Records 1 to 25 of 124

van Dieten Stamp Auctions Sale: 640

Los - Posthistorie

NEDERLANDS-INDIË - POSTSTUKKEN VANAF EMISSIE 1864
image Sale No: 640
Lot No:1003
Symbol:#

AMBOINA. 20 Cent nr. 12A en 50c nr. 15A op zeer fris couvert van Amboina 6-9-1872 via Batavia en Southampton over Prestonpans 19-10 naar Edinburgh, met op vz. Brits portstempel 9½ in rood. Drie schitterende afdrukken van het halfrond-francostempel. Ons maar een paar brieven bekend. Prachtstuk voor de verwende collectioneur! Ex Voerman (Image)

Sold...EUR 2,000.00

Closed..Oct-04-2018, 23:59:00 EST

image Sale No: 640
Lot No:1004

BATAVIA. Briefvoorzijde waarop 10c nr. 1 (vrijwel prachtex.) afgest. halfrond-franco Batavia (letters wijd uit elkaar) 22-6-1866 naar Buitenzorg (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1005
Symbol:#

BATAVIA. 10 Cent nr. 1 (zeer fraai ex.) op briefomslag van Batavia 8-4-1867 naar Makasser (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1006
Symbol:#

BATAVIA. 20 Cent nr. 12A en 50c nr. 15A in prachtpaar op briefomslag van de tweede gew. klasse (geschreven ´2´ dus dubbel port), afz. te Soerabaija, afgest. Batavia 29-4-1871 via Brindisi naar Deventer 9-6 (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1007
Symbol:#

BATAVIA. 10 Cent nr. 9A (prachtex.) en 50c nr. 15A (onder geknipt) op briefomslag van Batavia 29-11-1871 via Brindisi naar Amsterdam 5-1-1872 (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1008
Symbol:#

BATAVIA. 5 Cent nr. 8A, 20c nr. 12A en 50c nr. 15A op envelop van Batavia 29-3-1873 naar Edinburgh 5-5, met op vz. tevens Brits portstempel ´1.0½´. Mooie driekleurenfrankering volgens briefport van 75 cent (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1009
Symbol:#

BENKOELEN. 10 Cent nr. 2 (vrijwel prachtex.) op briefomslag, lokaal verz. te Benkoelen op 25-7-1870. Op het postkantoor werd de zegel met het halfrond-francostempel gestempeld, de brief gewogen en deze bleek '16w.' (= 16 wigtjes = gram) zwaar te zijn, dus 'ontoereikend', waarna het nog door de geadresseerde te betalen aanvullend port van '10' werd genoteerd, en dit alles gewaarmerkt met een rode afdruk van het rondstempel. Uitermate zeldzaam en voor zover wij weten het enig bekende gefrankeerde poststuk met een halfrond-francostempel Benkoelen. Tentoonstellingsstuk (Image)

Opening EUR 4,000.00
Sold...EUR 5,500.00

Sold For 5500

image Sale No: 640
Lot No:1010
Symbol:#

BEZOEKIE. 10 Cent nr. 1 op mooie briefomslag van Bezoekie 15-3-1867 naar Sumanap (= Soemenep, Madoera). Prachtige, uitermate zeldzame stempelafdrukken waarvan ons maar weinig op brief bekend zijn (Image)

Sold...EUR 2,000.00

image Sale No: 640
Lot No:1012
Symbol:#

CHERIBON. 10 Cent nr. 2 (vrijwel prachtex.) op Chinezenbrief van Cheribon 9-9-1870 naar Samarang 11-9. Twee mooie, scherpe afstempelingen (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1013
Symbol:#

INDRAMAJOE. 10 Cent nr. 9A op luxe Chinezenbrief van Indramajoe 3-10-1873 naar Pekalongan 5-10. Twee oogstrelende afdrukken van het rond-francostempel op een in alle opzichten prachtige, decoratieve brief! Ex Voerman (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1014
Symbol:#

INDRAMAJOE. 10 Cent nr. 9A op mooie Chinezenbrief van Indramajoe 9-1-1874 naar Pekalongan 11-1. Superbe afdrukken van het puntstempel 43 en rond-francostempel. De ons enig bekende brief met combinatie van zowel een puntstempel als een rond-francostempel, bovendien zeer vroeg gebruik van het op 1 januari 1874 ingevoerde puntstempel. Afgebeeld op blz. 329 van de Specialiteitencatalogus 2006-2011. Een absolute must-buy voor bijvoorbeeld de puntstempelverzamelaar! This cover shows the only combination recorded of a round franco pmk together with the numeral dot pmk. Exhibition piece! (Image)

Opening EUR 4,000.00
Sold...EUR 4,000.00

Sold For 4000

image Sale No: 640
Lot No:1015
Symbol:#

KEDIRIE. 10 Cent nr. 1 (zeer fraai) op briefomslag van Kedirie 2-10-1868 naar boekhandelaren te Soerabaija 5-10, waarnaast met dezelfde stempelinkt ´Na Posttijd´. Twee prachtige afstempelingen (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1016
Symbol:#

