Back to Nederland en O.G.D.

Records 1 to 18 of 18

van Dieten Stamp Auctions Sale: 649

Nederland en O.G.D.
EMISSIE 1852 - POSTSTUKKEN
image Sale No: 649
Lot No:894
Symbol:#

ALKMAAR C type II (de H/S 100) op 5 cent. Zeer breed gerand prachtex. met duidelijke afst. op brief van 2-11-1859 via Wormerveer 3-11 naar Krom me nie (Image)

Closed..Mar-23-2023, 14:00:00 EST

image Sale No: 649
Lot No:895
Symbol:#

AMSTERDAM A type I (de H/S 50) op 10 cent nr. 2b-Pl.I-17/22. Prachtpaar met centrale afst. op briefomslag ´Met 1 packje stalen annex´ op 31-1 naar Utrecht 31-1-1852. Het pakje monster zonder waarde heeft maximaal 50 gram gewogen, waarvoor het bijbehorende port 20 cent bedroeg: 10 cent brieftarief + € x 30 cent monster zonder waarde . Info bijgesloten (Image)

image Sale No: 649
Lot No:898
Symbol:#

BEVERWYK A (de H/S 900) op 10 cent nr. 2b-Pl.I-38. Prachtex. met volledige, als gebruikelijk wat gevlekte afst. op zeer frisse, gedateerde briefomslag (uit Westzaan) van 7-10(-1853) naar de NRC onder nummer 6949 te Rotterdam 8-10. Zeldzaam op brief! (Image)

image Sale No: 649
Lot No:899
Symbol:#

BREDA B type II (de H/S 50) op 10 cent. Breed gerand prachtex. met mooie afst. op gedateerde briefomslag, afkomstig uit Hoeven, over Breda 2-10-1853 naar de NRC onder nummer 6949 te Rotterdam (Image)

image Sale No: 649
Lot No:900
Symbol:#

CULEMBORG A (de H/S 350) op 5 cent. Breed gerand prachtex. met afst. in de gebruikelijke wat gevlekte kwaliteit, op brief van 23-1(-1855) van een Dienaresse en Nicht aan een Waarde Neef te Utrecht 23-1 (Image)

image Sale No: 649
Lot No:903
Symbol:#

GOES B (de H/S 200) op 5 cent nr. 1d-Pl.II-72. Breed gerand prachtex. met duidelijke afst. op zeer frisse briefomslag van 26-8-185€ naar Huize Vredenhoef te ´s-Heer Arendskerke. Op vz. tevens ´Na Posttijd´ cursief in rood. Het poststuk heeft, mede door het handschrift, een prachtig aspect (Image)

image Sale No: 649
Lot No:904
Symbol:#

GOOR B (de H/S 175) op 10 cent nr. 2b-Pl.I-15. Normaal tot breed gerand prachtex. met volledige afst. op frisse briefomslag van 3-4-1852 naar Zwolle 4-4-1852 (Image)

image Sale No: 649
Lot No:905
Symbol:#

HAARLEM C type IV (EY.50) op 5 cent nr. 1j-Pl.III-36/37. Breed tot zeer breed gerand prachtpaar, beide zegels afgest., op zeer frisse briefomslag van 16-1-1859 naar een hoogleraar te Utrecht 17-6-1859 (Image)

image Sale No: 649
Lot No:906
Symbol:#

HARDERWYK C type II (de H/S 150) op 10 cent nr. 2i-Pl.V-67. Prachtig gerande zegel met mooie afst. op vrij frisse briefomslag van 4-6-1860 naar Amsterdam 5-6-1860 (Image)

image Sale No: 649
Lot No:907
Symbol:#

HELMOND B type I (de H/S 125) op 5 cent nr. 1b-Pl.I. Twee vol tot breed gerande prachtex. met centrale afst. op brief van 5-11-1852 naar Maastricht 7-11 met op vz. cursief 'Na Posttijd' in rood (Image)

