Netherlands and former colonies - Single lots 1852 King William Iii
Sale No: 254
Lot No:2153
Symbol:Ohne
Cat No:8C
Ongetande proef van de 15 cent donkergeeloranje pos. 4 zonder gom (zoals uitgegeven), 5e proef volgens Brandsma, pracht ex. (licht geoxydeerd) met certificaat Vleeming 2021(Image 1)(Image 2)(Image 3)
Proef in zwart op dik wit papier van de goedgekeurde plaat I van de 5 cent pos. 91-92 en 96-97 in blok van 4 met hoekvelrand, pracht ex.(Image 1)(Image 2)
Kleurproef 5 cent plaat III pos. 15 in flets grijsblauw met velrand, pracht ex. zonder gom (zoals uitgegeven) met certificaat Vleeming 2012(Image 1)(Image 2)(Image 3)
Kleurproef 10 cent plaat V pos. 80 in steenrood met hoekvelrand met watermerklijn en deel POSTZ, pracht ex. (kleur iets flets) met certificaat Vleeming 2021(Image 1)(Image 2)(Image 3)
5 cent donkerblauw plaat III op envelop van Hasselt (langstempel achterzijde) via Zwolle 4-2-1857 naar Den Haag. Militair tarief! Fraai ex. (zegel onder aangesneden, envelop kreukjes en vouwtjes). Militairen met de rang van onderofficier of lager mochten in deze periode hun post tegen een gereduceerd tarief van 5 cent verzenden. Dergelijke brieven zijn zeldzaam, met Corinphila archief meldt er 12!(Image 1)(Image 2)
Sale No: 254
Lot No:2172
Symbol:Brief
Cat No:1Q, 2P
5 cent blauw plaat VI op dik papier pos. 52 en pos. 51/56/61/66/71 (verticale strip van 5) en 10 cent rood plaat X pos. 81, 82, 83, 84 en 85 op complete brief (archiefvouw en onderzijde geplakt scheurtje) van Amsterdam 12/7 1863 via London naar New York, 80 cent frankering dubbelgewichtbrief naar Engeland, 16 cents zeeport Engeland-USA en 2x 5 cents binnenlands port USA. Strip van 5 breed tot zeer breedgerand, 2 ex. 10 cent smal randje (niet aangesneden). Attest Vleeming AIEP (2022). Volgens het Corinphila-archief de enige bekende strip van 5 cent plaat VI op brief!(Image 1)(Image 2)(Image 3)(Image 4)
10 cent diepdonkerkarmijn, plaat 1A, volrandig prachtstuk in mooie kleur met NYMEGEN 24/5, type A, van Balen Blanken A3025, cat.w. 3750, attest Vleeming AIEP (2022)(Image 1)(Image 2)(Image 3)