MAGELANG. 10 Cent nr. 1 op vrijwel complete Chinezenbrief van Magelang 22-4-1868 naar Samarang 23-4.Lichte maar wel volledige afst. op de zegel, rechts een extra, superbe afdruk (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1017
Symbol:#

MAKASSAR. 5 Cent nr. 8A, 20c nr. 12A en 50c nr. 15A (tanding iets onregelmatig) op wat minder frisse envelop van Makassar 7-2-1873 via Brindisi naar Prestonpans 20-3 bij Edinburgh, met op vz. tevens Brits portstempel ´1.0½´. Mooie driekleurenfrankering volgens briefport van 75 cent (Image)

Sold...EUR 550.00

image Sale No: 640
Lot No:1019
Symbol:#

PADANG. 10 Cent nr. 9A en 50c nr. 15A op frisse briefomslag van Padang 1-4-1871 ´via Brindisi´ over Utrecht 12-5 naar Deventer 13-5. Lichte afstempeling op de zegels en mooie extra afdruk (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1020
Symbol:#

PADANG. 10 Cent nr. 9A (zeer fraai) op bijzonder mooi bewaard gebleven complete ´Prijs-Courant van Boon, In´tVeld & Co.´ van Padang oudjaar 1873 via Brindisi naar Enschede (puntstempel 5 lag al klaar om de volgende dag voor het eerst te worden gebruikt) (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1021
Symbol:#

PROBOLINGO. 10 Cent nr. 9A en 15c nr. 15A op briefomslag van Probolingo 18-5-1873 via Brindisi naar Amsterdam 8-7. Drie bijzonder mooie afstempelingen en de ons enig bekende brief gefr. met emissie 1870 waarop dit halfrond-francostempel voorkomt! The only cover recorded with stamps of the 1870 Issue, cancelled with half round franco of Probolingo (Image)

Sold...EUR 3,800.00

Sold For 3800

image Sale No: 640
Lot No:1022
Symbol:#

REMBANG. 10 Cent nr. 2 (prachtzegel!) op Chinezenbrief van Rembang 19-10-1869 naar Cheribon 21-10 (Image)

Opening EUR 740.00

image Sale No: 640
Lot No:1023
Symbol:#

SAMARANG. 5 Cent nr. 8A (fraaie ex.) op couvert (stukje bovenaan ontbreekt) van Samarang 20-8-1871 naar een dame te Noordwijk, een wijk te Batavia 23-8. Ondanks enige kwaliteitsbemerkingen is deze frankering, gestempeld met halfrond-franco, zeer zeldzaam! (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1026
Symbol:#

SOERABAIJA. 5 Cent nr. 8A (zeer fraai) en 50c nr. 15A (prachtex.) op briefomslag van Soerabaija 21-12-1870 over Triëst naar Amsterdam 6-2-1871. Correct tarief van 55 cent voor verzending over Triëst, dat mogelijk was van jan. 1870 tot mei 1876 en slechts weinig brieven bewaard gebleven! (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1027
Symbol:#

SOERABAIJA. 5 Cent nr. 8A, 20c nr. 12A en 50c nr. 15A op complete vouwbrief (verticale archiefvouw, ook door zegels van 5c en 50c, doch niet echt goed zichtbaar) van Soerabaija 1-11-1871 via Marseille naar ´My dearest Uncle Robert´ te Kirkcudbright in Schotland 1-12, met op vz. Brits portstempel ´1.0½´. Ondanks de kwaliteitsbemerking een prachtige tricolore om dit zeldzame tarief te maken (zie ook veiling 635, kavel 1992) (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1028
Symbol:#

SOERAKARTA. 10 Cent nr. 2 (vrijwel prachtex.) op Chinezenbrief van Soerakarta 7-7-1869 naar Samarang 8-7. Twee superbe afstempelingen! Ex Berghuijs en Voerman (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1029
Symbol:#

TAGAL. 5 Cent nr. 8A en 20c nr. 12A in paar op vrij fris couvert van Tagal 11-8-1872 ´Te verzenden met de fransche mail v/d (vertrekdatum) 14 Augustus 1872´ via Marseille per traject Cleve/Coeln 18-9 naar Aachen 19-9. Redelijke afdrukken van het halfrond-francostempel op zegels van de emissie 1870, tezamen het zeer zeldzame tarief van 45 cent. De ons enig bekende brief uit deze periode met dit tarief (Image)

image Sale No: 640
Lot No:1030
Symbol:#

TOEBAN. 10 Cent nr. 1 op envelop van Toeban 2-8-1868 naar een meyufvrouw te Rembang 2-8. Mooie afstempelingen en uiterst zeldzaam op brief! (Image)

Opening EUR 740.00

image Sale No: 640
Lot No:1031
Symbol:#

TOEBAN. 10 Cent nr. 1 in fraai paar op licht beschadigde envelop van Toeban 14-6-1868 naar een mejufvrouw te Rembang 15-6. Ondanks wat kwaliteitsbemerkingen een uitermate zeldzame brief, die viel in de gew. klasse 15-30 gram (Image)