Back to Los - Nederland en O.G.D.

Records 1 to 25 of 57

van Dieten Stamp Auctions Sale: 646

Los - Nederland en O.G.D.
EMISSIE 1852 - POSTSTUKKEN
image Sale No: 646
Lot No:866
Symbol:#

AMERSFOORT B (EY.60) op 5 cent nr. 1a-Pl.I-28. Prachtex. met iets gevlekte afst. op envelop van 9-1-1852 naar een mademoiselle aan de Drift te Utrecht 9-1. Vroeg gebruik! (Image)

Closed..Oct-07-2021, 19:00:00 EST

image Sale No: 646
Lot No:867
Symbol:#

ARNHEM A (EY.250) op 5 cent nr. 1a-P.I-24. Prachtex., zeer mooi van kleur, op ongedateerde, dichtgeplakte, frisse briefomslag van 31-1(-1852€) via Zutphen 31-1 naar de burgemeester van Lichtenvoorde (Image)

image Sale No: 646
Lot No:868
Symbol:#

ARNHEM B (EY.50 en 75) op 5 cent nr. 1i-Pl.III-43 en 10 cent nr. 2d-Pl.II-76. Breed gerande randstukken op frisse briefomslag van 1-8-1855 naar Goes 2-8-1855. Een maand later wordt het brieftarief 10 cent. Prachtige kwaliteit! (Image)

image Sale No: 646
Lot No:869
Symbol:#

BREDA B groot (EY.100) op 5 cent nr. 1b-Pl.I-26/31. Verticaal prachtpaar met centrale afst. op gedateerde briefomslag, afkomstig uit Kloetinge, az. afgest. met naamstempel Yersekendam, via Breda 8-10-1853 naar de NRC onder nummer 6949 te Rotterdam 9-10. Interessante route, vooral ook voor verzamelaars van Zeeland! (Image)

image Sale No: 646
Lot No:870
Symbol:#

DIRKSLAND A (EY.175) op 10 cent. Prachtex. met duidelijke afst. op ongedateerde, dichtgeplakte briefomslag van 3-1(-185€) naar een ´Exëlentie´ te ´sGravenhage 4-1 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:871
Symbol:#

EINDHOVEN B (EY.100) op 10 cent nr. 2e-Pl.III-55. Breed tot zeer breed gerand pracht hoekstuk met mooie afst. op zeer frisse, complete brief van 27-10-1855 naar een koopman te Utrecht 28-10 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:872
Symbol:#

GEERTRUIDENBERG B (EY.250) op 5 cent nr. 1b-Pl.I. Prachtex. met mooie afst. op frisse briefomslag van 10-8-1852 naar ´s-Gravendeel (Image)

Sold...EUR 550.00

image Sale No: 646
Lot No:873
Symbol:#

GOOR B (EY.175) op 15 cent. Prachtex. met bijzonder mooie afst. op frisse briefomslag van 9-11-1853 naar Amsterdam 10-11-1853 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:874
Symbol:#

GORINCHEM A (EY.400) op 5 cent. Prachtex. met volledige afst. op deels bedrukte briefomslag (binnenin potloodnotitie ´mei 1852´) op 18-5(-1852) via Dordrecht 20-5 naar Hofwegen (tegenover Bleskensgraaf). Gorinchem stempelde op de vz. 2x in zwart met het halfrond-francostempel en 1x in rood met het rondstempel (Image)

image Sale No: 646
Lot No:875
Symbol:#

GORINCHEM C klein (EY.150) op 5 cent nr. 1n-Pl.IV-14. Aan drie zijden zeer breed gerand prachtex. met mooie afst. op complete, geheel voorgedrukte circulaire betreffende de jaarlijkse collecte voor het fonds ´...door gepaste aanmoediging tot bijzondere milddadigheid...´, op 5-6-1860 via Vianen 6-6-1860 naar Hei- en Boeicop (...in het District Gorinchem). In EY. afgebeeld als afb. 34. Info bijgesloten m.b.t. drukwerken, gefrankeerd met emissie 1852 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:876
Symbol:#

GOUDA C (EY.125) op 5 cent. Prachtex. tegen de voorschriften afgestempeld met het halfrond-francostempel, gecorrigeerd met het stempel Franco in kader, op briefomslag (Inschrijving-Billet) van Waddingsveen (az. naamstempel) over Gouda 16-4-1861 (op vz. rondstempel) en Alphen 17-4-1861 naar Woubrugge (az. naamstempel in blauw) (Image)

image Sale No: 646
Lot No:878
Symbol:#

GRONINGEN B groot (EY.50 en 50) op 5 cent nr. 1b-Pl.I-9 en 10 cent nr. 2b-Pl.I-75. Prachtex. met centrale afst. op rouwbriefomslag van 31-10-1854 naar een advocaat te Amsterdam 1-11-1854 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:879
Symbol:#

