbol:#

BANJERMASSING. Negatief ovaalstempel met posthoorn 'Banjermassing/Franco' in zwart (WdB.100a) op enigszins gehavende complete brief geschreven te Marabahan (eiland Borneo) 8-9-1842 over Bandjermasin naar Batavia, met geschreven ontvangstdatum 27-9. Superbe afdruk, bovendien zeer vroeg gebruik (WdB. bekend in 1856 en 1861) (Image)

image Sale No: 640
Lot No:908
Symbol:#

CERAM. Ovaalstempel 'Ceram/Ongefrankeerd' in rood (WdB.135c) op complete brief van Serang (= Ceram) 21-3-1845 naar Batavia, met geschreven gecorrigeerd port '60' cent voor verzending over zee. Luxe afst. (Image)

image Sale No: 640
Lot No:910
Symbol:#

CHERIBON. Ovaalstempel 'Cheribon/Franco' in rood (WdB.141c) op luxe brief van 12-10-1848 naar Sumanap op Madoera, waar de echtgenoot van de briefschrijfster is overleden, met op az. geschreven betaalde port van '85' duiten. Prachtstuk in alle opzichten! (Image)

image Sale No: 640
Lot No:911
Symbol:#

DJOCJOKARTA. Ovaalstempels 'Djocjokarta/Franco' in rood (WdB.142c) op ongedateerde decoratieve Chinezenbrief naar Rembang, alsmede in blauw op prachtige, complete brief van 30-12-1858 naar Batavia met geschreven port '75' duiten (Image)

image Sale No: 640
Lot No:913
Symbol:#

JAPARA. Negatief ovaalstempel 'Japara/Gefrankeerd' met posthoorn in rood (WdB.160c) op ongedateerde Chinezenbrief met potloodnotitie 1860 naar Rembang. Prachtige afdruk (Image)

image Sale No: 640
Lot No:914
Symbol:#

KRAWANG. Ovaalstempels 'Ongefrankeerd/Krawang' in zwart (WdB.173a) op complete, zeer mooie brief van 22-9-1848 naar Batavia, alsmede in rood op complete brief van 9-11-1850 naar Batavia, op beide brieven geschreven port '25' duiten. Prachtige afst. (Image)

image Sale No: 640
Lot No:917
Symbol:#

PROBOLINGO. Ovaalstempel 'Probolingo/Ongefrankeerd' in zwart (WdB.251a) op complete brief van Paiton 28-9-1845 over Probolingo naar Batavia, met geschreven port '165' centen koper (Image)

image Sale No: 640
Lot No:919
Symbol:#

RIOUW. Superbe afdruk ovaalstempel ´Ongefrankeerd/ZeeBrief/Riouw´ (WdB.260a) op Chinezenbrief van ca. 1860 naar Rembang met op vz. geschreven port ´48´ (Image)

image Sale No: 640
Lot No:920
Symbol:#

SALATIGA. Tweeregelig naamstempel 'Salatiga./Gefrankeerd.' in groenzwart (WdB.263a) op zeer frisse, ongedateerde briefomslag met potloodnotitie 1846 naar Samarang, met geschreven betaald port '20' centen koper. Superbe afdruk (Image)

image Sale No: 640
Lot No:921
Symbol:#

SAMARANG. Vijf poststukken met kwalitatief prachtige afst. van WdB.269b (envelop naar Engeland met tevens in rood 'INDIA PAID', 1860), 269c (brief in het Armeens€ naar 'Soroboya'=Soerabaja, 1825), 269d (brief van de Stads Vroed Meesteres A.C. Jansen naar Batavia, 1855), 270a (superbe, iets gehavende brief naar Batavia, 1829) en 273d (superbe, op brief naar Soerakarta, 1844) (Image)

image Sale No: 640
Lot No:922
Symbol:#

SOURABAYA. Ovaalstempel 'Sourabaya/Franco' in rood (WdB.292c) op frisse brief (min. scheurtje gerep.) van 6-8-1834 naar Passaroeang met geschreven betaald port '20' centen koper, alsmede ovaalstempel 'Sourabaya/Ongefrankeerd' in groen (WdB.291d) op frisse brief van 30-4-1840 naar Batavia met geschreven port '150' centen koper. Prachtafst. (Image)

image Sale No: 640
Lot No:928
Symbol:#

TAGAL. Ovaalstempel 'Tagal/Ongefrankeerd' in zwart (WdB.311a) op zeer frisse brief van Losari 11-3-1845 over Tagal naar Batavia met geschreven port '70' centen koper, alsmede ovaalstempel 'Tagal/franco' in zwart (WdB.312a) op mooie brief van 8-1-1853 naar Batavia met geschreven betaald port van '45' (Image)

image Sale No: 640
Lot No:929
Symbol:#

Ongedateerde briefomslag (potloodnotitie 1835) van Batavia over Den Helder 12-8 (zeebriefstempel) naar een mademoiselle te Haarlem met rode afdruk ovaalstempel ´ZeeBrief/Ongefrankeerd´ (WdB.63c) en 60 cent port (Image)

image Sale No: 640
Lot No:930
Symbol:#

Complete, bijzonder goed bewaard gebleven vouwbrief geschreven te Bandjermasin op 7-3-1845 en daardoor mogelijk de werkelijk vroegst bekende brief uit Borneo, over Batavia 31-3 waar het Zeebriefstempel werd afgest. (WdB.68b), over Den Helder 11-8 naar ´sGravenhage 12-8. Luxe brief! (Image)

image Sale No: 640
Lot No:932
Symbol:#

Cpl. vouwbrief van Batavia 14-5-1863 via Marseille naar de Sun Fire Office in Londen 26-6 met op vz. prachtafdruk ´INDIA PAID/BY BATAVIA´ (WdB. 356a). Volgens inzender duidt het geschreven port ´2/7´ erop dat de brief met een Brits schip (P & O-line) via Singapore is verzonden (Image)