image Sale No: 649
Lot No:908
Symbol:#

HILVERSUM B (de H/S R) op 15 cent nr. 3b, pos. 50. Prachtex. met, zoals meestal een enigszins gevlekte, overigens volledige afst. op frisse briefomslag van 22-(3€)-1853 naar Hoogeveen (Image)

image Sale No: 649
Lot No:910
Symbol:#

SNEEK A (de H/S 400) op 15 cent nr. 3b, pos. 78. Prachtig gerande zegel met voor dit stempel een luxe afdruk op frisse briefomslag van 30-4 naar de befaamde staatsman te ´sGravenhage 1-5-1853(€) (Image)

image Sale No: 649
Lot No:911
Symbol:#

VLAARDINGEN C in blauw (de H/S 200) op 10 cent. Prachtex. met luxe afst. op frisse briefomslag van 12-11-1860 naar advocaat Philips te Amsterdam 13-11-1860, met op vz. in rood ´Na Posttijd´ (Image)

image Sale No: 649
Lot No:912
Symbol:#

Naamstempel BERGUM in zwart op 5 cent nr. 1b-Pl.I-52. Prachtex. met volledige afst. op brief van Surhuisterveen 3-11-1852 via Bergum naar Buitenpost (Image)

image Sale No: 649
Lot No:913
Symbol:#

HOLWERD in zwart (EY.125) op 5 cent. Vrijwel prachtex. (bovenrand iets smal, overigens prima gerand) met naamstempel, op az. eveneens, en tevens Dokkum C (EY.500) op zeer frisse, gedateerde briefomslag via Dokkum 7-5-1861 (laat gebruik!) naar Bergum (Image)

image Sale No: 649
Lot No:917
Symbol:#

Bestemming FRANKRIJK. 10 Cent nr. 2g-Pl.IV-53, vol tot breed gerand prachtex. met mooie afst. Purmerend C type I (de H/S 125) waarvan ´Franco´ is doorgehaald en waarnaast staat geschreven ´timbres insufficients´, op ontoereikend gefrankeerde briefomslag van 23-10-1858 via Valenciennes 25-10-1858 en Parijs 25-10-1858 per traject Paris à Bordeaux naar Bordeaux 26-10-1858, waar de geadresseerde nog 6 centimes moest betalen (Image)

image Sale No: 649
Lot No:920
Symbol:#

Bestemming PRUISSEN. MENGFRANKERING. 15 Cent nr. 3c, pos. 58 (3 normale tot zeer brede randen, onder iets aangesneden) en 10 cent nr. 5A (prachtex.) op iets minder frisse brief van ZAANDYK (az. naamstempel) via Beverwyk 8-10-1864 en traject Emmerich-Deutz naar Danzig 11-10, met op vz. in rood ´ontoereikend´ en pennotitie ´Einliegend Muster ohne Wert´ De 8 in blauw is het in Pruissen geschreven port in silbergroschen (= 50 cent). Omdat er nog geen apart tarief voor monsters zonder waarde bestond is de brief als ongefrankeerd behandeld. Zeer zeldzame mengfrankering en dat op een brief met monster zonder waarde naar het buitenland! Cert. NBFV (2000) en attest Vleeming (2016). Ex Reed (veiling 560, 1996), Luis Alemany Indarte (Image)

Sold...EUR 3,000.00

Sold For 3000
image Sale No: 649
Lot No:921
Symbol:#

MILITAIR TARIEF. 5 Cent (prachtex.) op rechter deel van een brief van vader Van Zuijlen te ´sHertogenbosch op 29-11-1855 naar zijn zoon, ´Kadet der Genie gedetacheerd als soldaat bij het 3e Regiment Infanterie´ te Vlissingen 30-11-1855. Enkelvoudig brieftarief binnenland aan militairen beneden de rang van officier (in dit geval: soldaat) vanaf 1-9-1850 is 5 cent (zie: HPN Tarieflijst A5). Slechts weinig brieven bewaard gebleven! (Image)