HAARLEM C groot in blauw (EY.50++) op 10 cent nr. 2i-Pl.V-1. Mooi tot breed gerand prachtex. op deels gedrukte brief van de Haarlemsche Brandverzekering Maatschappij (blauw ovaalstempel) op 16-9-1859 naar Amsterdam 16-9-1859 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:880
Symbol:#

HARLINGEN C klein (EY.250) op 5 cent nr. 1j-Pl.III-40. Prachtex. met vrijwel ideale afst. op redelijk frisse, dichtgeplakte briefomslag van 17-7-1859 naar Leeuwarden 17-7-1859 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:881
Symbol:#

HEERENVEEN A (EY.75) op 5 cent nr. 1i-Pl.III-99/100. Prachtpaar met centrale afst. op complete, gedateerde en frisse brief van 21-4(-1858) naar Amsterdam 22-4 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:882
Symbol:#

HELLEVOETSLUIS A (EY.200) op 10 cent nr. 2b-Pl.I-22. Prachtex. op vrij frisse, complete brief (vert. vouw) van 10-4(-1854) naar Amsterdam 11-4, met op vz. cursief Na Posttijd (Image)

image Sale No: 646
Lot No:883
Symbol:#

HILVERSUM C groot (EY.125) op 5 cent nr. 1n-Pl.IV-60. Aan drie zijden zeer breed gerand pracht randstuk met zeer mooie, volledige afst. op frisse briefomslag (onder miniem scheurtje) van 13-5-1861 naar een makelaar te Amsterdam 14-5-1861. Laat gebruik van het halfrond-francostempel! (Image)

image Sale No: 646
Lot No:884
Symbol:#

HULST C (EY.250) op 5 cent nr. 1n-Pl.IV-32. Linksboven wat smal, overigens vol tot breed gerand prachtex. met bijzonder mooie afst. op briefomslag van 3-5-1861 via Goes 5-5-1861 naar commissionairs & expediteurs te Bath, ter verduidelijking: Zeeland. Interessante bestemming en laat gebruik van het halfrond-francostempel! (Image)

image Sale No: 646
Lot No:885
Symbol:#

LEEUWARDEN B groot (EY.100) op 5 cent nr. 1b-Pl.I. Mooi gerand prachtex. met volledige afst. op complete brief, in het Duits geschreven door de directeur van de Duitse opera Kratz, met het verzoek om tijdens de kermis te Harlingen vier Duitse opera´s te mogen uitvoeren, op 2-7-1852 geadresseerd aan de burgemeester te Harlingen 2-7 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:886
Symbol:#

LEEUWARDEN C met Franco klein (EY.50) op 10 cent nr. 2g-Pl.IV-19. Vol tot breed gerand prachtex. met kopstaande afst. op frisse brief (nota) van 30-8-1856 per ´zeepost´ over de Zuiderzee met een particuliere bootdienst van Lemmer naar Amsterdam 31-8-1856 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:888
Symbol:#

MAASTRICHT B met kleine cijfers (EY.100) op 15 cent nr. 3b. Prachtig gerande zegel met mooie afst. op briefomslag (vlekje) van 17-12-1852 naar bankiers in Amsterdam 18-12 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:889
Symbol:#

MAASTRICHT C klein (EY.50 en 125) op 5 cent en 15 cent. Prachtex. (15 cent bovenrand iets smal) met centrale afst. op briefomslag tussen 15-50 gram (wellicht was een aantal facturen d.m.v. een kruistouwtje aangehecht, tarief voor meer dan 30 km = 20 cent, zie: HPN TAR-A-10) van bankier Jérome Janssens op 13-4-1860 naar bankier Vlaer & Kol te Utrecht (Image)

image Sale No: 646
Lot No:890
Symbol:#

MIDDELBURG C groot in blauw (EY.50+) op 10 cent. Vol tot breed gerand prachtex. met lichte, vrijwel volledige afst. op zeer frisse, gedrukte en in smakelijk Nederlands opgestelde aanbevelingsbrief van een brandspuitverkoper uit Middelburg van 8-3-1856 via Ter-Neuzen 9-3 naar Sas van Gend 10-3-1856 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:891
Symbol:#

ROTTERDAM B groot (EY.150) op 10 cent nr. 2b-Pl.I. Vol tot breed gerand prachtex. met op de zegel te lichte afst. weshalve er nog met de pen een kruis doorheen werd getrokken, van 8-12-1853 naar Amsterdam 8-12-1853. Zie: Van Hussen blz. 30, afb. 27 (Image)

image Sale No: 646
Lot No:892
Symbol:#

SAS VAN GEND A (EY.600) op 5 cent nr. 1j-Pl.III-87. Vol tot breed gerand prachtex. met de gebruikelijke gevlekte afst. op complete, gedateerde brief van 19-1(-1859), met op az. mooi lakzegel, naar Westdorpe. Uiterst zeldzaam stempel op brief waarvan mogelijk maar een tweetal bekend zijn (Image)